Náhodné zobrazování obrázků, aby se neopakovaly – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Náhodné zobrazování obrázků, aby se neopakovaly – PHP – Fórum – Programujte.comNáhodné zobrazování obrázků, aby se neopakovaly – PHP – Fórum – Programujte.com

 

mesma0
Duch
16. 5. 2007   #1
-
0
-

Ahoj, nemohl by jste někdo poradit? Nějak nemůžu přijít nato jak to udělat.

Budu mít třeba 50 obrázků a chci aby se uživateli obrázky náhodně zobrazovali,ale aby se neopakovaly. Na netu jsem našel scripty na náhodné zobrazování textu třeba a podobně, ale to je stylem že to náhodně vygeneruje číslo v rozsahu 1 až počet obrázků. Řekl jsem si že bych to udělal podobně ale právě nevim jak tam ošetřit to neopakování...
Napadlo mě že bych měl v databázi jednotlivý obrázky očíslovaný třeba jako 1.jpg(1),2.jpg(2),3.jpg(3) atd. a pak třeba u každýho uživatele měl v tabulce třeba ZOBRAZENO a tam by se třeba ukládali jen ty čísla zobrazených obrázků třeba oddělených čárkou...ale to je podlě mě špatný řešení jestli by to tak vůbec šlo, a navíc při každym zobrazování obrázku projet u uživatele všechny ty čísla a porovnat ho stim náhoně vygenerovanym...to by byla zátěž na DB jak prase...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
16. 5. 2007   #2
-
0
-

To mesma: Teoreticky pouze jim dat nake cisla :) ty generovat a podle nich generovat podle cisel obrazky .. a pote si je davej do nake promenne a kontroluj jestli to je to cislo ze to generuje dal :) a kdyz neni tak bude dal generovat a nezobrazi ho to :))
chapes ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 18 hostů

Podobná vlákna

Náhodní zobrazování obrázku — založil cosh-boy

Zobrazování indexu podle subdomeny — založil Codemaster

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý