Problem so session_start() – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Problem so session_start() – PHP – Fórum – Programujte.comProblem so session_start() – PHP – Fórum – Programujte.com

 

Jakub Jurových0
Stálý člen
18. 5. 2007   #1
-
0
-

Mam kod:



<?php session_start(); ?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="SK">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta name="description" content="Webová stránka triedy Kvarta A na Gymnáziu Okružná 2469 vo Zvolene." />
<meta name="keywords" content="kvarta, kvarta a, gymnázium, okružná, 2469, zvolen" />
<meta name="author" content="Jakub Jurových" />
...
...
...


Na hostingu php5.sk mi to hlasi chybu:


Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /www/6/site30176/wwwroot/trieda/index.php:1) in /www/6/site30176/wwwroot/trieda/index.php on line 1

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /www/6/site30176/wwwroot/trieda/index.php:1) in /www/6/site30176/wwwroot/trieda/index.php on line 1


Viem, ze session_start() musi byt vzdy na zaciatku a pred hocijakym vystupom. Aj ked to tak je, tak mi to nejde. Nechapem preco, lebo na localhoste a inych free hostingoch mi to funguje. Neviete mi s tymto poradit? Je to jediny hosting, ktory podporuje .htaccess a preto som odkazany nanho. Ak by ste vedeli este o inom free hostingu, tak ho sem napiste.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kto sa smeje naposledy, ten má dlhé vedenie.
Richard Kaliarik0
Super člen
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Today was a good day... ICE CUBE
Jiří0
Stálý člen
18. 5. 2007   #3
-
0
-

mno já myslím že tvůj problém je BOM (unicode podpis)...
Asi máš při ukládání nastavené, že tam ten podpis přidáváš... tak to zruš a mělo by ti to fungovat...

A když už je tady to téma ohledně session, tak se chci optat, jestli někdo nevíte proč se mi děje tady toto:
mám přihlašování pomocí session.
Při každém načtení stránky kontroluju, jestli daná $_SESSION["login"] existuje,
když ano, pokračuju, když ne, přesměruju na přihlášení...

Když se ale odhlásím(neboli vymažu tu session - zkoušel jsem už unset, session_unset, session_unregister) a vrátím se v prohlížeči zpět,
tak ta session zase existuje.. jako bych ji nesmazal...
už jsem i po tom odhlášení zkoušel testovat, jestli ta session existuje.. a ona je vymazaná...ale když se vrátím zpět tak zase existuje, nechápu to...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
I programování je pudová záležitost. Buď to pude, nebo to nepude
Jiří0
Stálý člen
18. 5. 2007   #4
-
0
-

tak jsem na to došel.. asi jsem dementní...
Problém byl v tom, že jsem dal funkci session_start(); až potom, co jsem provedl unset($_SESSION["login"]);
takže asi tak nějak.. omlouvám se za zbytečné dotazy.. i když naštěstí nikdo nereagoval...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
I programování je pudová záležitost. Buď to pude, nebo to nepude
Jakub Jurových0
Stálý člen
18. 5. 2007   #5
-
0
-

ench píše:#
# mno já myslím že tvůj problém je BOM (unicode podpis)...#
#Asi máš při ukládání nastavené, že tam ten podpis přidáváš... tak to zruš a mělo by ti to fungovat...#



A kde sa to nastavuje? No ja neviem, ja som na ftp uploadol subor vytvoreny v Dreamweaveri a potom som postupne mazal riadky kodu a ukladal to v Notepade (v Total Commanderi som dat Editovať).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kto sa smeje naposledy, ten má dlhé vedenie.
Smokie0
Expert
18. 5. 2007   #6
-
0
-

Jakub píše:#
#

ench píše:#
# mno já myslím že tvůj problém je BOM (unicode podpis)...#
#Asi máš při ukládání nastavené, že tam ten podpis přidáváš... tak to zruš a mělo by ti to fungovat...#

#
##
#A kde sa to nastavuje? No ja neviem, ja som na ftp uploadol subor vytvoreny v Dreamweaveri a potom som postupne mazal riadky kodu a ukladal to v Notepade (v Total Commanderi som dat Editovať).#
#

A presne tam je chyba :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jiří0
Stálý člen
18. 5. 2007   #7
-
0
-

To Smokie: V dreamweaveru je při ukládání v utf-8 možnost zatrhnout BOM.. tak si to přečti a ukládej bez toho.
Nebo dej Modifikaci - vlastnosti stránky - kodování a tam to můžeš poštelovat.. :o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
I programování je pudová záležitost. Buď to pude, nebo to nepude
Jakub Jurových0
Stálý člen
19. 5. 2007   #8
-
0
-

To ench: Dik, uz to funguje! Super! Ale ma to jeden hacik. Ked som to ukladal, odskrtol som to Including Unicode Signature (BOM) a aj tak sa to ulozilo s tym. Tak som teda skopiroval a ulozil v Notepade. Funguje to, ale nezobrazuje sa diakritika :-( . Netreba v tom Dreamwevari este nieco nastavit? Lebo ta diakritika je vazne hrozna...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kto sa smeje naposledy, ten má dlhé vedenie.
insider0
Věrný člen
19. 5. 2007   #9
-
0
-

no jestli tam nemas meta tag s kodovanim utf-8, tak chyba bude asi tam
jinak kdyz uz si to dal na to ftp, tak proc si to pak upravoval pomoci tc, kdyz dw ma taky ftp a myslim, ze na upravu i jednodussi pristup nez v tc mackat pri otazce, zda se ma soubor znovu nahrat a pak jeslti se ma prepsat, ale to je tvoje vec :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
I don't want to see you go,[br] The sky is over[br] Even though we can't afford[br] The sky is over,[br] The sky is over us.[br][br] CIVILIZATION IS OVER
Jakub Jurových0
Stálý člen
19. 5. 2007   #10
-
0
-

To insider: Meta tag tam mam - to je jasne. Viem ze v Dreamweaveri je ftp klient, ale ked uz mam nainstalovany TC a na nic ine ho nepouzivam.. :D. Ale nie, raz som klikol na ikonku FTP a subor bol po tom nepouzitelny. Viem ze to mohlo zapricinit nieco uplne ine, ale...
Tento problem sa mi uz parkrat stal, ale vzdy trochu inak - ta diakritika sa vymazala ale tu namiesto toho zostali po nej cuden tagy, proti ktorym ma nieco aj validator a pise, ze tie zanky nemoze interpretovat v utf-8 a preto sa to neda skontrolovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kto sa smeje naposledy, ten má dlhé vedenie.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Podobná vlákna

Session_start() — založil mallox

Problém s TP — založil kodooo

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý