Import dat z Excelu – MySQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Import dat z Excelu – MySQL – Fórum – Programujte.comImport dat z Excelu – MySQL – Fórum – Programujte.com

 

greppi0
Stálý člen
26. 5. 2007   #1
-
0
-

Ja viem ze tato tema tu uz bola, ale to co som zistil mi nefunguje ... Mam subor *.xls ktory som skusal exportovat z Excelu do TXT, CSV, XML, ... ale ani jeden mi nesiel importovat do DB cez PHPMyAdmin v2.9.2. Z internetu som si dal tu namahu a stiahol som si vzorovy subor *.SCV a zisil som ze ani ten mi nejde (cize chyba bude asi inde) ... Vzdy po importovani mi vyhodi chybu SQL:

 MySQL hlásí: 

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'product_code' at line 1

a pritom je to subor CSV:
product_code;title;short;long;price;tax;currency;discount;quantity;image;image_2;image_3;image_4

A001;Nokia 5300;1.3 MPx kamera;Bluetooth, GPRS a EDGE;6500;19;CZK;;;/defaultalbum/Life-style/225745143.jpg; ;;
A002;Nokia E50;1.23 MPx kamera;GPRS, EDGE, CSD;7499;19;CZK;;;/defaultalbum/Architecture/218_1886.JPG; ;;
C120;Motorola W220;SIM Toolkit;WCDMA, UMTS, 3G;1900;;SKK;10;;/defaultalbum/Architecture/med_1113705031-17.jpg; ;;

vsetko ako ma byt ... uz som pomaly v koncoch ...
Dokonca raz mi hlasilo chybu:
Je možné, že jste našli chybu v SQL parseru. Prosím prozkoumejte podrobně SQL dotaz, především jestli jsou správně uvozovky a jestli nejsou proházené. Další možnost selhání je

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
Jan Bednařík0
Super člen
26. 5. 2007   #2
-
0
-

A nebude problém v tom prvním řádku CSV souboru, kde máš popisky sloupců z excelu? Tj. jestli se nesnažíš nacpat do databáze data která tam nepatří a navíc např. text do sloupců s čísly.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
greppi0
Stálý člen
26. 5. 2007   #3
-
0
-

Aha ... no skusil som to opravit a ide to ... ale s jednou chybou, ... vzdy mi vypise :

Chybný počet položek v CSV datech na řádku 1.

ked vymazem poslednu bodkociarku v riadku, tak uz to ide ... ale ked mam importovat sobor s 335 riadkami tak to je dost pracne ...
nevies preco mi to robi ? (stlpce som pocital a sedia mi presne)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
Jan Bednařík0
Super člen
27. 5. 2007   #4
-
0
-

To greppi: To vypadá, že máš v tabulce míň sloupců. Zkus je přepočítat znovu, nebo něco vyplň do všech položek na prvním řádku a mrkni kam se ti to uloží v tabulce. Případně zkus dát do posledního sloupce v csv mezeru nebo NULL (tam kde nic není).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
greppi0
Stálý člen
29. 5. 2007   #5
-
0
-

uz som zisil preco to robilo ... stlpce som mal dobre, ale problem bol s kodovanim.

Ak som to ulozil ako CSV, ruske a polske znaky mi vyhodilo (v subore ktory exportujem su viacjazycke mutacie). Cize som to ulozil ako TXT unicode a vseko sa mi zobrazovalo spravne (pri otvoreni suboru som tam mal vsetky znaky spravne).

Ale dalsi problem nastal, ked som chcel ten subor ktory som exportoval v TXT unicode dat do databazy. Text:"Chybný počet položek v CSV datech na řádku 1." mi vyhadzovalo preto, lebo subor som mal v kodovani Unicode a PhpMyAdmin sa Unicode nejako nema rad. Cize som ten subor v notepade zmenil na UTF8 a uz mi to ide nacitat aj do databazy.

Ale este stale neviem preco mi PhpMyAdmin vlozil do tabulky tie data zle. Nezobrazuje mi mekcene v slovencine a rustinu a polstinu mi nevlozil vobec, resp. vlozil ale namiesto znakov tam mam otazniky ... neviete preco mi to robi ? (subor aj nastavenia pri importe boli rovnako na UTF8)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Export dat z excelu — založil xJakubS

Export dat do excelu — založil Láda

Načítání dat z excelu — založil eximik

Načítání dat z Excelu — založil Eirene

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý