Windows Vista - problemy – Software – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Windows Vista - problemy – Software – Fórum – Programujte.comWindows Vista - problemy – Software – Fórum – Programujte.com

 

Smokie0
Expert
30. 5. 2007   #1
-
0
-

Zdravim,

neviem ake mate skusenosti s Vistami, ale ja mam taku zaujimavu skusenost. Nainstaloval som tam Office 2007 a proste akosi to spolu vobec nefunguje. Office sa seka, nacitava sa neskutocne dlho,...
Potom som narazil na dalsi problem. A to tlac cez siet. Pocitac na ktorom je nainstalovana tlaciaren ma XP. Ostatne pocitace, ktore maju XP a cez neho tlacia problem nhsiemaju, tlac sa inicializuje behom par sekund, iba pocitacom s Vistou to trva o niekolko MINUT dlhsie...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
31. 5. 2007   #2
-
0
-

Já s nimi nemám zkušenosti naštěstí žádné.

Office sa seka, nacitava sa neskutocne dlho


To je normální vlastnost Office, s tím nic nenaděláš. Vyzkoušej OpenOffice, třeba ti budou vyhovovat víc.

pocitacom s Vistou to trva o niekolko MINUT dlhsie


Snad si nevyhodil instalačku k Windows XP! A jestli jo a nemůžeš ty počítače upgradovat na starší windows nebo jiný OS, tak ty soubory přenášej na Flashce a tiskni odjinud.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
31. 5. 2007   #3
-
0
-

Ze jsou MS O2007 o dost narocnejsi nes treba O2003 je znama vec. Stoji to ale za to. Diky nim MS odskocil o deset mi vsem konkurentum. Na trhu nyni neni srovnatelne pohodlny produkt. Mluvim zvlastni zkusenosti.

Jses si jist, ze na Visty s O2007 mas dost dobry komp? (pokud mozno 3Ghz/dual core, 2GB RAM...)

A k te tiskarne - tam bude asi problem s ovladaci. Poohlidni se po novych

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Smokie0
Expert
31. 5. 2007   #4
-
0
-

CommanderZ píše:#
# Ze jsou MS O2007 o dost narocnejsi nes treba O2003 je znama vec. Stoji to ale za to. Diky nim MS odskocil o deset mi vsem konkurentum. Na trhu nyni neni srovnatelne pohodlny produkt. Mluvim zvlastni zkusenosti.#
##
#Jses si jist, ze na Visty s O2007 mas dost dobry komp? (pokud mozno 3Ghz/dual core, 2GB RAM...)#
##
#A k te tiskarne - tam bude asi problem s ovladaci. Poohlidni se po novych

3,2 GHz dual core, ale len 1 GB RAM. Skusal som hladat nejake ovladace k Viste, ale...fucking Minolta :-/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
xp0
Věrný člen
31. 5. 2007   #5
-
0
-

To Smokie: s vistama jsi měl raději počkat několik měsíců až je budou výrobci hardwaru plně podporovat a pro visty vyjde první service pack, jinak spiš bych vyděl problemy s ovladači, bohužel jsem zatim office 2007 nezkoušel tak ti s něma neporadim

To Architekt: openOffice se načítají teda dost dlouho, zdaleka se funkcema nevyrovnají ms office

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Smokie0
Expert
31. 5. 2007   #6
-
0
-

CommanderZ píše:#
# Ze jsou MS O2007 o dost narocnejsi nes treba O2003 je znama vec. Stoji to ale za to. Diky nim MS odskocil o deset mi vsem konkurentum. Na trhu nyni neni srovnatelne pohodlny produkt. Mluvim zvlastni zkusenosti.#
##
#Jses si jist, ze na Visty s O2007 mas dost dobry komp? (pokud mozno 3Ghz/dual core, 2GB RAM...)#
##
#A k te tiskarne - tam bude asi problem s ovladaci. Poohlidni se po novych

Ale ze robia problemy aj na 3,2 GHz dual core s 1 GB RAM je uz trosku krute :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
31. 5. 2007   #7
-
0
-

To xp: Jasně, pokud využíváš ty tisíce zbytečných funkcí MS Office, je to určitě dobrá volba. Ale pokud ti jde např. ve Wordu o rychlé efektivní psaní a úpravu textů, má OO Writer navrch, ale už ti neuvaří to kafe, jako Word z Office.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
DeaLer+2
Hero
31. 5. 2007   #8
-
0
-

To Smokie: jj, u tý tiskárny bude problém nejspíš s ovladačema

S tím ostatním ti neporadím, mám hodně pomalej NB, ale Office 2007 mi vždy běžel naprosto svižně a spouště lse okamžitě. Ale jak už jsem řekl, na vině může být crack, takže není třeba dělat ukvapené závěry.

To xp: s těma ovladačema je to pohcopitelný, ale proč čekat na SP? si snad naivně myslíš, že bez něj je Vista nepoužitelná?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Smokie0
Expert
31. 5. 2007   #9
-
0
-

CRASH!!!

Na notebook isla Vista, ale dotycny bol nespokojny a na druhu participiu chcel XP, tak som to zacal instalovat a po prekopirovani suborov na disk sa mala zacat spustat instalacia, ale namiesto toho sa objavila sprava

Nacitanie operacneho systemu neuspesne


Tak som vzal dalsiu verziu XP (tentokrat kvazi legalnu, ale bez SP2, to keby sa niekto pytal preco som najprv nezacal s nou) a stalo sa to, ze pocitac uz nebootuje vobec nic.
Detekuje pritomnost HDD, detekuje pritomnost mechaniky, ale potom uz dokaze len urcit typ HDD a potom sa uplne zastavi...ani do BIOSu sa neda dostat.

Nevie niekto co sa mohlo stat?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
31. 5. 2007   #10
-
0
-

To Smokie: typuju to na problém s MBR a boot sektorem ... v podstatě jde o to, že to musíš instalovat v pořadí XP, Vista ... naopak to asi neuděláš. Zkus z instalačního CD vist opravit boot a mbr, jestli to poběží, tak je asi problém v tom.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
31. 5. 2007   #11
-
0
-

Architekt píše:#
# To xp: Jasně, pokud využíváš ty tisíce zbytečných funkcí MS Office, je to určitě dobrá volba. Ale pokud ti jde např. ve Wordu o rychlé efektivní psaní a úpravu textů, má OO Writer navrch, ale už ti neuvaří to kafe, jako Word z Office.



Zkousel jsi je??? Psal jsi v nich neco? Ja v nich psal 40 strankovou rocnikovku a desitky dalsich veci a jak jsem jiz rikal, je to nadhera. Clovek jiz nema pocit, ze je zahrnut spoustou zbytecnosti, vsechno ma sve misto. UI je dokonale, jakakoliv prace s nim je neuveritelne prijemna. Ja bych jim dal 9,5 bodu / 10

PS: Takovy ***** tu tak mame radi, ktery kritizujou, a ani nevedi o cem mluvi. Zamysli se nad tim co pises.

Smokie: Pokud se opravdu chces vratit k XP, tak se mozna bez formatu neobejdes.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Smokie0
Expert
31. 5. 2007   #12
-
0
-

DeaLer píše:#
# To Smokie: typuju to na problém s MBR a boot sektorem ... v podstatě jde o to, že to musíš instalovat v pořadí XP, Vista ... naopak to asi neuděláš. Zkus z instalačního CD vist opravit boot a mbr, jestli to poběží, tak je asi problém v tom.

Ja by som skusil, ale ten stroj nie je schopny bootovania z cohokolvek...:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
31. 5. 2007   #13
-
0
-

To Smokie: Ještě něco k funkčnosti legální vs. crack verze ... dnes jsem si cestou domů pokecal s člověkem (neznám ho), který vlastní legální Windows Vista Home Premium, má horší PC než ty a dozvěděl jsem se, že se do teď nesetkal s žádnými problémy a všechno, včetně Officu 2007 mu běží plynule (včetně rychlého startu).

IMHO mno, tak to nevím, co s tím, když nemžeš ani do biosu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Bednařík0
Super člen
31. 5. 2007   #14
-
0
-

To CommanderZ: Přečti si to znovu, já OpenOffice nekritizuju! S tím, co jsi napsal o OpenOffice plně souhlasím. Krom toho, že v nich píšu jednu knížku, v nich dělám posledních dva a půl roku jeden až dva protokoly do školy týdně (spousta textů, vzorců, obrázků, tabulek, výpočtů a grafů) a oproti MS Office je to luxus. S těmi jsem zápasil rok a půl předtím a protokoly, co mi v nich trvaly alespoň sedm hodin práce, udělám v OpenOffice i za pět hodin a míň, protože OpenOffice dělají jen to co chci já, narozdíl od MS Office, který si často dělají co chtějí. Taky bych dal OpenOffice tak 9,5 z 10 :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Smokie0
Expert
31. 5. 2007   #15
-
0
-

DeaLer píše:#
# To Smokie: Ještě něco k funkčnosti legální vs. crack verze ... dnes jsem si cestou domů pokecal s člověkem (neznám ho), který vlastní legální Windows Vista Home Premium, má horší PC než ty a dozvěděl jsem se, že se do teď nesetkal s žádnými problémy a všechno, včetně Officu 2007 mu běží plynule (včetně rychlého startu).#
##
#IMHO mno, tak to nevím, co s tím, když nemžeš ani do biosu

To mi uz napadlo tiez, ze v tom moze byt kvazi ochrana proti cracknutiu :) ale myslim, ze onedlho aj toto padne

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
31. 5. 2007   #16
-
0
-

To Architekt: jj, openoffice je luxus, který si ale nemohu dovolit ... proto jsem od něj odešel :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
31. 5. 2007   #17
-
0
-

Architekt píše:#
# To CommanderZ: Přečti si to znovu, já OpenOffice nekritizuju! S tím, co jsi napsal o OpenOffice plně souhlasím. Krom toho, že v nich píšu jednu knížku, v nich dělám posledních dva a půl roku jeden až dva protokoly do školy týdně (spousta textů, vzorců, obrázků, tabulek, výpočtů a grafů) a oproti MS Office je to luxus. S těmi jsem zápasil rok a půl předtím a protokoly, co mi v nich trvaly alespoň sedm hodin práce, udělám v OpenOffice i za pět hodin a míň, protože OpenOffice dělají jen to co chci já, narozdíl od MS Office, který si často dělají co chtějí. Taky bych dal OpenOffice tak 9,5 z 10 :-)



Ty mluvis o koze, ja o voze. Ja mluvil o MS O2007. OO je program na urovni MS O2000. ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Bednařík0
Super člen
1. 6. 2007   #18
-
0
-

To CommanderZ: Ja vím že jsi mluvil o MS Office 2007 ;-) Jen jsem chtěl naznačit, že stejný názor, jaký máš ty na MSO, mám já na OO :-) A to často dělám i v MSO.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Dominik0
Super člen
20. 6. 2007   #19
-
0
-

Tak sem si právě nanstaloval W Vista a du si hodně rychle zase nainstalovat XP !!!
Jediný pozitivní co sem na nich našel je ten panel na pravo s kalendářem hodinama a poznámkovejma štítkama !!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #20
-
0
-

To don_Dominique: nech mě hádat ... crack působil víc problémů, než užitku

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Dominik0
Super člen
20. 6. 2007   #21
-
0
-

To DeaLer: Ne já mám legální ze školy s multilicencí !!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #22
-
0
-

To don_Dominique: aha, a zkoušels řešit problémy, nebo jsi je prostě zahodil

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Sedlák0
Expert
20. 6. 2007   #23
-
0
-

To don_Dominique: Ten panel si můžeš stáhnout také od googlu - Google Desktop. Ale neřekl bych (alespoň z toho, co jsem četl) že by Visty měli být nějak zvlášť špatné... co se ti tam všechno přihodilo?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Dominik0
Super člen
20. 6. 2007   #24
-
0
-

To byl první dojem ! možná nejsou až tak špatný ale zdají se mi dost nepřehledný ! obvzlášť třeba konfigurace sítí !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dominik0
Super člen
20. 6. 2007   #25
-
0
-

To DeaLer: Zkoušel a to dokonce i s kámošem kterej je má už delší dobu a stejně se ním to nepovedlo !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #26
-
0
-

nj, lidi se bojej toho, co je nový .... a teprv, když si maj na něco zvykat

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Dominik0
Super člen
20. 6. 2007   #27
-
0
-

To DeaLer:NJN de o zvyk ale stejně si tam hodim XP( asi si tam necham i Visty co kdyby nahodou )

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Windows Vista — založil Matej Zabsky

Delphi a windows vista — založil pkubicek

Windows Vista a 12 ochran — založil Matej Zabsky

Windows Vista- audio driver — založil kubcach

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý