PC to PC ve win 2000 vs XP – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

PC to PC ve win 2000 vs XP – Sítě – Fórum – Programujte.comPC to PC ve win 2000 vs XP – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

W8eR_CZech0
Newbie
1. 6. 2007   #1
-
0
-

hi, mam takovej malej problém, tady je:
Potřebuju udělat síť mezi dvěma počítačema pomocí standartní kroucený dvojlinky. Po zapojení kabelu se pomalu, lae přece začali přesouvat pakety. Při konfiguraci vnitřní síťe ale došlo k problému. Na prvním počítači mám win XP a na druhym 2000. Při průvodci vytvoření sítě (na win XP) mi to nabídne vytvoření install diskety na konfigurace síťe na jiných operačních systémech. Na disketě se objevil soubor jménem netsetup. Když se ho pokusim spustit ve win 2000, tak mi to napíše, že můj operační systém (snad jako jedinej ze všech win) není podporován a dál mě to nepustí. Neměl by pls někdo nápad co s tim? Moc by mi to pomohlo.
Thx W8eR_CZech

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
gameserver.phorum.cz
W8eR_CZech0
Newbie
1. 6. 2007   #2
-
0
-

je možný že moje síťovka neutáhne 15m kabel?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
gameserver.phorum.cz
Jan Bednařík0
Super člen
2. 6. 2007   #3
-
0
-

To W8eR_CZech: Nastav tu síť na každým počítači zvlášť, bez užití instalační diskety. Pokud sis ten kabel dělal doma sám, tak to možný je, protože nakrimpovat kvalitně konektory chce trochu praxe, tak je kdyžtak zkus ustřihnout a nakrimpovat nový :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
W8eR_CZech0
Newbie
2. 6. 2007   #4
-
0
-

sám sem si ho doma nedělal, koupil sem ho v czc už hotovej. Všechno sem nastavil ale při testu příkazem ping mi to píše něco ve smyslu, že čas vypršel. Nevíš, čím to může být?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
gameserver.phorum.cz
Jan Bednařík0
Super člen
2. 6. 2007   #5
-
0
-

To W8eR_CZech: Jestli nejde ping, může to být tím že není povolen. V XP je to ve vlastnostech sítě -> Upřesnit -> Brána firewall systému windows - Nastavení -> Upřesnit -> Protokol ICMP - Nastavení -> a tam zaškrnout "Povolit příchozí zprávy s požadavkem na odezvu".

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
3. 6. 2007   #6
-
0
-

to tak, bylo, ale já jsem měl ten firewall stejně vypnutý, díky za help

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

.NET Framework 2.0 na Win 2000 — založil Anonymní uživatel

Visual Basic 2000 — založil Tonda

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý