Reklama na programujte.com – Návrhy na vylepšení – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Reklama na programujte.com – Návrhy na vylepšení – Fórum – Programujte.comReklama na programujte.com – Návrhy na vylepšení – Fórum – Programujte.com

 

Peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
6. 6. 2007   #1
-
0
-

Dnes som si všimol, že na programujte.com pribudla dalšia obrovská reklama. Neviem prečo tam stále nejaké reklami pridávate. Veď na zaplatenie hostingu a domény by určite stačila 1 maximálne 2 reklami. A len na hlavnej stránke sa ich nachádza 6. Povedal by som, že to skôr pripomína reklamnú nástenku ako stránku o IT.

P.S - Zaujímalo by ma, čo sa s tými peniazmi za reklamu robí, pochybujem, že redaktori dostávajú nejaké veľké odmeny. Ale to už nieje moja vec.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
6. 6. 2007   #2
-
0
-

To Peter: myslím, že ty reklamy není zas tak moc a je to snesitelný, získáné peníze se v první řadě použijou na pokrytí všech nákladů, něco si vezme Curo (myslím, měl by, protože si to zaslouží ... do serveru už investoval mnoho vlastních prostředků) a pokud něco zbyde, tak to jde na účet serveru, ze kterého se čerpá v případě návštěvy nějakého veletrhu (Invex, Digitex, v budoucnu snad CeBIT), v případě nákupu cen do soutěží, apod.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Smokie0
Expert
6. 6. 2007   #3
-
0
-

Peter: ak chces byt uspesny, tak nemozes zhanat len take mnozstvo penazi, ktore pokryje len naklady. Vzdy je potrebne nieco navyse :) len tak moze podnik zit a nie zivorit

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lukáš Churý
~ Šéfredaktor
+8
Hero
6. 6. 2007   #4
-
0
-

Peter píše:#
# Dnes som si všimol, že na programujte.com pribudla dalšia obrovská reklama. Neviem prečo tam stále nejaké reklami pridávate. Veď na zaplatenie hostingu a domény by určite stačila 1 maximálne 2 reklami. A len na hlavnej stránke sa ich nachádza 6. Povedal by som, že to skôr pripomína reklamnú nástenku ako stránku o IT.#
##
#P.S - Zaujímalo by ma, čo sa s tými peniazmi za reklamu robí, pochybujem, že redaktori dostávajú nejaké veľké odmeny. Ale to už nieje moja vec.


Já vidím reklamy 4 + textová lišta.

Peníze si žádné neberu, pouze si sám sobě splácím investované peníze a přebytek, jakmile se mi to splatí, je dán do společného účtu Programujte, odkud pujdou peníze na odměny redaktorům, redakční srazy, výlohy spojené s veletrhy a nákup odměn do soutěží. + samozřejmě výlohy spojené s provozem.

Je zajímavé to sledovat, zde je nějaký viditelnější banner třeba pár dní.. Na jiných portálech jsou banery popup nebo překrývací zcela běžné (a tyto u nás nikdy neuvidíte) a my nabízíme jako reklamu max. leaderboard (930x100).. Opravdu je tak hrozný?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Smokie0
Expert
6. 6. 2007   #5
-
0
-

Nie je, je to v pohode. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
6. 6. 2007   #6
-
0
-

Není to hrozný, myslím že nemá cenu se moc obhajovat, vždycky se najde někdo kdo si rýpne;) Nikdo ti nemůže vyčítat že snažíš získat prostředky na chod programujte.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Ján Ivančík0
Stálý člen
6. 6. 2007   #7
-
0
-

Ja si myslim, ze v tomto ohlade je to naozaj len zbytocne kritizovanie ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
,,Múdrosť je poznanie večných právd použiteľných v živote." ciceRo
Jan Sedlák0
Expert
8. 6. 2007   #8
-
0
-

A navíc všichni používáte Firefox, tak si stáhněte AdBlock Plus a je to pořešeny (nebude redaktorům vadit, že jsem to takhle neomaleně napsal?)...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
8. 6. 2007   #9
-
0
-

já to taky tak udělal...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
8. 6. 2007   #10
-
0
-

To Garret Raziel: všichni ne, jako by to byla nějaká samozřejmost

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Sedlák0
Expert
8. 6. 2007   #11
-
0
-

To DeaLer: Ano, ale i Opera má blokování reklam ;).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
DeaLer+2
Hero
8. 6. 2007   #12
-
0
-

To Garret Raziel: jistě, ale proč je blokovat ... já reklamy ignoruju

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Sedlák0
Expert
8. 6. 2007   #13
-
0
-

To DeaLer: OK, proti gustu...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
8. 6. 2007   #14
-
0
-

souhlas s ignorováním...nebo to za mě zvládne i Kerio :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
8. 6. 2007   #15
-
0
-

To Curo: A kolik si uctujes za 930*100 banner na cca. tyden?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lukáš Churý
~ Šéfredaktor
+8
Hero
8. 6. 2007   #16
-
0
-

Ceník inzerce je veřejně přístupný, tak se můžete podívat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
8. 6. 2007   #17
-
0
-

A nevite nekdo, kolik vam cca. zaplati google, kdyz si na sve stranky umistite tu jejich reklamu?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lukáš Churý
~ Šéfredaktor
+8
Hero
8. 6. 2007   #18
-
0
-

dle počtu kliků.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Jan Sedlák0
Expert
8. 6. 2007   #19
-
0
-

To tobel: Myslíš Google AdSense? To dostáváš 0,1 doláčů (tak nějak) za každé kliknutí na odkaz v té reklamě obsažený.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Petr Vojáček0
Věrný člen
9. 6. 2007   #20
-
0
-

To Garret Raziel: To je podle toho, kolik si platí zákazník přes AdFox, za jeden klik můžeš získat třeba i 5 dolarů...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
9. 6. 2007   #21
-
0
-

Počkejpočkejpočkej, to mě zajímá... Mám AdSense natáhnuty na jedné ze svých stránek...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
bender0
Duch
14. 2. 2008   #22
-
0
-

programujte.com jsem objevil teprve včera.
Je to dobrý nápad a fandím mu. Nemám nic proti financování z reklamy, jenže tady je úplně nevkusná a hlavně na místech kde bych čekal jen informační obsah.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.169.180.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
14. 2. 2008   #23
-
0
-

To bender : Je to o penězích. Reklama někde dole v rohu nikoho nezaujme.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
pawlik0
Grafoman
14. 2. 2008   #24
-
0
-

Mě zas tolik nevadí, ne vždy tady je tolik reklam..

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
Earl Cash0
Věrný člen
14. 2. 2008   #25
-
0
-

dokud tu neni reklama na celou stranku, ktera zmizi pouze v pripade kliknuti na "preskocit" nebo az po zhlednuti, nijak mi to nevadi...tak snad me nezklamete...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Zdeny
~ Korektor
0
Grafoman
14. 2. 2008   #26
-
0
-

Na všech webech to je stejné... tam kde je reklama, tak mají čtenáři potřebu diskutovat o ní a radit, jak by se to dalo udělat lépe. Nechápu to.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.33.–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
bender0
Duch
14. 2. 2008   #27
-
0
-


Že by jim vadila?

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.169.180.–
Zdeny
~ Korektor
0
Grafoman
14. 2. 2008   #28
-
0
-

To bender : Jistě, ale proč ta potřeba diskuse? Vždyť reklama je všude - nejen na internetu, ale i třeba na výlohách kamenných obchodů nebo v jejich interiérech, a to nikdo nepřijde za provozovatelem a nezačne mu nadávat, proč to má tak a ne jinak.

Důvod je asi až moc prostý - anonymita a internetové připojení dávají nejen vyšší sebevědomí, ale i mylnou představu o své důležitosti.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.33.–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
Earl Cash0
Věrný člen
14. 2. 2008   #29
-
0
-

Důvod je asi až moc prostý - anonymita a internetové připojení dávají nejen vyšší sebevědomí, ale i mylnou představu o své důležitosti.


To Zdeny : to ovsem plati i v tvem pripade...alespon to vyplyva z tveho prispevku :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Zdeny
~ Korektor
0
Grafoman
14. 2. 2008   #30
-
0
-

To Earl Cash : Nevím na co narážíš, ale můj příspěvek je pouze dotaz a úvaha. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.33.–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
bender0
Duch
14. 2. 2008   #31
-
0
-

Zdeny napsal:
To bender : Jistě, ale proč ta potřeba diskuse? Vždyť reklama je všude - nejen na internetu, ale i třeba na výlohách kamenných obchodů nebo v jejich interiérech, a to nikdo nepřijde za provozovatelem a nezačne mu nadávat, proč to má tak a ne jinak.

Důvod je asi až moc prostý - anonymita a internetové připojení dávají nejen vyšší sebevědomí, ale i mylnou představu o své důležitosti.



Ano i v kamennem obchode je reklama, ale ne bezprostredne v tom pro co jdu.
Uz si videl knizku s reklamou ve vlastnim obsahu?
A proc ta moje potreba diskuse? Rikal jsem si fajn misto ale trochu trpim kdyz to tu ctu, tak se ozvu.
Rekl bych, ze anonymita s tim nema co delat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.41.–
Zdeny
~ Korektor
0
Grafoman
14. 2. 2008   #32
-
0
-

To bender : Nebuď zbytečně vztahovačnej, nebylo to míněno přímo na tebe... ale obecně (ty jsi se aspoň vyjádřil slušně).

Když už ses ale ozval, tak, jenom pro zajímavost, co čekáš? Protože reklama vadí pár lidem, tak ji má Programujte zrušit? A tím tedy ztratit finance nejen na provoz, ale i na soutěže a na další různé akce?

Lidé jsou k internetové reklamě zbytečně skeptičtí. Nikdo z těchto řvounů (myslím to obecně) si totiž neuvědomuje, že i kvalitní obsah je většinou něčím vykoupen... a reklamou v tom lepším případě. Nic není zadarmo, toto stále spousta internetových řvounů nechápe.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.33.–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
Santas0
Věrný člen
14. 2. 2008   #33
-
0
-

To bender : eh, ja mam knizku v ktorej je reklama :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
bender0
Duch
14. 2. 2008   #34
-
0
-

To Zdeny :

Necekal jsem, ze se to zmeni kvuli me. Doufam, ze se nad tim par lidi zamysli a ze se ozvou i ostatni, aby nas nebylo tak malo :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.41.–
Curo
~ Šéfredaktor
+8
Hero
15. 2. 2008   #35
-
0
-

To bender : Obecně proti reklamě nic nemám, nicméně:
která reklama na Programujte je natolik otravná a nevhodná?
- banan
- Microsoft
- hosting Savana / D&P?

Jedná se vše o klasické (a dle mého názoru i nejvíce populární) reklamní formáty. Nejsou tu žádné flash-layery překrývající obsah, či některé další BIG formáty.

Kouknu na podobně zaměřené servery a vidím reklamy i 4x tolik. To není samozřejmě obhajoba, jen můj názor.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.4.–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Tomas
~ Anonymní uživatel
560 příspěvků
15. 2. 2008   #36
-
0
-

No, ja som napriklad este nevidel portal, ktory by mal hned na zaciatku diskusneho fora 4 Adsense reklamy. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 64.202.161.–
Santas0
Věrný člen
15. 2. 2008   #37
-
0
-

takych je vela a ak ti vadia, tak ich odrovanj firewallom, alebo nejakym pluginom do prehliadaca

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.245.64.–
http://psandtner.sk/blog
Curo
~ Šéfredaktor
+8
Hero
15. 2. 2008   #38
-
0
-

To Tomas : já nevidím fóra, kde tyto reklamy nejsou ;)
To Santas : pak nám ale berete de facto jedinný zisk, který máme...

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.4.–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
pawlik0
Grafoman
15. 2. 2008   #39
-
0
-

To nejsou obyčejné reklamy -> to jsou reklamy o programování a IT, takže sem asi patří. Souhlasím, že by jich mohlo být trochu méně, ale je to jen otázka názoru :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
Santas0
Věrný člen
15. 2. 2008   #40
-
0
-

To Curo : ja ich nevypinam, mne nevadia a plne s nimi suhlasim (ze su tu)... ked vadia niekomu tak ma jednoduche riesenie a nemusi sa nikto stazovat ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
Wamer-cz0
Duch
23. 2. 2008   #41
-
0
-

Tak o tomhle snad ani nejde diskutovat. Je jasné, že ta reklama nejde do kapsy někoho z týmu (výjma Cura, kterej si splaci pujčku) ale na provoz serveru a pro vás, tedy komunitu serveru (soutěže, veřejné akce, akce typu Invex a Digitex pro redaktory aby vás pak mohli informovat co nového viděli). A můj názor je ten, že byste si neměli stěžovat na těch pár reklam, ale naopak server podpořit tím, že je reklama omezena na počet kliků a aspoň jednou denně kliknout, aby se conejdříve uvolnilo místo pro dalšího inzerenta, nebo aby si mohl stávající inzerent zaplatit další dávku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.197.149.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Reklama — založil Zelenáč

Reklama — založil ImpulzX

Nike - reklama — založil Jacob

Facebook reklama — založil nora5

Reklama medzi výpismi — založil Jakub

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý