Co a jak k vytvoření stránky – Typografie – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Co a jak k vytvoření stránky – Typografie – Fórum – Programujte.comCo a jak k vytvoření stránky – Typografie – Fórum – Programujte.com

 

Michal
~ Anonymní uživatel
683 příspěvků
10. 6. 2007   #1
-
0
-

Ahoj,

nevyznám se moc v grafice , už jsem si připrival texty , potřebuji vytvořit stránku (http://img440.imageshack.us/img440/8003/strankabc8.png ) , kde zelená barva ve finále nebude a bude jen ta modrá , na webech jsem našel jen scripty pro horizintální menu (přes include).Chtěl bych něco podobného akorat jak je na obrazku vlevo menu a vpravo zobrazeni clanku , polozek apod ;) odkaz bdue treba (starnka.cz/page?=autor) apod.Jak jsem napsal neumim css apod takže byl bych rád kdyby mi někdo pomohl ;)

Dík

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
dalaman0
Věrný člen
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
petrla0
Duch
3. 2. 2008   #3
-
0
-

chtěl bych se zeptat, vytvořím grafiku webu v nějakém grafickém programu a pak ji rozříznu...ale co dál.....
jak to udělat tak abych mohl do té grafiky(vlastně obrázku) psát?
jaký "programovací jazyk" použít?
Asi je to blbé otázka ale prostě sem to nějak nepochopil........všude je jak udělat grafiku rozříznout ale jak ji začlenit třeba do html(x) to nikde

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.4.–
greppi0
Stálý člen
3. 2. 2008   #4
-
0
-

To petrla : no co sa tyka tych programovacich jazykov, myslim ze na to mas este casu a casu pretoze ako pises nevies dat grafiku do XHTML a CSS ....
cize sa sustred zatial len na staticke weby, a programovanie typu PHP nechaj radsej na potom ...

na to aby si dal grafiku do webu musis vediet dost dobre CSS co nieje az take lahke ako by sa mohlo zdat, cize az sa tomu chces venovat tak si kup nejaku knihu alebo nastiv www.jakpsatweb.cz v sekcii CSS a: ucit, ucit a ucit :) ...

a pouzivaj google :), na internete toho je plno, len treba hladat (neber to v zlom):
http://interval.cz/clanky/trisloupcovy-plovouci-css-layout-s-relativnim-pozicovanim/
http://www.owebu.cz/css/vypis.php?clanek=505

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.84.–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
petrla0
Duch
3. 2. 2008   #5
-
0
-

dík......jen abych to uvedl na pravou míru je mi jasné že nemůžu chtít udělat web ajko je programujte ale napřed se musím něco hodně naučit....
šlo mi hlavně o to v kterých jazycích se to dá udělat a jaký jazyky se mám učit nebo jaký postup (html?>xhtml?>css>????)
K tomu googlu je těžké něco najít když vlastně nevím co chcu hledat a nebo jak to pár slovami definovat.

TO greppi: díky ti za rady.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.4.–
bukaj0
Věrný člen
3. 2. 2008   #6
-
0
-

petrla
šlo mi hlavně o to v kterých jazycích se to dá udělat a jaký jazyky se mám učit nebo jaký postup
Musíš si vzít, k čemu jaký jazyk (i když v tom případě se jen těžko dá mluvit o jazyku jako takovém) slouží:

HTML - určuje strukturu dokumentu pomocí "značek" (nebo-li tagů).
CSS - říká, jak se který element dokumentu zobrazí.

XHTML je jen aplikací HTML nad XML, proto, podle mne, nemá cenu se o něm bavit. (Když pak budeš chtít udělat z HTML dokument XHTML, stačí změnit DOTYPE a přidat pár lomítek ;))

Dobrý start je založit si adresu na nějakém free hostingu (http://webzdarma.cz, http://ic.cz...), podívat se na http://jakpsatweb.cz a začít prezentovat své myšlenky pomocí protokolu HTTP ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.13.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
petrla0
Duch
4. 2. 2008   #7
-
0
-

takžže naučit se html>css>php(samozřejně za hodně dlouho)

Edit [proč za hodně dlouho? HTML ti moc času nezabere a CSS taky ne..]:
No o to nejde za jak dlouho ale v jakým pořadí(hodně dlouho může být 2 měsíce ale tak rok)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.4.–
Al0
Věrný člen
4. 2. 2008   #8
-
0
-

proč za hodně dlouho? HTML ti moc času nezabere a CSS taky ne..

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.132.–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Gabo0
Newbie
7. 2. 2008   #9
-
0
-

Ťažko povedať za aký čas sa naučíš Html & CSS. Niekomu to trvá dlhšie, a niekomu kratšie. Ja som sa v mojich začiatkoch hneď hodil do Html a CSS tak som postupoval dosť rýchlo, úplne od začiatku som robil stránky pomocou CSS, tj. nerobil som tabuľkové layouty. Ale to je na každom, že koľko mu trvá naučiť sa to.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.12.51.–
maral
~ Redaktor
0
Newbie
7. 2. 2008   #10
-
0
-

Podle mě to stačí pochopit, a pak už se jen naučit všechny ty vlastnosti... Třeba na www.jakpsatweb.cz to nijak úžasně vysvětlený není...
Já sem to pochopil, teprv když mi to kámoš trochu vysvětlil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.176.–
Miroslav Holec
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
9. 6. 2008   #11
-
0
-

No jestli chceš dělat weby na vyšší úrovni tak ti určitě 2 měsíce stačit nebudou. Není to o tom přečíst si knížku nebo pár článků. Musíš umět všechno použít a to ti dá praxe. Je to jako s PHP programováním... umět syntax neznamená, že sestavíš e-shop.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.108.136.–
9. 6. 2008   #12
-
0
-

Miroslav Holec napsal:
No jestli chceš dělat weby na vyšší úrovni tak ti určitě 2 měsíce stačit nebudou. Není to o tom přečíst si knížku nebo pár článků. Musíš umět všechno použít a to ti dá praxe. Je to jako s PHP programováním... umět syntax neznamená, že sestavíš e-shop.


Zrovna jednoduchy e-shop je dobra uloha pro zacatecnika. Ja se ucil PHP asi 14 dni a pak jsem uz zacal jeden delat (pro znameho, nicmene prachy z toho byly). Predtim jsem umel jen HTML a JavaScript.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tocimanko0
Grafoman
9. 6. 2008   #13
-
0
-

Chce to prax, veeeeľa praxe. Nestačia ti len teoretické vedomosti. Keď to nevieš použiť, je to na ho...., ehm nič. Pri programovaní takisto musíš mať nejaké tie základy algoritmizácie a musíš prakticky vedieť riešiť rôzne problémy, ktoré bývajú často vzhľadom na danú situáciu unikátne, ktoré si ešte nikdy neriešil... Znalosť syntaxe je len úbohý základ.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.86.–
MZetko0
Stálý člen
9. 6. 2008   #14
-
0
-

Nejlepší je trochu zabrousit po nějakých zdrojových kódech, na tom se naučíš dost nových věcí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
10. 6. 2008   #15
-
0
-

MZetko napsal:
Nejlepší je trochu zabrousit po nějakých zdrojových kódech, na tom se naučíš dost nových věcí.


Jestli si otevrese nejaky forum, RS nebo tak neco, tak ti to bude uplne k nicemu, ver mi ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý