Problem s pravami v siti (2 Pc) – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Problem s pravami v siti (2 Pc) – Sítě – Fórum – Programujte.comProblem s pravami v siti (2 Pc) – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

Duch
11. 6. 2007   #1
-
0
-

Prosim o pomoc. Mam Prepojene dva kompy,
Ip : 192.168.1.100
192.168.1.101
Brana : 255.255.255.0
- Nemozem sa dostat do Pc... Cez mista v siti ho vidim, ale vypise mi to, ze nemam opravnenia k polozke, alebo cesta v siti nebyla nalezena.
- Cez protokol IPX to funguje, ale Tcp ani za nic...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
11. 6. 2007   #2
-
0
-

Obvykle to mám přes 193.167.1.*, ale v tom to asi nebude ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Duch
11. 6. 2007   #3
-
0
-

midin píše:#
# Obvykle to mám přes 193.167.1.*, ale v tom to asi nebude ;)


No v tom urcite nie

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jirka
~ Anonymní uživatel
305 příspěvků
11. 6. 2007   #4
-
0
-

Nevim, co mas za OS, ale ja kdyz jsem pripojoval mezi sebou 2000 a Me, tak jsem proste udelal na obou pocitacich stejne ucty a vidim vse a kopirovat muzu samozrejme jen do tech slozek ci disku, ktere jsou nasdileny.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Duch
11. 6. 2007   #5
-
0
-

Jirka píše:#
# Nevim, co mas za OS, ale ja kdyz jsem pripojoval mezi sebou 2000 a Me, tak jsem proste udelal na obou pocitacich stejne ucty a vidim vse a kopirovat muzu samozrejme jen do tech slozek ci disku, ktere jsou nasdileny.



Win Xp Pro... A mal si ich aj zaheslovane?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jirka
~ Anonymní uživatel
305 příspěvků
11. 6. 2007   #6
-
0
-

Ano, na obou PC bylo stejne uziv. jmeno i heslo (mluvim o klasickych uctech pro vstup do win). Na obou PC jsem se logoval stejne.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
11. 6. 2007   #7
-
0
-

Pokud jsi zkoušel všechno, co jsem ti poradil v jiném vláknu a stále se přitom nedostaneš do pc, tak jsi to neudělal dobře, ale s tím ti už moc neporadím. Pokud se dostaneš do PC, ale ne do sdílené složky, tak musíš nastavit práva danému uživateli pro tu složku.

PS: v tom předchozím vláknu jsem zapomněl na jeden detail ... máš vypnuté zjednodušené sdílení?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Duch
11. 6. 2007   #8
-
0
-

DeaLer píše:#
# Pokud jsi zkoušel všechno, co jsem ti poradil v jiném vláknu a stále se přitom nedostaneš do pc, tak jsi to neudělal dobře, ale s tím ti už moc neporadím. Pokud se dostaneš do PC, ale ne do sdílené složky, tak musíš nastavit práva danému uživateli pro tu složku.#
##
#PS: v tom předchozím vláknu jsem zapomněl na jeden detail ... máš vypnuté zjednodušené sdílení?



No nie som si isty, ma byt vypnute???

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
11. 6. 2007   #9
-
0
-

To laco797: jj, jinak máš omezené možnosti a windows ti skoro nic nepovolí ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Marek0
Návštěvník
20. 6. 2007   #10
-
0
-

laco797 píše:#
# Prosim o pomoc. Mam Prepojene dva kompy, #
#Ip : 192.168.1.100#
# 192.168.1.101 #
#Brana : 255.255.255.0#
#- Nemozem sa dostat do Pc... Cez mista v siti ho vidim, ale vypise mi to, ze nemam opravnenia k polozke, alebo cesta v siti nebyla nalezena.#
#- Cez protokol IPX to funguje, ale Tcp ani za nic...



Co je za blbost ta brána?
Jinak vypni zjednodušené sdílení a pujde to...pak je dobrý mít alespoň jeden stejný účet pro přihlašování

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Optimismus je způsoben nedostatkem informací
Duch
21. 6. 2007   #11
-
0
-

Maverick píše:#
#

laco797 píše:#
# Prosim o pomoc. Mam Prepojene dva kompy, #
#Ip : 192.168.1.100#
# 192.168.1.101 #
#Brana : 255.255.255.0#
#- Nemozem sa dostat do Pc... Cez mista v siti ho vidim, ale vypise mi to, ze nemam opravnenia k polozke, alebo cesta v siti nebyla nalezena.#
#- Cez protokol IPX to funguje, ale Tcp ani za nic...

#
##
#Co je za blbost ta brána?#
#Jinak vypni zjednodušené sdílení a pujde to...pak je dobrý mít alespoň jeden stejný účet pro přihlašování



Brana = Firewall

A jak vypnem to sdielanie?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
21. 6. 2007   #12
-
0
-

laco797 píše:#
#

Maverick píše:#
#

laco797 píše:#
# Prosim o pomoc. Mam Prepojene dva kompy, #
#Ip : 192.168.1.100#
# 192.168.1.101 #
#Brana : 255.255.255.0#
#- Nemozem sa dostat do Pc... Cez mista v siti ho vidim, ale vypise mi to, ze nemam opravnenia k polozke, alebo cesta v siti nebyla nalezena.#
#- Cez protokol IPX to funguje, ale Tcp ani za nic...

#
##
#Co je za blbost ta brána?#
#Jinak vypni zjednodušené sdílení a pujde to...pak je dobrý mít alespoň jeden stejný účet pro přihlašování

#
##
#Brana = Firewall#
##
#A jak vypnem to sdielanie?



Nemyslel jsi tou bránou spíš masku sítě?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Duch
21. 6. 2007   #13
-
0
-

To Architekt:Ale myslel... Ono to zvykne blokovat...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
21. 6. 2007   #14
-
0
-

To laco797:heh to sou mi věci... takže to 255.255.255.0 má být nastaveno jako maska sítě a bránu nastav na obou PC stejnou - jeden z nich, třeba 192.168.1.100, ale vlastně ji ani nebudeš při sdílení potřebovat, protože slouží k přístupu na internet... no a co to je firewall si najdi na netu, at nezijes v omylu ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Duch
21. 6. 2007   #15
-
0
-

Dan píše:#
# To laco797:heh to sou mi věci... takže to 255.255.255.0 má být nastaveno jako maska sítě a bránu nastav na obou PC stejnou - jeden z nich, třeba 192.168.1.100, ale vlastně ji ani nebudeš při sdílení potřebovat, protože slouží k přístupu na internet... no a co to je firewall si najdi na netu, at nezijes v omylu ;)



Ja viem nastavovat ip atd.. a firewall viem taky co je, ide o to, ze je vsechno nastaveny normalne, ale neda sa pristupit na druhy Pc, je tam problem z opravnenim....!!!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Marek0
Návštěvník
25. 6. 2007   #16
-
0
-

To laco797:
brane neni fireval, 255.255.255.0 je nějaká kravina, zajímalo by mě co máš za masku sítě.
zjednodušené sdílení? V tento počítač nástoje/možnosti složky/zobrazení/ odškrtnout použít zjednodušené sdílení.
Když ti to nejde vypni firewall, drbat se s tim aniž bych vědět zda mi to blokuje firewall? ne díky :-)
A nezapomeň na ty stejné účty

Koukam že máš ty zmrveny HOME, tak tam se práva dají nastavit v nouzovym režimu nebo přes cacls

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Optimismus je způsoben nedostatkem informací
Duch
25. 6. 2007   #17
-
0
-

Maverick píše:#
# To laco797:#
#brane neni fireval, 255.255.255.0 je nějaká kravina, zajímalo by mě co máš za masku sítě.#
#zjednodušené sdílení? V tento počítač nástoje/možnosti složky/zobrazení/ odškrtnout použít zjednodušené sdílení.#
#Když ti to nejde vypni firewall, drbat se s tim aniž bych vědět zda mi to blokuje firewall? ne díky :-)#
#A nezapomeň na ty stejné účty#
##
#Koukam že máš ty zmrveny HOME, tak tam se práva dají nastavit v nouzovym režimu nebo přes cacls



Mam pro, a nie home, dik uz to ide, a ani nemusim mat rovnake ucty, stacilo vyupnut to sdielanie a nastavit na slozku prava skupine everyone...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Duch
2. 7. 2007   #18
-
0
-

to all: Dakujem vsetkym za pomoc, bolo to skutocne v tom zjednodusenom sdielani, stacilo to vypnut....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Problém se sítí — založil Kari

Pc v síti — založil Paja2

Zaloha wi-fi siti — založil Karel.V

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý