Vydělávání webdesignem – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Vydělávání webdesignem – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.comVydělávání webdesignem – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com

 

Tomáš Belada0
Návštěvník
12. 6. 2007   #1
-
0
-

Kolik se da priblizne vydelat na tvoreni stranek? Napr. kolik vam cca. zaplati za nejakou mensi firemni stranku, pri pouziti css a asp.net a to vse bude xhtml1.0?
Jen se ptam, jestli se da tvorbou stranek uzivit

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kdyz mas chut, dej si rtut
Jan Bednařík0
Super člen
12. 6. 2007   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
13. 6. 2007   #3
-
0
-

Zalezi taky na tom, co konkretne delas. Pokud delas jednoduchy webik, tak za nej dostanes max 2-3000, z internetoveho obchodu ale neni tezke dostat klidne i 20000.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
13. 6. 2007   #4
-
0
-

Architekt píše:#
# To tobel: To je relativní, od stovek korun po statisíce, záleží jen na tom, jak dobrej seš obchodník.


A jak musej byt velky ty stranky, aby ti za ne dali 100 000?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
marek
~ Anonymní uživatel
521 příspěvků
13. 6. 2007   #5
-
0
-

tobel...
100 000 mozes dostat napriklad za stredne velky E-shop. Ale ako tu už bolo napísané, ide o to, aký si dobrý obchodník a samozrejme i grafik, kóder, developer a tester. Tvorbou stránkou sa dá uživiť, mnoho ľudí z toho žije, ale je v tom ovela viac, ako len vedomosti o webdesigne... Ak ovládaš XHTML a CSS, tak sa poobzeraj po nejakej praci v profesionálnej firme... jednak si prides na relativne slusne peniaze a navyse ziskas nezaplatitelne know how z tejto oblasti...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
14. 6. 2007   #6
-
0
-

To Tobel: Klidně úplně malý, jen pár stránek bez skriptů. Třeba jak píše CommanderZ, těch 2-3000 si vezme dobrej grafik jen za vytvoření jednoho dvou grafických návrhů, za kompletní design si vezme třeba těch dvacet. Pak tam máš práci kodéra, SEO, copywriting, atd. a hned ta cena stoupne na stovku. Ale klidně to můžeš celý splácat za pár tisíc. Jak jsem psal, záleží jak dobře dokážeš prodat, to co umíš (i neumíš) a jakému zákazníkovi to prodáváš. Prodejce triček z tržnice ti za web 100 000 asi nedá, ale majitel velkýho autobazaru už třeba jo :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Lukáš Churý
~ Šéfredaktor
+8
Hero
15. 6. 2007   #7
-
0
-

To Architekt: Je pravda, že jsem z počátku také dělal takové ty "webíky" prezentační za pár tisíc.. Web klasický s několika stránkama, grafikou apod. stojí cca 5 000 - 10 000.. dle obtížnosti, návrhu a dalších potřeb ze strany klienta. Za nějaký systém (eshop, RS..) už většinou získáš desetitisíce a povětšinou právě díky delší spolupráci se pak cena vyhrábne třeba na těch 150 000..

Já osobně mám několik klientů na obou stranách a když jsi pilný, más s nimi dlouhodobější spolupráci a pak jsou zisky větší, stálejší a někdy i provizní.

Takže: dá se vydělat, ale musíš se, stejně jako ve všech oblastech IT, dívat okolo - co a jak dělají jiní, inspirovat se, přijít s něčím orihinálním a učit se nové věci a chuť do toho všeho. A nedělat to jen pro peníze - pokud bys to dělal jen pro ně, tak z tebe nikdy shopný webdesignér nebude.

Mimochodem, je pravda že se práce dělí na jisté profese (grafik, programátor, seo...) ale pokud člověk zvládne tyto oblasti sám, je z něj vcelku úspěšný člověk jako jednotlivec.. Do firmy ti bude stačit umět jedno z toho.. a to tam budeš dělat..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
15. 6. 2007   #8
-
0
-

Webdesignu už se věnuji pár let. Začal jsem na velice amatérské úrovni (moje staré práce raději nechtějte vidět). Měl jsem jen dvě vetší placené zakázky. Šlo o malé rybky, které ani zaplatit víc nemohli. Já ani víc chtít nemohl. Šlo tehdy o 2 000,-.

Rád bych naskočil do nějakého rozjetého vlaku, kde by mi dali příležitost a já mohl nabrat nové zkušenosti a zúročit svůj grafický um. Už rýsují dvě možnosti. Byl bych rád kdyby to vyšlo.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Smokie0
Expert
15. 6. 2007   #9
-
0
-

CommanderZ píše:#
# Zalezi taky na tom, co konkretne delas. Pokud delas jednoduchy webik, tak za nej dostanes max 2-3000, z internetoveho obchodu ale neni tezke dostat klidne i 20000.

Videl som uz aj jednoduchu HTML stranku za ktoru dostal dotycny 50 000 :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
dalaman0
Věrný člen
16. 6. 2007   #10
-
0
-

Videl som uz aj jednoduchu HTML stranku za ktoru dostal dotycny 50 000 :)



LOL, len si potvrdil to ze je treba vediet web aj dobre predat, nie len dobre nakodit

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
DeaLer+2
Hero
16. 6. 2007   #11
-
0
-

To dalaman: no jistě, pokud neovládáš marketing (nebo pokud na to nemáš lidi), tak si v dnešním světě ani neškrtneš

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
P4nther0
Super člen
17. 6. 2007   #12
-
0
-

Když tady tak probíráme ty honoráře..dělal sem web http://www.hudbazdarma.cz - jenom kód, grafiku dělal někdo jinej. Dostal sem za to 5 000,- Přijde vám to málo nebo moc?
Btw. bylo to pro kámoše, tak ho nemůžu sedřít z kůže:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Co můžeš odložit na zítra, odlož na pozítří a máš dva dny volna !
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Radoslav Pala0
Super člen
17. 6. 2007   #13
-
0
-

To p4nther: myslis XHTML, CSS alebo aj PHP?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
P4nther0
Super člen
17. 6. 2007   #14
-
0
-

To radypala: html dělal taky grafik, já dělal hlavně PHP

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Co můžeš odložit na zítra, odlož na pozítří a máš dva dny volna !
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Radoslav Pala0
Super člen
17. 6. 2007   #15
-
0
-

To p4nther: grafik robí grafiku, XHTML a CSS robí kóder, PHP robí programátor.

Inak cenu musíš vedieť sám, koľko to má f-cií koľko soi to robil. Zrejme to musí mať aj nejakú administráciu, registráciu nevidím. cena je podľa mňa akurát, hoci keby to malo viac fcií mohlo by to byť dražšie.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
P4nther0
Super člen
17. 6. 2007   #16
-
0
-

To radypala: požadavky investora byly asi na třech A4kách. Admina to má celkem rozsáhlýho (od přidávání skladeb, přes statistiky až po reklamní kampaně), registraci chystáme na prázdniny.
Podle mě ten honorář mohl bejt větší ale stejně mi šlo hlavně o zkušenosti (a těch sem nabral spousty:-) )

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Co můžeš odložit na zítra, odlož na pozítří a máš dva dny volna !
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Jan Bednařík0
Super člen
19. 6. 2007   #17
-
0
-

To p4nther: To zjistíš jednosuše podle toho, kolik jsi tomu věnoval času. Jestli ti to zabralo 10hodin, je to pěkná cena, ale jestli ti to zabralo 100 hodin, je to dost málo i na brigádu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Genua0
Newbie
31. 12. 2007   #18
-
0
-

Já teď dělám jednoduché stránky pro jednu masérku, které maji pouze xhtml a trochu moderní design a dostal jsem už zálohu 4 a ještě dostanu 8 po dokončení... Práce celkem to byla asi na 7 hodin.:-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
greppi0
Stálý člen
31. 12. 2007   #19
-
0
-

Curo:
Za nějaký systém (eshop, RS..) už většinou získáš desetitisíce a povětšinou právě díky delší spolupráci se pak cena vyhrábne třeba na těch 150 000..



RS a eshop programujes uplne sam alebo cez nejaky uz spraveny RS (phpRS, Joomla!, a pod.) ???

p4nther:
To zjistíš jednosuše podle toho, kolik jsi tomu věnoval času. Jestli ti to zabralo 10hodin, je to pěkná cena, ale jestli ti to zabralo 100 hodin, je to dost málo i na brigádu.



to chces povedat ze tu stranku (http://www.hudbazdarma.cz) by si ty celu od zakladu naprogramoval za 10 hodin ? mne to trva ovela dlhsie (aj 35 hodin), ked to robim len ja sam od zakladov (zacinam s praznym suborom intex.php)

inak, ked vy robite nejaky e-obchod, redakcny system alebo ked klient chce mat nejaku administrativnu cast, kodite a programujete to od zakladov (vlastny layout, SEO, prihlasovanie, admin cast, ...) alebo to robite pomocou nejakych CMS ako je joomla!, phpRS ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.84.–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
Genua0
Newbie
31. 12. 2007   #20
-
0
-

Já se podobným CMS vyhýbám...
Všechno, co potřebuju mám již vytvořené a to již aplikuji na všechny velké aplikace.. Hlavně moje třídy, díky kterým jsem si skoro vytvořil nový programovací prostředí a už nejsem ani v kontaktu s PHP, ale pouze s mýma třídama, potomkama, atd...:-)
Je to velice efektivní..a nakonec jediné, co tvořím je grafika na které mám čas se vydovádět..

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
31. 12. 2007   #21
-
0
-

Ja mam napsany zaklad na ktery lze nahodit web i s administracnim rozhranim velice rychle. Externi soucasti pouzivam akorat na specializovane ukoly - napriklad PHPmailer. CMS a la joomla jsou dobre do urcite slozitosti webu. Potom uz zacnou byt pritezi a u velmi slozitych/specifickych webu jsou nepouzitelne.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
greppi0
Stálý člen
31. 12. 2007   #22
-
0
-

Genua píše:
Hlavně moje třídy, díky kterým jsem si skoro vytvořil nový programovací prostředí a už nejsem ani v kontaktu s PHP



a to si si sám naprogramoval alebo si si ich stiahol a upravil ? Mohol by si mi nieco takeho poslat ? (ak nie, tak v pohode chapem)

To CommanderZ : Cize napr. ked pouzijem Joomlu nie je to ziadna hanba ?
Teda napr. ked sa bude klient rozhodovat medzi mnou a nejakym inym grafickym studiom (povedzem graf_st1), a graf_st1 povie ze robim stranky cez Joomlu a ono to naprogramuje "namieru" bez nijakeho RS, tak to podla mna je moje plus nie ?
Lebo Joomla obsahuje bezpecnostne prvky a ovela viacej funkcii. Co by som ja spravil za 10 000 v Joomle to by graf_st1 nespravil ani polku za taku cenu ako som poskytol ja ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.84.–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
greppi0
Stálý člen
31. 12. 2007   #23
-
0
-

inak, co sa toho zakladu pre upravu clanokov v admin casti tyka, ja pouzivam CMS Pluck http://www.pluck-cms.org/ ...
To sa asi ani neda nazvat ze CMS ale ja som si to dost upravil a je to rychle, dat tam nejaky web ...

Ak mate aj vy nejake to know how pri tvorbe webu tak sem s tym :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.84.–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
Genua0
Newbie
31. 12. 2007   #24
-
0
-

No.. To jsem si sám vytvořil a zatím se mi to nechce nijak nabízet. Možná časem pod nějakou licencí, jako knihovny..
Jinak, když budeš používat CMS, tak to prestiž nijak neovlivní, ale jak jsi mluvil o bezpečnosti, tak právě naopak. Existuje spousta bezpečnostních fór, kde když se přijde na nějaký bug u nějakého CMS, tak to do dne ví celý svět a pak si to musíš hlídat. Naopak u vlastního CMS to není tak rožšířené, tudíž psát třeba exploity je zbytečné, když to člověk nemůže použít vícekrát.. Pokud se nejedná o něco důležitýho (třeba webhosting, programujte.com..atd..)... :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
dalaman0
Věrný člen
22. 5. 2008   #25
-
0
-

Ked uz je to topic o zarabani, zaujimalo by ma kto by ako pytal za takyto web:
[seznam]Webstranka hudobnej skupiny [/seznam]
[seznam]Jednoduchy web s par klasickymi zalozkami 'O nas', 'Nasa tvorba','Fotky','Koncerty','Kontakt'..[/seznam]
[seznam]Lokalizovany do dvoch jazykov[/seznam]
[seznam]Moznost pozretia si videa na stranke alebo vypocutia ukazky MP3[/seznam]
[seznam]Jednoduchy admin s moznostou pridania koncertu a kratkeho clanku pre jedneho uzivatela [/seznam]

Ja uz som istu sumu povedal , no nepoviem ju zatial (nechcem ovplyvnovat). Ide mi skor o ziskanie predstavy, kolko si treba vypytat aj pri inych zakazkach

Thanx

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.205.–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
23. 5. 2008   #26
-
0
-

Kdyby to byli dobri kamaradi, tak se necham pozvat na pivo :)

Jinak...podle podrobnejsich specifikaci a celkove situace 10-20k. Skor bych se i obaval, ze zacinajici hudebni skupinu nemuzes zadat ani o tolik.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tocimanko0
Grafoman
23. 5. 2008   #27
-
0
-

dal by som 15 - 20 litrov, ale začínajúca skupina ako bolo povedané by ťa asi rýchlo poslala do kelu :) Taký je život.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.86.–
Miroslav Holec
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
9. 6. 2008   #28
-
0
-

Když budeš začínat tak první rok o tebe větší společnost nezakopne. Jediný co můžeš dělat je weby za pár kaček (cca 3-5 klacků) a to pokud možno na co nejvyšší úrovni. Když dokážeš, že to umíš, vzbudíš zájem větších ryb. Jinak cenu určuješ ty, nějakýmu Vokurkovi ze zapadákova neprodáš stránky za víc než 3 litry, přijde mu to moc. Když se zaměříš na akciovky, který maji dost peněz a dokážou rozhazovat, je jen na tobě jakou cenu dáš.

Každopádně, bez internet marketingu už je webdesigner na volný noze v tahu.

Pro začátek zkus navázat spíš spolupráci s nějakým studiem externě, získáš zkušenosti z většíma zákazníkama. Získáš reference a budeš se moc rozject.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.108.136.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Vydělávání přes internet — založil pecan987

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý