PhpMyAdmin chyba 1045 – MySQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

PhpMyAdmin chyba 1045 – MySQL – Fórum – Programujte.comPhpMyAdmin chyba 1045 – MySQL – Fórum – Programujte.com

 

Petr
~ Anonymní uživatel
746 příspěvků
13. 6. 2007   #1
-
0
-

Dobry Den. Pouzivam PhpMyAdmin 2.10.0.2 . Pri pokusu o zalogovani se na nej mi to vsak pise chybu :

Chyba
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

Jak to opravit, kdyz nemam pristup do db? Kde najdu schovane jmena a hesla pro PhpMyAdmin?

Nebo naopak mi to pise chybu

Chyba
#1045 - Access denied for user 'namepavel'@'localhost' (using password: YES)

Predem mooc dekuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
SendiMyrkr0
Newbie
13. 6. 2007   #2
-
0
-

To by mohlo souviset s tim, že hesla pro MySql jsou v DB uložena v novém formátu, ten je dostupný pokud se nepletu od verze 5.
Možná řešení jsou:
1. vytvořit účet a jeho heslo uložit za pomoci funkce OLD_PASWORD, ale to v tvém pripadě nebude možné.
2. By mohlo pomoci používat rozšíření mysqli namísto mysql, tušim že se to natavuje někde v configu
3. požádat správce DB aby ti převedl hesla účtů do starých tvarů
A případně nezapomněl jsi vyplnit port na DB??? Většinou bejva a zapisuje se to ve tvaru např.: 127.0.0.1:3306

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Petr
~ Anonymní uživatel
746 příspěvků
13. 6. 2007   #3
-
0
-

Muzes mi to trosku blize popsat? Vyzkousel jsem balicek PHP Home Edition 2 a tam to funguje, ale uz dlouho nema update tak jsem presel na VertigoServ 2.17 a tam mi to dela. Instaloval a odinstaloval jsem to znova a znova x krat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
SendiMyrkr0
Newbie
13. 6. 2007   #4
-
0
-

To Petr: To bych to musel vyzkoušet, ani sem nevedel ze takovaj balik existuje, je klidně možný, že si při instalaci nastavil heslo roota... osobne pouzivam WAMPa tam je vsechno bez problemu, tady to muze bejt treba chybnym nastavenim jmena a hesla v configu phpmyadmina... pokud ti nekdo nepomuze nez se k tomu vecer dostanu, tak se na to podivam...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Petr
~ Anonymní uživatel
746 příspěvků
13. 6. 2007   #5
-
0
-

Jmeno by melo byt root a heslo vertigo, ale nefunguje. Jak casto je aktualizovany ten Wamp? Je jednoducha instalace? Da se tam pak nastavit https? Predem diky.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
SendiMyrkr0
Newbie
13. 6. 2007   #6
-
0
-

WAMP je aktualizovany prakticky hned jak vyjde nove php ci phpmyadmin, instalace je naprosto jednoducha... https bohuzel nema v zakladu, musi se doinstalovat ssl knihovny... ale pak je tu este XAMPP tam je instalace taky jednoducha, pokud se nepletu obsahuje ssl uz v zakladu a aktualizovanej je pomerne casto, cirka kazdej mesic,pokud je co aktualizovat,... pouzivam ho taky, hlavne proto ze obsahuje jak PHP4 tak PHP5...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
SendiMyrkr0
Newbie
13. 6. 2007   #7
-
0
-

nema bejt nahodou to heslo vertrigo a ne vertigo?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Petr
~ Anonymní uživatel
746 příspěvků
13. 6. 2007   #8
-
0
-

jojo sorry Vertrigo, ale nepomaha to. No muzete mi teda poradit jaky vy povazujete za nejlepsi balicek nejlepe i s https i jak ho vlastne pouzit. Predem mooc dik.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

Podobná vlákna

Chyba 1045 — založil utajeny007

MySQL chyba #1045 — založil easy_burn

PhpMyAdmin — založil Tomáš

PHPmyAdmin — založil Yety

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý