Aky Firewall??? – Software – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Aky Firewall??? – Software – Fórum – Programujte.comAky Firewall??? – Software – Fórum – Programujte.com

 

Duch
14. 6. 2007   #1
-
0
-

Rozhodujem sa aky firewall by som mal zacat pouzivat, docela sa m pozdava Zone Alarm Security Suite, pozna niekto lepsi????

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zdeněk Večeřa
~ Korektor
0
Grafoman
14. 6. 2007   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
Jan Sedlák0
Expert
14. 6. 2007   #3
-
0
-

Ano, taky jsem pro Comodo. Ještě není špatný Sunbelt Kerio. Ale Zone Alarm, alespoň ve free verzi rozhodně ne! Je asi o 100% horší, než placená. A nechceš nám warezit, že ne!?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
DeaLer+2
Hero
14. 6. 2007   #4
-
0
-

Já jsem pro HW Firewall v kombinaci s NATem.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Smokie0
Expert
14. 6. 2007   #5
-
0
-

Garret Raziel píše:#
# Ano, taky jsem pro Comodo. Ještě není špatný Sunbelt Kerio. Ale Zone Alarm, alespoň ve free verzi rozhodně ne! Je asi o 100% horší, než placená. A nechceš nám warezit, že ne!?

Dnes som skusil Jetico, ale po pol dni som ho zmazal. Firewall to mozno nie je zly a v testoch bol medzi najlepsimi....ale ked sa ma pri kazdej moznej aplikacii pyta na kazdy jeden mozny port a stale dookola, lebo tie porty sa menia, tak sorry...ale na toto ani ja nemam nervy :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Smokie0
Expert
14. 6. 2007   #6
-
0
-

Hladal som v nastaveniach kde sa to da menit, ale je to tak user-unfriendly (nehovorim o tom, ze som to ani nenasiel), ze to sand nie je ani mozne :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
15. 6. 2007   #7
-
0
-

Linux :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
15. 6. 2007   #8
-
0
-

Kero od Sunbeltu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
DeaLer+2
Hero
15. 6. 2007   #9
-
0
-

To Architekt: tj, ale málokdo má doma samostatnej comp, kterej by používal pouze jako firewall

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
15. 6. 2007   #10
-
0
-

Sunbelt Kerio, jsem velmi spokojen. // Free verze, samozřejmě :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
15. 6. 2007   #11
-
0
-

To midin: Ano, ale nejsem jediný, kterému po čase Kerio začalo blbnout... znám ještě dva lidi, kterým Kerio po čase používání z neznámého důvodu úplně zablokovalo internet.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
DeaLer+2
Hero
15. 6. 2007   #12
-
0
-

To Garret Raziel: s Keriem jsem měl taky problémy a nejen s ním ... jeden program (říkejme mu třeba Spyware Terminator) mi po jedné aktualizaci zlikvidoval celej komp (pomohlo až odstranění aplikace v nouzáku)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Duch
16. 6. 2007   #13
-
0
-

to all: Tak som nakoniec dale zone alarm security suite, a v pohodicke, nemozem si stazovat, kerio ma sklamal :(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Richard Kaliarik0
Super člen
16. 6. 2007   #14
-
0
-

no, mne sa lubi Norton

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Today was a good day... ICE CUBE
Miroslav Kajan0
Věrný člen
16. 6. 2007   #15
-
0
-

laco797 píše:#
# to all: Tak som nakoniec dale zone alarm security suite, a v pohodicke, nemozem si stazovat, kerio ma sklamal :(


V čem?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
Jan Sedlák0
Expert
17. 6. 2007   #16
-
0
-

To midin: Nevím, třeba mě z ničeho nic začal tak blbnout, že mě vůbec nepustil na internet. Wokna dokonce začaly hlásit, že byl "TCP/IP port odinstalován". Tak musel jít pryč. A to rozhodně nebylo nastavením :D...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Miroslav Kajan0
Věrný člen
17. 6. 2007   #17
-
0
-

To Garret Raziel: Nebyl spíše problém někde mezi židlí a klávesnicí? ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
Jan Sedlák0
Expert
17. 6. 2007   #18
-
0
-

To midin: Jestli naznačuješ, že jsem naprostej idiot, musím tě zklamat. Nejsem jediný, komu se přihodilo něco takového, a pokud se to stane z ničeho nic... navíc nejsem naprosto hlopej. Poznám, kdy je něco v nepořádku a kdy jsem akorát blbě kliknul :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jan Sedlák0
Expert
17. 6. 2007   #19
-
0
-

A taky bylo zvláštní, že jediné, co pomohlo, bylo Kerio vypnout/odinstalovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Miroslav Kajan0
Věrný člen
17. 6. 2007   #20
-
0
-

To Garret Raziel: To byl *Joke* :) Mám tedy asi velké štěstí, používám Kerio bez problémů už delší dobu...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
Martin Šimko
~ Redaktor
0
Grafoman
17. 6. 2007   #21
-
0
-

Já také používám Kerio přes 2 roky a zatím bez problémů

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Programujte.com redaktor
Sleduj mě na @MartinSimko
Jan Sedlák0
Expert
18. 6. 2007   #22
-
0
-

To midin: To já jsem měl Kerio cca rok, když jsem ho začal používat, kamarádovi se tohle stalo taky. A já se mu smál, že má levy ruce a že si to zablokoval sám. A tak se mi to asi pomstilo. Comodo je kvalitní, ale sem tam se mi stane, že zapomene a já musím povolovat program, který už jsem jednou povolil (možná je to tím, že použije jiný port...).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Matěj Pácha0
Super člen
18. 6. 2007   #23
-
0
-

Tak já jedu na Kerio a poslední rok jsem si i připlatil. Sice to ve spojení s FireFoxem nemá význam (blokování www a reklamy), ale nestálo to zas tak moc. Každopádně to běží bez problémů a je to jedinej fw, na kterým jsem bez problému během chvilky rozběhal UDP multicast. Comodo neznám, určitě je taky OK, ale zatím nemám důvod měnit.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
Smokie0
Expert
18. 6. 2007   #24
-
0
-

Garret Raziel píše:#
# To midin: Jestli naznačuješ, že jsem naprostej idiot, musím tě zklamat. Nejsem jediný, komu se přihodilo něco takového, a pokud se to stane z ničeho nic... navíc nejsem naprosto hlopej. Poznám, kdy je něco v nepořádku a kdy jsem akorát blbě kliknul :D

Zrejme si sa prepocital, alebo precenil ;) Ja tiez pouzivam Kerio uz dlhe roky a nic podobne sa mi nestalo

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Duch
19. 6. 2007   #25
-
0
-

midin píše:#
#

laco797 píše:#
# to all: Tak som nakoniec dale zone alarm security suite, a v pohodicke, nemozem si stazovat, kerio ma sklamal :(

#
#V čem?



Zachytil 45% utoku, zatim co zone alarm 85%...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
19. 6. 2007   #26
-
0
-

Kdes' to četl? V těch testech? Ano, Zone Alarm zachytil dost, ale jenom ve své placené PRO verzi. Free verze je úůůplně dole. A ty máš snad placenou verzi? Nebo jsi nám snad wwwarrreezilll?!?!?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Duch
19. 6. 2007   #27
-
0
-

Garret Raziel píše:#
# Kdes##uvozovka## to četl? V těch testech? Ano, Zone Alarm zachytil dost, ale jenom ve své placené PRO verzi. Free verze je úůůplně dole. A ty máš snad placenou verzi? Nebo jsi nám snad wwwarrreezilll?!?!?



No ja mam placenou verzi a kamarat ma kerio... Tak jsme projeli jeden test na obou PC....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
19. 6. 2007   #28
-
0
-

Kdysi jsem měl Kerio, ale akorát žralo systémový prostředky a jinak bylo k ničemu. Teď nemám žádnej firewall a nestěžuju si, ale jak se tak koukám, tak firewally jsou asi zrovna "IN" :) Můžete někdo uvést nějaký případ, kdy jste ten firewall využili, jako že vás zachránil před nějakým útokem?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Richard Kaliarik0
Super člen
19. 6. 2007   #29
-
0
-

zablokoval trojana (este stary NIS05)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Today was a good day... ICE CUBE
Duch
20. 6. 2007   #30
-
0
-

Architekt píše:#
# Kdysi jsem měl Kerio, ale akorát žralo systémový prostředky a jinak bylo k ničemu. Teď nemám žádnej firewall a nestěžuju si, ale jak se tak koukám, tak firewally jsou asi zrovna "IN" :) Můžete někdo uvést nějaký případ, kdy jste ten firewall využili, jako že vás zachránil před nějakým útokem?



Asi 5 pripadow denne, mi vypise, ked mi niekto skenuje porty... Viem o kazdej aplikacii, ktora sa snazi pripojit na net (a to by si sa cudoval kolko ich je) a hlavne sa napoji k netu len to co povolim, aj ked na druhej strane skusam strasne vela novych a neznamych programov, tak ja si myslim, ze to vyuzivam dost, ale pre niekoho, kto ma len win a office povedzme a viac k zivotu nepotrebuje, je mu to jedno a nevyuzije to, tak jemu je ta brana na nic, to beriem...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
20. 6. 2007   #31
-
0
-

To laco797: Myslel jsem skutečnej útok. Skenování portů a že se aplikace, které jsem si nainstaloval s plným vědomím, připojují na internet, jsou běžné věci a vůbec ničemu neublíží.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Miroslav Kajan0
Věrný člen
20. 6. 2007   #32
-
0
-

To Architekt: No nas*al se mi do ntbku nechutnej trojan, kterej okamžitě po připojení žral prachy ze simky (gprs edge connect), ani dokonce reinstall woken nepomohl.. pomohl kerio ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
dalaman0
Věrný člen
20. 6. 2007   #33
-
0
-

To Garret Raziel: Uplne suhlasim Zone Alarm free je na nic... Dokaze ochranit a je scAsti spolahlivy ale to uz radsej potom kerio.

Avsak Zone Alarm pro je pre m na najsamsuper :) Pouzivam ho uz rok a pol, a uz mi aj neraz pomohol... Lenze irituje ma to ze ked kodujem nejaky web , tak si ho musim vypnut pretoze mi nefunguju SESSIONs... Vsak ho chapem , prehliadac sa snazi o prienik do TRUSTED ZONE na disku C..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
Duch
21. 6. 2007   #34
-
0
-

Architekt píše:#
# To laco797: Myslel jsem skutečnej útok. Skenování portů a že se aplikace, které jsem si nainstaloval s plným vědomím, připojují na internet, jsou běžné věci a vůbec ničemu neublíží.



No k tomu utoku, neviem ci je podla Teba lepsie dufat, ze nikdy nijaky nenastane, alebo byt pripraveny, a spominal som ze skusam vela novych aplikacii, takze aj ked si ich nainstalujem s plnym vedomim, tak neviem co od nich mozem ocakavat...

Ked Ty mozno len pises do fora a hras celu noc solitare, (a povedzme ze nijaky utok na Teba nenastane) tak si vystacis z antivirakom (to je ta vec, co zachytava virusy:), ale niektory ludia to proste vyuziju...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Firewall — založil xp

Java vs. FIrewall — založil exim

Comodo Firewall Pro — založil Tokan

Aký linux??? — založil Johny

Aky tablet — založil DuDo

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý