MS vs Open source – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

MS vs Open source – Offtopic – Fórum – Programujte.comMS vs Open source – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

15. 6. 2007   #1
-
0
-

Můj názor na stálé téma Open source vs Microsoft:

Inspiraci k napsání tohohle příspěvku jsem dostal při sledování níže popsaného filmu. Původně jsem myslel, že mohlo jít o článek, ale tohle je poněkud lepší způsob prezentace skvělého filmu a mého názoru na věc.

Microsoft je zlý. Je to monopolistická korporace, která svým chováním znemožňuje konkurenci vstup na trh. Jejich operační systém Windows je nestabilní patvar a inovace, které mají zvyšovat výkon a funkčnost systému, jsou pouze záminkou k dalšímu tahání peněz od uživatelů. Bill Gates je sobec a egoista, který osočuje Evropskou komisi ze zaujatosti a dál šíří po světě děravý Windows jako virus. Místo toho aby lidé a vývojáři dalších programů používali Linux, tedy mnohem stabilnější a výkonnější systém, který je navíc zadarmo, jsou nuceni diktátem Microsoftu využívat pouze jejich aplikace.

Nepřipomíná Vám to něco? Spousta z Vás zastává podobné názory. Já Vám je neberu!

Představte si, že jste mladý talentovaný programátor, který s přáteli programujete nějaký ten open source projekt, a zastáváte podobné názory na monopol společnosti Microsoft a jeho chování jaké jsem popsal výše já. Z čista jasna Vám společnost podobná Microsoftu (říkejme jí NURV) nabídne účast na gigantickém projektu satelitního spojení všech komunikačních zařízení na světě pod kódovým označením Synapse. Že Vám to něco říká? Ano jedná se o děj filmu Elita z roku 2002. Hlavní hrdina filmu Milo Hoffman se v podobné situaci ocitl a nabídku přijal. Netušil však jaké praktiky společnost NURV a její šéf Gary Winston provozuje ke svému úspěchu. Vraždí, krade zdrojové kódy a mnoho dalšího.

Dochází Vám to? V celém filmu nenajdete ani zmínku, která by přímo odkazovala na parodování společnosti Microsoft, ale chytrému a vnímavému toto spojení dojde. Rozhodně tvůrci filmu netvrdí, že MS provozuje podobné aktivity.

Milo praktiky korporace odhalí a podaří se mu projekt dokončit dříve a vyslat přes Synapse video. Na všech TV kanálech, mobilních telefonech a dalších zařízení na světě se objeví video ukazující praktiky NURVu. Odkazuje v něm na webovou stránku na které spolu s kolegy zveřejní všechny zdrojové kódy systému Synaps. Dokázali tím navrátit práci Open source komunity zpět celému světu.

Ano v tomhle filmu vyhrál ten dobrý nad tím špatným. Kdo je špatný ve skutečném světě? Já bych řekl, že nikdo. A nebo všichni?

Fakta jsou jasná. OS Windows je nejpoužívanějším systémem. Ano je někdy nebezpečné ho používat. Microsoft snad kvůli úspěchu nikoho nevraždí.

Microsoftu se povedla obrovská věc. Uspěl! Každý z nás se snaží uspět a vydělat. Ať už k osobnímu prospěchu nebo prospěchu společnosti. Co kdyby uspěl před lety open source a Linux? Veškerý mallware by se uzpůsobil a útoky hackerů by směřovaly na něj? Zcela jistě.

Open source se povedla obrovská věc. Dokázala spojit lidi a umožnit jim prostor pro vlastní řešení. Vychovává nové odborníky. Díky.

Připadá Vám snad, že by MS nutil používat svět svůj software?

Co by Windows dělal bez Linuxu? Oba se navzájem ispirují a táhnou tím vývoj kupředu. A oba inspirují sami uživatelé.

Jsem si vědom jak velký flame vyvolám tímto postem. Užijte si ho :)

PS: Distancuji se od názoru napsaného v prvním odstavci. Nesouhlasím s ním.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Miroslav Kajan0
Věrný člen
15. 6. 2007   #2
-
0
-

To Lukáš Chadraba: Na flame bych to neviděl. Úvaha je to pěkná, není zde žádný přímý názor mířící k flamu a ohlédnu-li se na inteligenci čitatelů Programujte, neměl by flame nastat. Ten film jsem neviděl, díky za tip.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
15. 6. 2007   #3
-
0
-

To midin: Za ten rok už komunita znám docela hodně a někdo, kdo se proti něčemu postaví, se zaručeně najde.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Jan Sedlák0
Expert
15. 6. 2007   #4
-
0
-

To Lukáš Chadraba: Já jsem kdysi taky zastával názor "M$", ale pak jsem se po DeaLerových slovech nad tímto zamyslil... a vyvodil jsem z toho, že to není až tak špatné. Kdybych si představil, že by mělo existovat dva a víc majoritních operačních systémů (ne, Linuxáři prominou, ale Linux, ač skvělý, není majoritní systém). Kdybych si pak představil např. vzájemnou nekompatibilitu oněch několikati systémů... Kdyby se např. Firefox dělal pouze na systém XYZ, zatímco Opera na ABC... kdyby se takhle dělily aji počítačové hry... kdyby se takhle začala dělit aji podpora hardwaru... však vzpomeňme na počátky, na Amigu/ZX Spectrum/Apple. Tehdy ještě nebylo toho softu tolik a tak kvalitního, že by se pro něj dalo brečet (mluvím spíše o hrách), ale ten pocit, když pokračování mé oblíbené hry vyšlo na konkurenční platformu, kterou jsem samozřejmě neměl... Stává se to dnes a denně s hrama na PC a hrama na PS3/X360/Wii.
Ne, neříkám, jak je Windows kvalitní, a jaký mají hoši z Mrkvosoftu velký kus za sebou (i když ano, mají). Taky jsem přemýšlel, že 5000 za systém není až tak strašná cena - hry, jednoduší to programy, vyvíjené pouze max. tři roky (dobře, existují "Forever" vyjímky), které stojí od 500 do obvyklejších 999 až po 1500 (EA SMRDÍ!). ALE! To, že jsou Wokna bez pár chybiček (chyb) relativně podařený kousek softu ještě neznamená, že by nám ho měl Mrkvosoft sr*t všude, kde se vysloví slovo "počítač".

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jan Sedlák0
Expert
15. 6. 2007   #5
-
0
-

I když bych třeba ocenil, kdyby Mrkvosoft vydal Wokna pod GNU/GPL...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jan Sedlák0
Expert
15. 6. 2007   #6
-
0
-

Lukáš Chadraba píše:#
# To midin: Za ten rok už komunita znám docela hodně a někdo, kdo se proti něčemu postaví, se zaručeně najde.


Jedinej, kterej by tady mohl vyvolávat Flamewar je tak maximálně Zelenáč, ale ten je rozumnej (to z něho dělají ty Linuxy :D).
I když musím uznat, že co mám zkušenosti s Linuxem, (2 roky jako minoritní systém se na mém harddisku objevily SuSEčka, nyní si sebou všude nosím miniCD se Slaxem <- tomu se snad nic nevyrovná) tak jsou veskrze pozitivní.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Matrix17
~ Anonymní uživatel
300 příspěvků
15. 6. 2007   #7
-
0
-

To Lukáš Chadraba: Já tenhle film znám a shodou okolností je můj nejoblíbenější. Tudíž bych se vyhnul tomu hloupě vymyšlenýmu českýmu názvu (vím žes ho nevymyslel ty) a použil bych spíš originální (Antitrust). A v popisu filmu máš drobný chybičky ale sou v podstatě zanedbatelný.

To Garret Raziel: Neřekl bych že na Amigu popřípadě spektrum byly špatný hry.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
15. 6. 2007   #8
-
0
-

To Garret Raziel:

relativně podařený kousek softu ještě neznamená, že by nám ho měl Mrkvosoft sr*t všude, kde se vysloví slovo "počítač".



No a jsme u toho. Jsi opravdu přesvědčen o tom, že nám MS s**e svůj OS všude kde se řekne slovo počítač? Uživatelé si tuto cestu zvolili sami. A tomu říkám velký kus práce v oblasti marketingu a neříkal bych tomu sra*í všude.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Jan Sedlák0
Expert
15. 6. 2007   #9
-
0
-

To Matrix17: To jsem taky nechěl říct. Chtěl jsem říct, že se nevyvíjely stejné hry na Amigu a Spectrum. Chápej, jako že vyšla tu dobrá hra na Amigu, tu na Spectrum. A já byl někdy rád, že mám Amigu a někdy jsem nadával, protože můj kamarád měl na Spectrum hru, která byla dobrá ale naopak se na Amigu nedělala. Je to jako třeba dnes např. Black, skvělá hra, která se vyvíjí pouze na PS a na PCčko se*ou. Tudíž já, jako PCčkař můžu PSkařům jenom tiše závidět. A kdyby tohle mělo být i se softwarem a to ještě v extrémějším měřítku, ve kterém by to bylo, kdyby existovalo víc majoritních operačních systémů.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
15. 6. 2007   #10
-
0
-

To Matrix17: Jaképak? To mě zajímá.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Jan Sedlák0
Expert
15. 6. 2007   #11
-
0
-

To Lukáš Chadraba: Já jsem z flamem nezačínal. Nemyslím tím, že by si uživatelé nemohli svobodně volit. Říkal jsem tím, že se pro většinu lidí slovo počítač spojuje se slovem Windows (klasická situace - Před "IT profesionálem" řeknu, že mám nový počítač, a on se mě zeptá, co mám za Windowsy.). Nemůže za to Mrkvosoft. Lidi si za to můžou sami. Sami si zvolili. Máš pravdu, že jsem v tom příspěvku neměl psát "Mrkvosoft na*ere všude", ale "lidi si na*erou všude". :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jan Sedlák0
Expert
15. 6. 2007   #12
-
0
-

Naopak to ctí Mrkvosoft, jak geniální mají reklamu. Mě to nevadí, já jsem "prozřel", pochopil, co to znamená operační systém, vyzkoušel a vidím. Já už vím, že UN*X-like systémy nejsou jenom "záhadné objekty, určené pro IT profesionály", už jsem pochopil, proč je dobré používat Windows a proč ne. Chtělo by to ale, aby se o tom dozvěděli i ostatní. Nechtěl bych, aby každý na této planetě přešel na Linux. Důvody už jsem dokonce uvedl. Chtěl bych jenom, aby ostatní věděli, že PC netvoří jenom Windows, a že mají možnost svobodné volby. A proto už ani nebudu sem přispívat, neb se chci vyhnout flamewaru :D Howgh!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Matrix17
~ Anonymní uživatel
300 příspěvků
15. 6. 2007   #13
-
0
-

To Lukáš Chadraba: Tak první že ne všichni přemejšlí stejně čili ne všichni sou proti NURVu. Proto taky vezme nabídku "jen" Milo. Druhá oni pracuju v podstatě na stejným softu jako dalších x lidí na světě. Dále ta nabídka nebyla až tak z čista jasna ale protože v tom co dělá je opravdu dobrej. Za třetí Gary sám nevraždí ani nekrade kódy má na to své lidi.

Jak sem říkal sou to pouze drobnosti.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
15. 6. 2007   #14
-
0
-

To Lukáš Chadraba: BTW prosím, nehledej flame tam, kde není. Jestli jsem to napsal tak, že to zavání flamewarem, moc se za to všem přítomným omlouvám.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
DeaLer+2
Hero
15. 6. 2007   #15
-
0
-

To Matrix17: jsou to dokonce takový drobnosti, že je tam v podstatě nenapsal ... ale může to tak vypadat

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Alan0
Věrný člen
15. 6. 2007   #16
-
0
-

jo ten filmek je celkem dobrej.

Na teto diskuzi nechápu důvod její založení, když jse stejnak jasný, že se nic neyřeší, protože linuxáci si pojedou na Linuxu, Windowsáci si pojedou na Windowsech.. Je to jenom další zbytečný zabýrání místa v DB..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Miroslav Kajan0
Věrný člen
15. 6. 2007   #17
-
0
-

To Al: Někdo vysloví názor, ostatní ho s ním zkonzultují. To je smysl diskuzí. Mimochodem mi to přijde mnohem bystřejší a užitečnější topic, než ten, kde se tazatel ptá ostatních na libovolné číslo.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
Alan0
Věrný člen
15. 6. 2007   #18
-
0
-

to midin> je to tak, to je smysl diskuzí, ale co když je v daném foru asi 20 topiců na stejné téma, které se stejnak nkdy nevyřeší?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
DeaLer+2
Hero
16. 6. 2007   #19
-
0
-

To Al: tak je to zbytečné stejně jako psát, že se to nikdy nevyřeší

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
sn3d0
Věrný člen
17. 6. 2007   #20
-
0
-

KAzdy ma pravo volby.. CI sa rozhodne pouzivat MS alebo ine.. NIkto nikoho do nicoho nenuti a stale existuju alternativy. Nejak mi je to suma fuk co si M$ roby, pretoze sa ma to osobne netyka. Co je vsak milna vec v tomto threade je to ze Windows je majoritny OS. Takto vseobecne napisane je tocisto-cisty nezmysel. INformatika a pocitace dnes zasahuju takmer do kazdeho sektoru a povedat ze Windows je majoritny je blbost. Majoritny mozno na desktopoch. Snad som to napisal spravne. Informacne technologie to je daleko viac ako len Windows a Linux..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
Jan Škrášek
~ Redaktor
+1
Boss
17. 6. 2007   #21
-
0
-

Diskuzi jsem nečetl, ale rád bych řekl, co mě vadí na MS
cena kontra modifikace Win. (tim myslim ty verze home, prof, ultimate, bussines, atd.)

vadi my, ze cena verzi, ktere jsou opravdu kvalitni OS (tedy napr. XP proff ) je neumerne velika vuci slabsim a kevnejsim, temer nepouzitelnym OS (napr XP home) a to nemluve o OEM licenci..

vite jak me nagrglo, kdyz jsem zjistil, ze si ani ve svych OEM WIN XP Home nemuzu nastavit ani administratorsky ucet?
a ted si to srovnam s Linuxem... no... je to skoro neuveritelny ze neco takoveho existuje.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
DeaLer+2
Hero
17. 6. 2007   #22
-
0
-

To hrach: mno, proto je to home ... profíkům to doruky nepatří a BFU toho můžou míň pokazit

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
sn3d0
Věrný člen
17. 6. 2007   #23
-
0
-

hehe paci sa mi ako sa tu ludia tvaria ze maju legnel Okna :) a ze ich cena je pridraha :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
Miroslav Kajan0
Věrný člen
17. 6. 2007   #24
-
0
-

To sn3d: :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
Pavel Tobiáš0
Super člen
17. 6. 2007   #25
-
0
-

Linux je super, ale na světě je bohužel mnohem víc lidí, kteří chtějí napsat e-mail, než lidí, kteří chtějí napsat program, na světě je víc lidí, kteří chtějí strávit půl hodiny použiváním programu, než lidí, kteří chtějí strávit půl hodiny jeho instalací a proto musíme vydržet pády Windowsu a nečekat na pád Billa Gatese z třetího patra...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
17. 6. 2007   #26
-
0
-

Zkuste posadit skupinu totalnich IT antitalentu za Linux a uvidite, ze nez jim nekdo koupi Wokna, tak budou pouzivat papir aa tuzku. Tak to dopadlo treba u nas na skole v profesorskem sboru ;)

To, že jsou Wokna bez pár chybiček (chyb) relativně podařený kousek softu ještě neznamená, že by nám ho měl Mrkvosoft sr*t všude, kde se vysloví slovo "počítač".

A kdo ti ho nuti? Napsal ti snad BG dopis, ze si je mas BEZPODMINECNE koupit nebo na tebe posle partu hrdlorezu? Kdo rozhodoval o tom, ze si ho koupis/stahnes z netu/prepalisod kamarada? Mrkvosoft? Ty ho mas, protoze ho chces nebo potrebujes mit! JEdine, co MS udelal je ze ten system vyvinul a pak nechal po ulicich vylepit billboardy s velkym WOW. Nikomu nebrani, aby presel na Linux nebo treba BeOS.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tommz.0
Stálý člen
17. 6. 2007   #27
-
0
-

To Colpik: Ale není spíš bezproblémová a rychlá instalace softwaru pod Linuxem, na rozdíl od půlhodinové pod Windows, plusem pro Linux ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
17. 6. 2007   #28
-
0
-

To CommanderZ: Mohlo by se treba zacit s vyukou informatiky na skolach v Linuxech. Dal by se mohly treba zprovoznit dulezite programy pod Woknama pro Linux - internetove bankovnictvi, apod. Taky by se mohly konecne prestat pozivat MS Office soubory (*.doc). Taky by se mohl Linux nabizet jako OEM na PCckach. Proste LIDE BY SE O NEM MOHLI DOZVEDET! Protoze lide NEVI, ze existuje neco jinyho, nez Wokna! Cca 75% uzivatelu PC si vubec nedokazou predstavit, jak muze Linux vypadat, jak ho muzou pouzivat! Pamatuju si, jak moje kamarady v programatorske tride (!) prekvapilo, ze Linux je cesky a ze v nem existuje tlacitko start (sice se tak nejmenuje...). Pamatuju si, jak se me tatka zeptal, jaktoze muze prohlizet internetovy stranky ve Windows, kdyz jsem mu rekl, ze servery jsou provozovany vetsinou pod Linuxem! Jak se me kamarad ptal, jaky pripony tam maji hudebni soubory! Myslim, ze kdybych nahral na PCcko Wokna, predelal jim thema, privedl k nim lidi, a rekl, ze to, co je pred nima, jsou Linuxy, tak by se jedna polovina rozbrecela a druha by PC neumela ani vypnout. Jenom proto, ze to jsou Linuxy a Linuxy "nejsou normalni"! Proc, kdyz me kdekoliv davaji jakejkoliv program, uz POCITAJI s tim, ze mam Wokna? Proc, kdyz ma Komercni banka internetove bankovnictvi, proc jede jenom pod Internet Explorerem? Proc, kdyz se na jejich stranky pokusis jit s Konquerorem, te poslou do haj*lu? Proc 99% lidi v mym okoli vubec nevi, ze muze existovat neco jinyho, nez Windows? Ze vetsina z nich ani nevi, co to to Windows znamena? Proc je to, proboha, pro vsechny uz predem jasna soucast pocitace? Proc, proboha, snad neexistuje normalni clovek, ktery by mel nainstalovane pouze Linuxy a pouzival je jako majoritni system? Proc? Ze by to bylo kvalitou? Proc je Linux vzdicky ten odstrkovany, co se musi prizpusobit? Ano, Mrkvosoft za to nemuze, ja se naopak Mrkvosoftu hluboce a uprime klanim, jaky maji marketing, kdyz ANI VETSINA LIDI NEVI, ZE EXISTUJE NECO JINYHO!

To CommanderZ: A proc to takhle dopadlo? S tim ucitelskym sborem? Myslis, ze to bylo "Linuxovskou prilisnou slozitosti"? Myslis, ze ti ucitele byly tak blby, ze nedokazali kliknout zhruba na misto, kde se ve Woknech nachazi "start", najet na "kancelar" a zvolit "writer"? Myslis, ze je to ve Woknech jednodussi?

BTW se vsem pritomnym omlouvam za ten flame (ja nechtel, ja opravdu nechtel nic napsat), uz slibuju, ze do tohoto topicu NIC nenapisu a taky se omlouvam za absenci hacku a carek, protoze mam problemy z fontem a nevim, jestli by se zobrazily.

Uff, psal jsem to docela nastvanej (mam toho dost za tenhle vykend, pak me jeste vytocil ps2console s tim mym casem...), chtel bych, aby tento prispevek nekdo obektivne posoudil. ...rikal tady nekdo DeaLer?...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jan Sedlák0
Expert
17. 6. 2007   #29
-
0
-

To CommanderZ: A taky se mi líbí, jak z celého článku, kde Mrkvosoft chválím, vybereš jednu jedinou desetinu, kde něco podotknu a uděláš ze mě "fanatického linuxáře"... DOBŘE, UŽ MLČÍM! Čím to je, že ten flame skoro přitahuju...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Pavel Tobiáš0
Super člen
18. 6. 2007   #30
-
0
-

To tommz9: no já se v tom moc nevyznám (jednou v životě sem zkoušel Ubuntu), ale abys zvládl cokoliv udělat v linuxu (včetně instalace ňákýho programu), musíš ovládat aspoň základy shellu. Neříkám, že je to obtížný a neříkám, že je dobře, že kvůli tomu na linux hodně lidí sere, ale zkus si představit zaměstnanýho člověka, který potřebuje akorát občas napsat e-mail, jak se učí práci s shellem

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
DeaLer+2
Hero
18. 6. 2007   #31
-
0
-

To Colpik: to není pravda ... existujou přátelské distribuce jako např. SuSE, u kterých se BFU klidně obejde bez shellu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Bednařík0
Super člen
19. 6. 2007   #32
-
0
-

To Colpik: Máš pravdu, moc se v tom nevyznáš. Běžný uživatel PC vůbec nepotřebuje vědět, co je to příkazová řádka, aby mohl dělat v Linuxu to co dělá na Windows. Pokročilejší uživatel, co už umí např. nainstalovat program si všimne, že mezi Windows a Linux je nějaký rozdíl, ale kdo se dokáže naučit nainstalovat program pod Windows, naučí se to i v Linuxu, atp.

Já mám jinou zkušenost. Měl jsem nabootován Debian s Gnome a nebyl jsem doma. Mamka si potřebovala něco rychle udělat do práce v Excelu a poslat to mailem a nechtělo se jí zapínat druhej počítač. Bez problémů to zvládla, ani bych se o tom nedozvěděl, kdyby mi nevolala, že ten soubor (.ods z OpenOffice) v práci v Excelu nejde otevřít. O Linuxu maximálně slyšela, ale nikdy předtím s ním nedělala, jinak je běžný "kancelářský uživatel PC". Myslela si, že mám zas nahozenej jinej skin Windowsů (používal jsem tenkrát Aston Desktop) a proto to všechno vypadá jinak a že mám jinou verzi MS Office (Firefox znala z Windows).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Jan Sedlák0
Expert
19. 6. 2007   #33
-
0
-

To Architekt: To je ještě to lepší řešení, pak např. taťka pořád zarputile požívá Internet Explorer, i když mu navykládám hory-doly o Firefoxu, či Opeře. Je zvláštní, že přechod z IE6 na IE7 zvládl bez nejmenších problémů, ale Firefox je na něho "moc složitej" atp.

Co že jsem to říkal o tom nepřispívání? Dobře, pokusím se sem už nic nepsat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
19. 6. 2007   #34
-
0
-

Garret Raziel píše:#
# To CommanderZ: A taky se mi líbí, jak z celého článku, kde Mrkvosoft chválím, vybereš jednu jedinou desetinu, kde něco podotknu a uděláš ze mě "fanatického linuxáře"... DOBŘE, UŽ MLČÍM! Čím to je, že ten flame skoro přitahuju...



Sis to blbe vylozil. Ja komentoval tu jednu vetu a za ni si stojim - sam microsoft nam opravdu prece nic nenuni.

Ja bych videl problem linuxu jinde - hlavni problem je jeho nekompatibilita s majoritou. Jak jsi sam rikal, hlavni problem tve matky byl v otevreni toho souboru na jinem pocitaci - i kdyz byl snadno resitelny. Problem je v tom, ze vetsina lidi neni ochotna oddelit se od zbylych 99% uzivatelu PC. Ja sam na linux v pristich 10 letech proste neprejdu uz proto, ze bych se nemohl pouzivat sve oblibene programy (typicky WMP nebo Office. s maxkem nebo photoshopem bych pokud vim taky nepochodil), nemohl bych si s kamarady po hamachi zaparit nejakou oblibenou hru (ani jedna z her ktere mam rad pokud vim pro linux nejsou) a na lanky bych ani nepachl (bacha, mozna by se mi prodarilo nasdilet par souboru!). Synchronizace meho MDAcka s desktopem by taky vazla (i kdyz tam snad nejaka moznost je, ale za moc to mho nestoji). Ano, byl bych velky mega PRO borec h4Xx0r, i na tomhle foru bych to mel o neco jednodussi, ale me to prece jenom za to nestoji.

A vubec - na linuxacich me se*e hlavne jedna vec. Temer vsichni jsou maly deti, porad knouraj. Jak je svet nespravedlivej, ze valna vetsina lidi pouziva ty shity wokna, malou rozsirenost sveho OS svadeji na podvodny marketing desive korporace Microsoftu. Prece jenom chyba bude jinde, jen podivejte, jak se dari Firefoxu, alternativnimu prohlizeci, jez svymi klady znacne prevysuje hnusny IE. U OS je to prece taky tak...a navic je ten lepsi dokonce zadara, no neber to...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Miroslav Kajan0
Věrný člen
19. 6. 2007   #35
-
0
-

To CommanderZ: Jeden z nejpravdivějších příspěvků co jsem zde četl.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
sn3d0
Věrný člen
20. 6. 2007   #36
-
0
-

to CommanderZ: Neber to tak tragicky. Ako som tu uz raz spominal kazdy ma moznost volby. Ked ti Linux nevyhovuje tak ti nevyhovuje. Ked potrebujes okna, tak mas okna.. Ja som sa dostal do uuuplne opacnej situacie. Doma som mal stale Windows.. proste bezny PC. Zacal som robit to co som robil, lenze tu sa vsetko vyvija na UNIXoch, clovek pracuje denne s SVNkom, CVSkom , ma tam vsetky potrebne dokumenty atd atd.. pre mna napriklad prestal byt Windows pouzitelny. Od tej doby ci sa to cloveku paci alebo nepaci ficim na linuxoch. Proste je to stale vec potreby. Nikto tu nikdy nefnukal ako decko ze linux nieje tak rozsireny. Ja ho ani nikomu nenutim, ani ho nejdem porovnavat s Windowsami. Proste momentalne je to najlebsia volba pre mna. Lenze to co je dobre pre mna neznamena ze je dobre aj pre inych. Co sa tyka nasadenia linuxu ako OS v administrative. Urobilo to uz X spolocnosti.Proste zistili ze splna to ich potreby tak preco nie. Zase X firiem ostava na oknach len z jedneho dovodu, a tym je Outlook Exchange.. Tiez je to vec potreby.

Mna osobne nenasieraju okna. Mna napriklad osobne nasiera politika M$(a to vecsinu ludi ktorych si nazval ze fnukaju) a to je uz nieco uuuplne ine.Ten kto hovory ze Okna su shit a Linux je jasna volba tak OpenSource problematike aaaaaaaaaaaaaaaaaabsolutne nerozumie.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
Smokie0
Expert
20. 6. 2007   #37
-
0
-

Ja som na domaci pocitac, ktory pouziva mama a sestra, nainstaloval Suse a odinstaloval Windows...a vysledok? Ani jedna z nich si ziaden zasadny rozdiel nevsimla a proste veselo funguju na Suse dalej tak ako na Windowse a vobec im to neprekaza :) Takze mozno nazor, ze ked niekto posadi laikov v IT za Linux, tak budu pouzivat papier a ceruzku je trosku mylny :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
20. 6. 2007   #38
-
0
-

To CommanderZ: Doufám, žes' tím nemyslel mě! Já jsem nic takového neřekl, dokonce se na jiném topicu můžeš dozvědět můj názor na Wokna a Linuxy. Taky by ses mohl dozvědět, že používám majoritně Wokna, a taky by ses mohl dozvědět, proč. Nikdy jsem nebrečel, že Linux není majoritní, dokonce si aji v jiném topicu můžeš přečíst, že jsem psal opak. PŘESTAŇTE ZE MĚ DĚLAT LINUXÁŘE! Prosím!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
20. 6. 2007   #39
-
0
-

Linuxari, co takhle skusit Google bomby a vsechny produkty toho oskliveho Microsrotu presmerovat na stranku dokonale prezentujici nas oblibeny OS ?!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
20. 6. 2007   #40
-
0
-

Pripadne stvorit nejaky HODNE dobry vir, ktery by na obrazovku napsal neco jako "Tak tohle by se vam na Linuxech nikdy nestalo..."

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #41
-
0
-

To Zelenáč: vidím rudě, když někdo řekne Linuxy

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
20. 6. 2007   #42
-
0
-

To DeaLer: Wow, byl si s tim u doktora?!
BTW zda se mi, ze tenhle "boj" tu berete vsichni nejak moc vazne.. :-(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
20. 6. 2007   #43
-
0
-

Garret: Castencne. Ale bylo to mineno hlavne obecne, na zdejsi celou komunitu linuxu. Z tebe linuxare nedelam, ale co si budeme namluovat, tohle jsem presne minil tim knouranim:

Proste LIDE BY SE O NEM MOHLI DOZVEDET! Protoze lide NEVI, ze existuje neco jinyho, nez Wokna!

;)

Zelenac: Do toho. Az se nabouras na microsoft.com, tak ti budu rikat PANE.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #44
-
0
-

To CommanderZ: jo, to by mohl zkusit ... všechny servery MS už jsou na WS2008, tak jsem zvědavej, jak dlouho mu to bude trvat (než to vzdá)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Sedlák0
Expert
20. 6. 2007   #45
-
0
-

To CommanderZ: Ač jsem slíbil, že už sem nebudu přispívat (dokonce to mám slavnostně v podpisu), musím se tě zeptat: "A není to pravda?". Není náhodou pravda, že lidé (myslím standartní, obyčejní) neví o Linuxu? Tohle není kňourání, tohle je holý fakt. A zkus ho vyvrátit.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
20. 6. 2007   #46
-
0
-

No LoL :-) Vy tu asi nikdo nevíte, co to jsou Google Bombs...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
20. 6. 2007   #47
-
0
-

To Zelenáč: Samozřejmě, že vím, co to je Google Bomba, a ostatní si můžou najít třeba článek na Wikipedii. Ale s tím chceš Mrkvosoft dostat?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #48
-
0
-

To Zelenáč: můj příspěvek se k tomu nevztahoval ... lol

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
20. 6. 2007   #49
-
0
-

To Garret Raziel: Byla by to obrovska reklamni kampan zadarmo!! Je to moc sileny? Mozna..
Rekneme, ze treba s takovym "MS Office" by si ses dostal na stranku, ktera by ti strucne vysvetlila co to je Linux, nabidla ti OpenOffice, vypsala klady a zapory obou produktu (u OpenOffice by samozrejme figurovala cena), upoutala by te screeny nejakeho uzasne vymalovaneho distra a nabidla ti ho ke stazeni....
Samozrejme, byla by to spousta prace, ale byla by to ta nejvetsi Google bomba v dejinach -> zacali by o ni psat zpravodajske servery, tisk, coz by nam jen a jen pomohlo..
Muselo by to ale byt perfektne naplanovane ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
20. 6. 2007   #50
-
0
-

Garret Raziel píše:#
# To CommanderZ: Doufám, žes##uvozovka## tím nemyslel mě! Já jsem nic takového neřekl, dokonce se na jiném topicu můžeš dozvědět můj názor na Wokna a Linuxy. Taky by ses mohl dozvědět, že používám majoritně Wokna, a taky by ses mohl dozvědět, proč. Nikdy jsem nebrečel, že Linux není majoritní, dokonce si aji v jiném topicu můžeš přečíst, že jsem psal opak. PŘESTAŇTE ZE MĚ DĚLAT LINUXÁŘE! Prosím!


Jéje..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #51
-
0
-

To Zelenáč: a znenadání by přišla žaloba ze strany ms ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Sedlák0
Expert
20. 6. 2007   #52
-
0
-

To DeaLer: Na koho? Na Google? Vlastně Mrkvosoftu může být jedno, že nějaká jiná firma "nabádá" k používání Linuxu. To trestné není. Navíc - nemůže Mrkvosoft žalovat Google, protože nabízí relevatní odkazy :D.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #53
-
0
-

To Garret Raziel: ne ... v minulosti už byl mnohokrát prokázán opak, netvrdím, že by MS vyhrál

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
sn3d0
Věrný člen
20. 6. 2007   #54
-
0
-

DeaLer píše:#
# To Zelenáč: vidím rudě, když někdo řekne Linuxy


Preco vydis cervene ked niekto povie Linuxy??

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
20. 6. 2007   #55
-
0
-

Jj, už vidím ty titulky: "Microsoft zažaloval hnutí svobodného softwaru kvůli prudkému nárůstu uživatelů operačních systému GNU/Linux" :-P
Koho a za co by měl žalovat??

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
20. 6. 2007   #56
-
0
-

Problem je v tom, ze ms.com je opravdu hodne frekventovany server. Nemluve o tom, ze si neuvedomuju, ze bych nekdy hledal slovo microsoft na netu. Ono se tam vetsinou leze prez ruzne stahovaci linky nebo primo ze systemu. A to neovlivnis.

Ad zaloba - nikdo by nic ilegalniho neprovedl, to by neslo.

To DeaLer: Tak kdo má peníze... MRKVOSOFT!



??? nechapu, co se tim snazis rict

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
20. 6. 2007   #57
-
0
-

CommanderZ píše:#
# Problem je v tom, ze ms.com je opravdu hodne frekventovany server. Nemluve o tom, ze si neuvedomuju, ze bych nekdy hledal slovo microsoft na netu. Ono se tam vetsinou leze prez ruzne stahovaci linky nebo primo ze systemu. A to neovlivnis


To me zase napada par (prozmenu nelegalnich) moznosti, jak by se to dalo ovlivnit...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #58
-
0
-

To sn3d: nevim, zní to nepříjemně ... je to přece ten Linux

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
20. 6. 2007   #59
-
0
-

To DeaLer: Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux
Jeste vidis na monitor, nebo se ti to slejva v jeden velkej cervenej flek? :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #60
-
0
-

To Zelenáč: já vím, je to blbost, ale :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Sedlák0
Expert
20. 6. 2007   #61
-
0
-

CommanderZ píše:#
# Problem je v tom, ze ms.com je opravdu hodne frekventovany server. Nemluve o tom, ze si neuvedomuju, ze bych nekdy hledal slovo microsoft na netu. Ono se tam vetsinou leze prez ruzne stahovaci linky nebo primo ze systemu. A to neovlivnis.#
##
#Ad zaloba - nikdo by nic ilegalniho neprovedl, to by neslo.#
##
#

To DeaLer: Tak kdo má peníze... MRKVOSOFT!

#
##
#??? nechapu, co se tim snazis rict


Lol, teď jsem o tom taky chvilku přemýšlel... mám za to, že jsem odpovídal na příspěvek, ve kterém bylo něco napsáno o Microsoftu, soudu a penězích... ale jak to teď projíždím, nikde tady není. Asi mi už začíná opravdu hrabat :D.... sry všem, za nesmysluplnej příspěvek.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
20. 6. 2007   #62
-
0
-

Banda dementu :D

Zelenac: Tys to zase nepochopil :P

Garret: lol, uz neflamuj ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Sedlák0
Expert
20. 6. 2007   #63
-
0
-

CommanderZ píše:#
# Banda dementu :D#
##
#Zelenac: Tys to zase nepochopil :P#
##
#Garret: lol, uz neflamuj ;)


Ne, snažím se neflamovat, ani to předtím neměl být flame. Asi jsem měl halucinaci. Měl jsem pocit, že tam byl něčí příspěvek, že by ten spor mohl vyhrát ten, kdo má více peněz... nebo tak něco. Už bych si měl dát volno :D. Čtu věci, které neexistujou a ještě na ně odpovídám :D.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
sn3d0
Věrný člen
20. 6. 2007   #64
-
0
-

DeaLer píše:#
# To sn3d: nevim, zní to nepříjemně ... je to přece ten Linux



Ako nic v zlom len ma to prekvapilo dost. Koniec koncov ludia si ta dost pochvaluju prave pre tvoj triezvy nazor na tento vecny flame, dokonca aj ty si sa niekde vyjadroval ze si v tomto akosi nestranny..

To Zelenac: sorrac ale ty tomuto absolutne ale absolutne nerozumies.. ako som pisal v svojom prispevku vyzsie.. problem nieje Linux a Windows.. Problemom je otvorenost vs patenty..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
20. 6. 2007   #65
-
0
-

To sn3d: On to DeaLer myslel tak, že se mu nelíbí, když někdo řekne Linuxu "Linuxy" (mn. číslo), ne, že by se mu nelíbil sám o sobě :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #66
-
0
-

To sn3d: víš co, každej občas ulítne ... tohle jsem myslel jako srandu, ne, že se mi dělá zle z linuxu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
sn3d0
Věrný člen
20. 6. 2007   #67
-
0
-

mno darmo.. chyba emocna cast rozhovoru.. verbalna komunikacia.. clovek sa tak raz dva vie zamotat.. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
20. 6. 2007   #68
-
0
-

sn3d píše:#
# To Zelenac: sorrac ale ty tomuto absolutne ale absolutne nerozumies.. ako som pisal v svojom prispevku vyzsie.. problem nieje Linux a Windows.. Problemom je otvorenost vs patenty..


Pockat!!! Problem??? Kde??? Co jsem zase kde napsal???

To DeaLer: Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy Linuxy ;-)

Mno, jednomu to da docela praci se v tomhle maglajzu vyznat.. =)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #69
-
0
-

To Zelenáč: :D tj, už je tady moc keců

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
20. 6. 2007   #70
-
0
-

To DeaLer: BTW s Windowsy je u tebe to same?? :-) Zajimalo by me, proc si to lide navykli rikat v pluralu...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tommz.0
Stálý člen
20. 6. 2007   #71
-
0
-

offtopic : Musím uznat, pánové, že pro tuto diskuzi se velice trefně hodí přísloví Dva se hádají a třetí se směje. Myslím že už vím, pro jaké vlákno budu hlasovat o nejzábavnější diskusi měsíce. Přece jenom Zelenáč, patrně po nějakým hodně špatným jointu, dokáže vyvolat veselí i v tom nejzarputilejším pozorovateli záchvaty smíchu. A Garret Raziel ... ten tomu zajisté dodává pozlátko bouřlivých let purpurové mysli, kdy po světě chodily spousty falešných proroků ...

Ale fakt, nechte toho. Je to šílené. Já jsem, za tu dobu co jsem se oddal světu OpenSource (gnu, linux, oo.org, ...), přišel na to, že nemá cenu kohokoli popohánět do používání Linuxu či čehokoli jiného, co se vymyká osvědčené rutině, protože většina lidí, co po vás pak chtějí radit, jsou neschopní pochopit jednoduché příkazy typu "Přečti si to v manuálu", "Četl jsi ten manuál? Ne? Tak si ho sakra přečti..", "Jsi blb, jdi se oběsit.". To je alespoň můj důvod proč nikoho nenutím. (Vztahuje se k nucení vs nenucení)

Jinak pro mně je tahle diskuse velmi jasná a teď, po dopsání svého příspěvku, si moc dobře neuvědomuji, proč jsem se do něj pustil. Ale ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tommz.0
Stálý člen
20. 6. 2007   #72
-
0
-

Já se domnívám, že by se slova jako Linux nebo Windows neměla vůbec nijak skloňovat. I když to sám dělám. Přece jenom jsou to slova cizí a navíc ještě vlastní jména. Ale fakt si nejsem jistý. Chtělo by to, aby se na to někdo podíval do Pravidel českého pravopisu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #73
-
0
-

To tommz9: ty jsi oddaný světu opensource? naprosto oddaný? no jestli jo, tak tě upřímně lituju ... závislost/naprostá oddanost čemukoliv musí bejt strašně omezující

BTW: taky si myslím, že by se to němělo vůbec skloňovat, ale třeba Windowsy dovedu pochopit (přeci jen jsou to wokna)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Tommz.0
Stálý člen
20. 6. 2007   #74
-
0
-

DeaLer: Ne nejsem, jak jsi na to, prosím tě, přišel ? ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 6. 2007   #75
-
0
-

To tommz9: já nevim, se ptám ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
21. 6. 2007   #76
-
0
-

No, mho se rika ty Windows a ten Linux. To je ten rozdil. Wuindows jsou uz v zaklade mnozne cislo.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Sedlák0
Expert
21. 6. 2007   #77
-
0
-

tommz9 píše:#
# offtopic : Musím uznat, pánové, že pro tuto diskuzi se velice trefně hodí přísloví Dva se hádají a třetí se směje. Myslím že už vím, pro jaké vlákno budu hlasovat o nejzábavnější diskusi měsíce. Přece jenom Zelenáč, patrně po nějakým hodně špatným jointu, dokáže vyvolat veselí i v tom nejzarputilejším pozorovateli záchvaty smíchu. A Garret Raziel ... ten tomu zajisté dodává pozlátko bouřlivých let purpurové mysli, kdy po světě chodily spousty falešných proroků ...#
##
#Ale fakt, nechte toho. Je to šílené. Já jsem, za tu dobu co jsem se oddal světu OpenSource (gnu, linux, oo.org, ...), přišel na to, že nemá cenu kohokoli popohánět do používání Linuxu či čehokoli jiného, co se vymyká osvědčené rutině, protože většina lidí, co po vás pak chtějí radit, jsou neschopní pochopit jednoduché příkazy typu "Přečti si to v manuálu", "Četl jsi ten manuál? Ne? Tak si ho sakra přečti..", "Jsi blb, jdi se oběsit.". To je alespoň můj důvod proč nikoho nenutím. (Vztahuje se k nucení vs nenucení)#
##
#Jinak pro mně je tahle diskuse velmi jasná a teď, po dopsání svého příspěvku, si moc dobře neuvědomuji, proč jsem se do něj pustil. Ale ...


loool, to, cos' napsal o mě, jsem si musel přečíst ještě třikrát, ale stejně jsem to nepochopil :D

BTW, já bych toto téma zamknul a už bych' žádnou takovou diskuzi nevyvolával... tak, jsme přece programátoři (alespoň na oko) a rozumní lidé...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Tommz.0
Stálý člen
22. 6. 2007   #78
-
0
-

To CommanderZ: Pravě že není, v češtině jsou oba vlastními jmény. A nevím, jestli se dá skloňovat podle překladu... I když nevím proč, ale u slova Windows mi neměnění koncovky zní docela dobře : Windows, bez Windows, zatímco u Linux: Linux, bez Linux, zní docela divně, nemyslíte ? Chtělo by to někoho, kdo se v češtině více vyzná. Možná nějaký korektor.

Garret Raziel: To byl účel :-) Toho si nevšímej

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
sn3d0
Věrný člen
22. 6. 2007   #79
-
0
-

Preboha ved oba su muzskeho rodu. Windows je cudzie slovo pre okna, to neviem ako je to zo sklonovanim cudzich nazvov. Linux vsak je meno. Modifikacia mena Linus. Takze myslim ze sa v pohode moze sklonovat podla muzskeho rodu. Takze dnes si doinstalujem do Linuxu argo-uml. Mnozne cislo potom vychadza ako Linuxi. Cize v praci mame stroje na ktorych bezia Linuxi.Normlane sa sklonuje ako bezne muzske meno. U Windows je to asi ine lebo je to cudzie slovo. Niezeby Linux nebolo, ale aj Mercedes je cudzie slovo a sklonujeme ho muzskym menom(samozrejme auto, nemyslim zenske meno).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
22. 6. 2007   #80
-
0
-

Proste linuxY je hovadina :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
22. 6. 2007   #81
-
0
-

imho ne.. Spis by me zajimalo, podle jakeho vzoru by se to melo sklonovat? Je Linux zivotny nebo nezivotny?
Linux bez Linuxa, bez Linuxe nebo Linuxu?
Ti Linuxi, ty Linuxy nebo Linuxe?

"Linus" bych nejspis sklonoval podle muze, ale "minix" zase podle hradu... A jelikoz je minix v te "zkratce" na konci, tak Linux sklonuju jako hrad (to mam nejspis z nemciny..)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Miroslav Kajan0
Věrný člen
22. 6. 2007   #82
-
0
-

To Zelenáč: Podle hradu je to správně.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
22. 6. 2007   #83
-
0
-

Windows i Linux by se melí skloňovat takto:

Windows, bez Windows, k Windows, koho co Windows, o Windows, s Windows
Linux, bez Linuxu, k Linuxu, koho co Linux, o Linuxu, s Linuxem

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
22. 6. 2007   #84
-
0
-

Tak, konecne to tady nekdo poradne vysvetlil

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
22. 6. 2007   #85
-
0
-

Lukáš Chadraba píše:#
# Windows i Linux by se melí skloňovat takto:#
##
#Windows, bez Windows, k Windows, koho co Windows, o Windows, s Windows#
#Linux, bez Linuxu, k Linuxu, koho co Linux, o Linuxu, s Linuxem


A plural???

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
22. 6. 2007   #86
-
0
-

To Zelenáč: to už snad poznáš podle vzoru

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
22. 6. 2007   #87
-
0
-

V tom případě je ale "linuxy" naprosto v pořádku :-P
Mno co, aspon vim, jak te zneskodnit - oslepit :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
22. 6. 2007   #88
-
0
-

Lukáš Chadraba píše:#
# Windows i Linux by se melí skloňovat takto:#
##
#Windows, bez Windows, k Windows, koho co Windows, o Windows, s Windows#
#Linux, bez Linuxu, k Linuxu, koho co Linux, o Linuxu, s Linuxem



Obojí jsou cizí slova, která se v češtině neskloňují. Je prostě jen Windows a jen Linux ve všech číslech a pádech. Tvary jako "Mám Windowsy.", "Jedu na Linuxu.", "Počítač bez Windowsů.", "Kde stáhnu Linuxy?" atp. nejsou gramaticky správně a jen kazí naši krásnou češtinu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
DeaLer+2
Hero
22. 6. 2007   #89
-
0
-

To Zelenáč: to ať posoudí nějakej češtináš ... rozhodně tomu tak není v jendotném čísla, jak to většina používá

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Marecek
~ Anonymní uživatel
46 příspěvků
22. 6. 2007   #90
-
0
-

Win Xp rulez...kym budu na nho hry budu nanom aj ludia :P
A kym bude podporovany vyrobcami HW tak tiez natom budu ludia

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
22. 6. 2007   #91
-
0
-

Architekt píše:#
#

Lukáš Chadraba píše:#
# Windows i Linux by se melí skloňovat takto:#
##
#Windows, bez Windows, k Windows, koho co Windows, o Windows, s Windows#
#Linux, bez Linuxu, k Linuxu, koho co Linux, o Linuxu, s Linuxem

#
##
#Obojí jsou cizí slova, která se v češtině neskloňují. Je prostě jen Windows a jen Linux ve všech číslech a pádech. Tvary jako "Mám Windowsy.", "Jedu na Linuxu.", "Počítač bez Windowsů.", "Kde stáhnu Linuxy?" atp. nejsou gramaticky správně a jen kazí naši krásnou češtinu.


Takže si myslíš, že by se mělo řikat: "Pospíchám do škola", "Jedu v auto", "Surfuju po internet", "Poslouchám muzika" atd.?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
22. 6. 2007   #92
-
0
-

Marecek píše:#
# Win Xp rulez...kym budu na nho hry budu nanom aj ludia :P#
#A kym bude podporovany vyrobcami HW tak tiez natom budu ludia


Tuším, že Nvidia a Linux se spolu moc kamaráděj.. A řeknu ti, že lepší pařbu než Frozen Bubbles (teda kromě Tetrisu) jsem v životě nehrál :-P

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
22. 6. 2007   #93
-
0
-

To Zelenáč: Mareckovi ani nemá cenu odpovídat. Nevydařený pokus o flame.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jan Bednařík0
Super člen
22. 6. 2007   #94
-
0
-

Zelenáč píše:#
#

Architekt píše:#
#

Lukáš Chadraba píše:#
# Windows i Linux by se melí skloňovat takto:#
##
#Windows, bez Windows, k Windows, koho co Windows, o Windows, s Windows#
#Linux, bez Linuxu, k Linuxu, koho co Linux, o Linuxu, s Linuxem

#
##
#Obojí jsou cizí slova, která se v češtině neskloňují. Je prostě jen Windows a jen Linux ve všech číslech a pádech. Tvary jako "Mám Windowsy.", "Jedu na Linuxu.", "Počítač bez Windowsů.", "Kde stáhnu Linuxy?" atp. nejsou gramaticky správně a jen kazí naši krásnou češtinu.

#
#Takže si myslíš, že by se mělo řikat: "Pospíchám do škola", "Jedu v auto", "Surfuju po internet", "Poslouchám muzika" atd.?



Tak ještě jednou: Obojí jsou cizí slova, která se v češtině neskloňují. :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
šachy
~ Anonymní uživatel
35 příspěvků
22. 6. 2007   #95
-
0
-

Osobně preferuju kompromis. OS jako takovej je z dílny MS (kvůli podpoře her atp.), ale jinak všechny softy jsou freeware. Za všechny uvedu OpenOffice 2.0, Firefox, Winamp, TotalCommander, VLC Media Player...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
22. 6. 2007   #96
-
0
-

To já preferuju nekompromisní kvalitu. Můžu si to dovolit.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
22. 6. 2007   #97
-
0
-

To Architekt: Tohle všechno ovšem byla cizí slova! Tak to řeknu jinak... Jak bys oslovil DeaLera ci treba Garreta??? Tohle už jsou nefalšovaná cizí slova a navíc jména/názvy jako v případě našich milovaných operačních sysstémů...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
22. 6. 2007   #98
-
0
-

BTW Architekte - ta tvoje přezdívka také neni zrovna nejčeštější..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
24. 6. 2007   #99
-
0
-

To Zelenáč: Vše co jsi napsal jsou česká slova. Vzhledem k tomu, že jsi student gymnázia, měl bys dávno znát pravidla českého pravopisu, v tomto případě pasáže o rozšiřování slovní zásoby přejímáním cizích slov. Stejně jako má přezdívka architekt je české slovo, dokonce i dealer (vyslovuj dýler) je české slovo a normálně se skloňuje. Garret je anglické jméno a pravidla skloňování a přechylování cizích jmen jsou nejasná a jsou předmětem mnoha sporů. Vlastní jména se spíše skloňují a příjmení se spíše neskloňují. Takže bys klidně mohl skloňovat Garret, bez Garreta, ke Garretovi, vidím Garreta, volám Garrete, o Garretovi a s Garretem, ale taky psát Garret ve všech pádech. Pokud si nebudeš jistý, co je české slovo a co není, koukni do pravidel českého pravopisu, nebo na http://pravidla.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Jan Bednařík0
Super člen
24. 6. 2007   #100
-
0
-

DeaLer píše:#
# To já preferuju nekompromisní kvalitu. Můžu si to dovolit.



Taky bych chtěl MAC, ale dovolit si ho zatím nemůžu :/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
DeaLer+2
Hero
24. 6. 2007   #101
-
0
-

To Architekt: řikám nekompromisní ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Bednařík0
Super člen
24. 6. 2007   #103
-
0
-

To CommanderZ: Radek Hulán výborně ovládá jazyk logických klamů, propagandy a demagogie. Pokud jsi četl jeho blog když začínal, tak víš, že pro vyšší návštěvnost napíše cokoliv. To platí i o tomto článku a stejně jako u většiny jeho článků zde platí, že stačí vyměnit hrdinu a poraženého a článek stále dává smysl. Jak to názorně předvedl Patrick Zandl http://www.marigold.cz/item/windows-vista-je-spatny-system

A co se týče MACu, kdo (pořádně) nevyzkoušel, neocení.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
24. 6. 2007   #104
-
0
-

Architekt píše:#
# To Zelenáč: Vše co jsi napsal jsou česká slova. Vzhledem k tomu, že jsi student gymnázia, měl bys dávno znát pravidla českého pravopisu, v tomto případě pasáže o rozšiřování slovní zásoby přejímáním cizích slov. Stejně jako má přezdívka architekt je české slovo, dokonce i dealer (vyslovuj dýler) je české slovo a normálně se skloňuje. Garret je anglické jméno a pravidla skloňování a přechylování cizích jmen jsou nejasná a jsou předmětem mnoha sporů. Vlastní jména se spíše skloňují a příjmení se spíše neskloňují. Takže bys klidně mohl skloňovat Garret, bez Garreta, ke Garretovi, vidím Garreta, volám Garrete, o Garretovi a s Garretem, ale taky psát Garret ve všech pádech. Pokud si nebudeš jistý, co je české slovo a co není, koukni do pravidel českého pravopisu, nebo na http://pravidla.cz


Zdá se mi, že si trošičku protiřečís... V jednom příspěvku nekompromisně napíšeš, že se cizí slova neskloňují a ve druhém, že je to předmětem mnoha sporů :-P Jakožto studentík gymnázia opravdu nechápu, proč by se měla NAPROSTO NESKLONNÁ cizí slova (což nám podle tebe tvrdí jakýsi odborníci s ústavu pro jazyk český) zapsáním do knížečky s výmluvným názvem "SSČ" začít skloňovat.. Ovšem, zřejmě máš pravdu a já ti nehodlám bránit v neskloňování "Linux(u)" =)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
24. 6. 2007   #105
-
0
-

No, Hulanovy argumenty mi prijdou daleko presvedcivejsi. Argumenty to cloveka, co jsi na nej odkazoval ty, jsou bud ubohe a nebo nepravdive. A nebo oboje.

A priznavam, ze apple jsem v zivote nevyzkousel. Jen jsem u nej chvili stal na invexu, nejaky ten nazor jsem si ale udelat stacil. Je krasny (i kdyz WV se mi libi vic), funguje bezvadne, ale s rozsiritelnosti je na tom dost podobne jako iPhone. Nerikam, ze neni urcita cilova skupina lidi, pro ktere muze byt atraktivni, mozna jses to i ty, o moc vic nez to jedno procento jich ale nebude.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Sedlák0
Expert
25. 6. 2007   #106
-
0
-

To CommanderZ: Jo, všiml sis na tom Invexu u toho stánku Apple něčeho? Používali myši Microsoft :D. U toho jsem se docela dost pobavil.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
25. 6. 2007   #107
-
0
-

To bohuzel nebyl posledni invex, ale nekdy v roce 2004. To tam meli takovou tu mys, kterou tvori jedno obrovske tlacitko. Pruhlednou. A klavesnice byla taky pruhledna. Uz to me dost odradilo.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
25. 6. 2007   #108
-
0
-

To Garret Raziel: Víš tohle může řešit jen blbec s podobným komplexem. Sorry

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
25. 6. 2007   #109
-
0
-

To Zelenáč: Žádný plurál u těchto cizých slov není.

Prostě Operační systémy Linux, Operační systémy Windows a ne Windowsy. To je hrůza.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Jan Sedlák0
Expert
25. 6. 2007   #110
-
0
-

Lukáš Chadraba píše:#
# To Garret Raziel: Víš tohle může řešit jen blbec s podobným komplexem. Sorry


Víš, asis' správně nepochopil význam mého příspěvku.

Já jsem se nesnažil zesměšňovat Apple. Nesnažil jsem se vyvolat flame. Nezhulánatěl jsem. Nechtěl jsem donebevychvalovat Windows.

Chtěl jsem jenom nastínit vtipnou situaci, která na tom Invexu vznikla.

Nesnažil jsem se říct "Hele, Apfel je banda kre*énů, oni mají Mrkvosoftí myš!". Snažil jsem se o "vtip", nebo spíše o nastínění komické situace.

Vživotě jsem neřekl křivé slovo proti Apple. Snažím se hodnotit věci až ve chvíli, kdy o nich něco vím, nejlépe když s nimi mám opravdové zkušenosti.

Nejsem puntičkář. V žádném případě mě nevadí, že Apple měl na Invexu Mrkovostí myš. Vlastně je mi to naprosto ukradené. Ať si Apple má na Invexu myš třeba vyřezanou z pivní plechovky.

Nijak Apple neodsuzuju proto, že měl Mrkvosoftí myš. Jak jsem již napsal, je mi to naprosto u pr*ele.

Pokud je mi známo, žádným komplexem netrpím.

Chtěl jsem jenom uvolnit atmosféru, pobavit tím, že se stalo něco tak absurdního. Nepsal jsem to jako příspěvek a námět do diskuze. Psal jsem to jako vtip. Nechtěl jsem, aby se tady rozjela nějaká učená diskuze, kde by jsme nadávali Applu, za to, že měl Mrkvosoftí myš. Protože to, že měl Apple Mrkvosoftí myš by se dalo srovnávat třeba se situací, kdyby měl Bill Gates doma nainstalován Linux a nepoužíval Windows (to by tedy byla situace ještě absurdnější). Nepsal jsem to proto že to je Mrkvosoft a Apple. Netrpím žádnou nenávistí k jakékoliv takovéhle platformě.

Klidně bych ten předchozí příspěvek mohl formulovat:

Firma A používá komponenty firmy B, a zároveň se tyto dvě firmy navzájem nesnáší.


ale proto, že tohle byl konkrétní případ, který se doopravdy stal, napsal jsem Apple a Microsoft. Sejně tak by se to mohlo stát třeba mezi Windowsem/Linuxem, mezi FreeBSD/Linuxem, FreeBSD/Applem, BeOS/Minixem či jakýmkoliv dalším systémem. Tady by to ale ve většině případů nebylo možné, protože jediné dvě firmy z výše jmenovaných, které vyrábějí OS a zároveň HW jsou právě Apple a Microsoft.

Nevím, jestli by se "pokus o vtip" měl nazývat "komplexem".

Já neřeším, že Apple používá Microsoftí myš, tohle bylo pouze konstatování. A že by mě to odradilo v kupování Applu se také nedá říct. I když já si nikdy neplánoval kupovat Apple.

Jestli jsi mi chtěl nadávat, můžeš to udělat soukromě na ICQ 282872334, jestli tohle měl být pokus o flame, tak bys se nad sebou měl zamyslet. Hezký den.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jan Bednařík0
Super člen
25. 6. 2007   #111
-
0
-

To Zelenáč: Hlavně by ses už měl naučit číst :-) Mezi slovy "slovo" a "jméno" (nikoliv "název") je docela velký rozdíl. V počítačovém slangu se setkáš se spoustou výrazů, jako počál, ramka, moncek, fleška a daly by se k nim zařadit i varianty na Linux, ale jsou to nespisovné výrazy a češtinářsky nesprávné. Už bych tuto OT diskusi rád zakončil, tak jen snad nakonec oblíbená citace z lamera http://www.lamer.cz/quotes/show/3719

To CommanderZ: Ano, jsou buď ubohé, a nebo nepravdivé, a nebo oboje. Ale to jsou všechno argumenty Radka Hulána, viz. jeho původní článek http://web.archive.org/web/20060208205443/http://radekhulan.cz/item/macos-x-je-spatny-system a to je přesně styl psaní všech článků Radka Hulána. Tak ho neber moc vážně :-)


A k těm MACům, nechci tu rozpoutávat další flame, ale situace je taková, že většina odborníků, kteří se živí počítačem a nejsou závislí na konkrétní platformě, používá počítače od Apple. U nás tento trend zatím není tak výrazný, jako ve světě, ale kdo ví jak to bude časem. Když si představíte, že ty cca 4% celosvětového podílu počítačů jsou čtyři ze sta, je to obrovské množství jablek. Kdyžtak si přečtěte třetí odstavec tohoto článku http://met.blog.root.cz/0706/jaka-byla-ostrava-on-rails a výborný je ten offtopic pod ním, protože přesně vystihuje, jak to ve skutečnosti je.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
25. 6. 2007   #112
-
0
-

Hmmm...zadneho takoveho odbornika neznam. A to znam spoustu programatoru (profi) a vsichni jedou bud na win2k nebo XP, vista se tu a tam taky objevi. Ale apple nikdo z nich nema uz proto, ze velka cast veci se programuje pro wokna (to je ta platformni zavislost). A i ti, kteri delaji Javu, tak jedou na woknech.

EDIT: Ty videjka jsou dobry :P Ten offtopic jsi myslel tohle?

Kdo si chce nebo má čas s počítačem trochu hrát, ten už dávno používá Linux, kdo ten čas nemá, jede na Macu a zoufalce pak poznáte podle loga Windows Vista 8-)


To je taky dost dementni. Ja mam casu dost, nehraju si ale rad se samotnym pocitacem, aby vubec fungoval, ale radsi na nem neco tvorim ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Bednařík0
Super člen
25. 6. 2007   #113
-
0
-

To CommanderZ: Jo myslel. To hraní je myšleno hlavně jako tuning HW, GUI, atp.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
25. 6. 2007   #114
-
0
-

No, obavam se, ze tuning HW ti OS moc neovlivni ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
olgo0
Věrný člen
26. 6. 2007   #115
-
0
-

o dalsia odisea za absolutnou pravdou. ze vas to bavi

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Jan Sedlák0
Expert
26. 6. 2007   #116
-
0
-

BTW jsem teďka ten film viděl (pro ty, kdo nesledují tento topic od začátku, je to film Elita) a musím říct, že je to jeden z mála filmů, jehož tvůrce asi o IT průmyslu něco věděl, protože kdykoliv se v nějakém filmu objeví počítač, je to spíše k pláči, jak oni si představují práci na PC... tady mi akorát docela nesedělo vypalování CDčka, měl jedno CD vypálené do zhruba dvou vteřin :D. Ale dokonce i zdrojové kódy, když jsem si četl, tak to nemusela být zas až taková hovadina... akorát by mě zajímalo, proč u kompresního systému kontrolují, jestli je v nějakém textovém řetězci T, M, nebo L :D. Ale film je to hodně dobrej. A taky extrémě podporuje open-source (toto jsem napsal nestranně, aby mě tady někdo nehaněl, že zase vyvolávám flame (člověk by se tady bál napsat i číslo svých bot, protože by to tady zas někdo považoval za flame :D)).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
26. 6. 2007   #117
-
0
-

Vubec nejlepsi byvaji 3d manipulace s 2d obrazky (Nepritel statu) a nekonecne zvetsovani obrazku a videa (99% filmu kde se obrazky/video objeci) :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Bednařík0
Super člen
27. 6. 2007   #118
-
0
-

To zvětšování mi přijde humorné hlavně u záznamů z průmyslových kamer. Bohužel technika použitá ve filmu Nepřítel státu byla už tehdy zastaralá a už tenkrát dokázaly satelity číst noviny přes rameno. Né nadarmo USA investují do špionáže víc peněz, než do armády. A zpátky k fimům, mě se zas hrozně líbí, jak se ty programy tajných agentů nebo hackerů spouští s efektem sestavení obrazu zrněním. Nebo jak rychle filmoví hackeři dokáží vymýšlet program a programovat. Kam se na ně hrabou sekretářky, co jen plynule přepisují mluvené slovo ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
27. 6. 2007   #119
-
0
-

To zvětšování mi přijde humorné hlavně u záznamů z průmyslových kamer. Bohužel technika použitá ve filmu Nepřítel státu byla už tehdy zastaralá a už tenkrát dokázaly satelity číst noviny přes rameno. Né nadarmo USA investují do špionáže víc peněz, než do armády.


Ja nemyslel tohle, ja myslel tu scenu, kdy zkoumaji na zaznamu z kamery obsah tasky a pri tom si ji krasne otaceji :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Bednařík0
Super člen
28. 6. 2007   #120
-
0
-

To CommanderZ: Já vím :-) To byla jen asociace.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Open-Source c++ — založil Kenvelo

Open Source projekt — založil sn3d

Open Source projekt — založil opencenter

Tvorba Open Source — založil Pavel

Web developer - open source — založil opencenter

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý