ICQ = protokol??? – Software – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

ICQ = protokol??? – Software – Fórum – Programujte.comICQ = protokol??? – Software – Fórum – Programujte.com

 

master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
16. 6. 2007   #1
-
0
-

Hodně lidí mi už vykládalo že icq je protkol! Co si myslíte o tom vy? Protože já rozhodně s tím, že icq je protokol nesouhlasím.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Matrix17
~ Anonymní uživatel
300 příspěvků
16. 6. 2007   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
16. 6. 2007   #3
-
0
-

Ano pravě tam jsem tu chybu našel: jenže společnost AOL která vlastní OSCAR ma služby ICQ a AIM pod timto protokolem. Btw: na českou wikipediu ani nechod: http://en.wikipedia.org/wiki/OSCAR_protocol

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
16. 6. 2007   #4
-
0
-

Jistě, že ICQ není protokol, to je pouze klient, který používá protocol OSCAR (výrobce je Mirabilis), který je ve spojení se společností AOL někdy mylně nazýván ICQ.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
16. 6. 2007   #5
-
0
-

No konečně že jsem potkal někoho rozumného. Já to tvrdil od začátku, ale není možné kolik lidí se najde co to neví. A pak když jim to někdo řekne, tka první co udělají, je že navštíví wikipediu kde si každý píše co chce.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Miroslav Kajan0
Věrný člen
16. 6. 2007   #6
-
0
-

To DeaLer:To master: Chalpi, to je fun? Jistě, že ICQ je protokol, ten klient se jmenuje stejně jako protokol na kterém jede. Například taková Miranda pracuje s protokoly ICQ, Jabber, AIM a se spoustou dalších... Plánujte přechod! :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
16. 6. 2007   #7
-
0
-

ICQ a AIM jsou pouze služby!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
16. 6. 2007   #8
-
0
-

A samozřejmě klienti

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
16. 6. 2007   #9
-
0
-

To midin: aha, abych ti v tom udělal jasno ... Miranda by tam místo ICQ a AIM měla mít OSCAR a TOC/TOC2 ... má to tak jen proto, aby to lamky pochopily

PS: už jsi někdy slyšel, že nepíšu nic, čím si nejsem 100% jistej?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Alan0
Věrný člen
16. 6. 2007   #10
-
0
-

jak už bylo zmiňované, ICQ není protokol, využivá protokol OSCAR. Miranda a podobné se poze připojují k ICQ serverům..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
16. 6. 2007   #11
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Alan0
Věrný člen
16. 6. 2007   #12
-
0
-

ICQ/OSCAR protocol information. The documentation of version 7, 8, 9 of the ICQ resp. OSCAR protocol is in a subdirectory. ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
DeaLer+2
Hero
16. 6. 2007   #13
-
0
-

To midin: ano, jabber je protokol (tedy spíš jazyk) ... resp. nadstavba protokolu xmpp, ale o něm zde přeci nebyla řeč

Ano, na všech těch webech uvádějí nepřesné informace (protokol OSCAR bývá někdy označován jako ICQ, ale není to správná informace). Jeslti chceš, napíšu to v dalším postu znovu.

BTW: mimo diskuze, kde to bylo účelné jsem nikdy nenapsal nic nepodloženého ... pokud něco najdeš, tak sorry, asi jsem o sobě nevěděl

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
16. 6. 2007   #14
-
0
-

To Al: No vida, z tohoto vyplývá, že zmínit někde spojení "ICQ protokol" není chybou.
To DeaLer: Z čeho usuzuješ, že to "není správná informace" či spíše prosím o nějaký důvěryhodný web na kterém použití spojení "ICQ protokol" přísně neuvádějí.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
16. 6. 2007   #15
-
0
-

To midin: To usuzuju z toho, že aplikace ICQ a AIM používají stejný protokol a sice OSCAR. Chceš snad říct, že AIM používá protokol ICQ, když je všude uváděno, že používá protokoly OSCAR a TOC (Talk to OSCAR)? Samozřejmě, že není chyba, když to napíšeš, každej to pochopí, ale to nic nemění na tom, že je to nesprávná informace ... konec, už mě nebaví mluvit do zdi

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
16. 6. 2007   #16
-
0
-

Jak jsi říkal že když napíšeš icq protocol do googlu tak ti to najde 1 600 000 stranek, tak zadej icq service a nejde ti to 2 500 000 stránek :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
16. 6. 2007   #17
-
0
-

No nwm ale jak jsem přímo na stránkách icq.com dal hledat icq protocol tak to našlo jen 82 odkazů zatímco když jsem dal hledat icq service tak to našlo 748 000

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
16. 6. 2007   #18
-
0
-

To master: No jasně, ale to nic nedokazuje. Vždy bude (mezi laiky) ICQ známější jako služba (klient) než jako síť.
Dobrá, konec, prohrál jsem ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
16. 6. 2007   #19
-
0
-

Pro mnoho lidí je ICQ protokol a je to minimálně stejně správné pojmenování jako OSCAR. V dobách, kdy se zjišťovalo, jak ICQ komunikuje a vznikaly první alternativní klienti, nepatřilo ICQ firmě AOL a neexistovalo nic jako OSCAR, a tedy vývojáři/hackeři/crackeři tomu protokolu logicky začali říkat ICQ. To, že AOL později protokol pojmenoval OSCAR, aby na něm mohl začít provozovat "konkurenční" AIM a nevypadalo to, že AIM je jen alternativní klient, nic neznamená. Ve vývojářských kruzích stále přetrvává pojmenování ICQ a OSCAR se jen tak neuchytí. Takže tu máme "ICQ protokol" a synonymum "OSCAR protokol", "oficiální ICQ klient", "alternativní ICQ klienty" atd. Někdo si pod pojmem ICQ představí komunikační program, někdo protokol, a někdo zastaralou centralizovanou technologii s neakceptovatelnými bezpečnostními riziky.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
DeaLer+2
Hero
16. 6. 2007   #20
-
0
-

To Architekt: jen tě trochu poopravím ... jak jsem psal, autorem původně otevřeného protokolu OSCAR (Open System for CommunicAtion in Realtime) je/byla společnost Mirabilis ... OSCAR tedy v té době existoval. Když se podíváš na význam té zkratky, tak je celkem nesmysl tvrdit, že ho tak pojmenovala až společnost AOL, protože ona ho po převzetí od Mirabilis ze strachu z konkurence uzavřela a zkratka už zůstala.

PS: to, jak tomu říkaj vývojaři a co si pod pojmem ICQ představěj lidi je úplně nepodstatný ... ten protokol se prostě jmenoval a jmenuje OSCAR a říkat si tomu můžeš třeba ICQ, to je mi srdečně jedno

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Tocimanko0
Grafoman
16. 6. 2007   #21
-
0
-

kuknite http://www.soom.cz/ ---> anketa... ;-) Ktory protokol uprednostnujete? ...
A tato stranka sa mi zda seriozna.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
16. 6. 2007   #22
-
0
-

OMFG

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Smokie0
Expert
16. 6. 2007   #23
-
0
-

Tocimanko píše:#
# kuknite http://www.soom.cz/ ---> anketa... ;-) Ktory protokol uprednostnujete? ... #
#A tato stranka sa mi zda seriozna.

Je mi srdecne jedno ci sa tomu hovori OSCAR, alebo ICQ. Len mi vysvetli podla coho usudzujes, ze ta stranka je seriozna...a to, ze maju v ankete napisane ICQ namiesto OSCAR nic neznamena...resp znamena to len tolko, ze autor ankety ma rovnake nedostatky vo vedomostiach ako zakladatel tohto threadu a dalsi ludia (nechcem sa tym nikoho dotknut :) )

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
16. 6. 2007   #24
-
0
-

To Smokie: Ja nemam nedostatky, ja to vedel už od začatku, jenže mě už štvalo že každy tomu řika icq protokol i když to tak neni

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
17. 6. 2007   #25
-
0
-

To master: hh, každý má své nedostatky

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Smokie0
Expert
17. 6. 2007   #26
-
0
-

master píše:#
# To Smokie: Ja nemam nedostatky, ja to vedel už od začatku, jenže mě už štvalo že každy tomu řika icq protokol i když to tak neni

Potom beriem spat, stratil som sa v diskusii :) ale pointe toho co som povedal to neubera

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
17. 6. 2007   #27
-
0
-

To DeaLer: Jo, o tom DeaLer může mluvit od rána do večera :D //promiň, prostě jsem si musel rýpnout

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
OMG
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
17. 6. 2007   #28
-
0
-

bezte spaaat

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
19. 6. 2007   #29
-
0
-

To DeaLer: Společnost Mirabilis nemá s protokolem OSCAR nic společného. ICQ jede na protokolu OSCAR až od doby, co bylo koupeno společností AOL. Jak říkali vývojáři v Mirabilis protokolu, na kterém ICQ běželo, jsem nikde nenašel, klidně mu mohli říkat ICQ, nebo mu nemuseli říkat nijak. Společnost AOL protokol OSCAR neuzavřela, jen ho ze strachu z konkurence nikdy nedala volně k dispozici (krom spolupráce s Apple). Pokud jsi uživatel nějakého alternativního ICQ klienta, tak víš, že ho stále mění. Navíc AOL vytvořil zjednodušenou verzi protokolu OSCAR nazvanou TOC na které běží AIM.

P.S.: Co je správný název je úplně nepodstatné, pokud ho nikdo nepoužívá.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
DeaLer+2
Hero
19. 6. 2007   #30
-
0
-

To Architekt: promiň ... je možný, že máš pravdu, ale to, co jsem napsal jsem si nevymyslel (hned jak najdu web, kde jsem to kdysi čet, tak ti dám vědět)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Sedlák0
Expert
19. 6. 2007   #31
-
0
-

A víte, že dle smlouvy, je NELEGÁLNÍ používat k připojení k ICQ (přes ICQ, nebo přes OSCAR, na tom teďka nezáleží...) jiný soft, než který vám poskytla firma ICQ/Mirabilis/AOL?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
DeaLer+2
Hero
19. 6. 2007   #32
-
0
-

To Architekt: teď jsi mi v tom udělal docela zmatek, doteď jsem si byl historií protokolu naprosto jistej, ale teď jsem na pochybách ... díky, rád se toho zbavím

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
19. 6. 2007   #33
-
0
-

To Garret Raziel: .... než který vám poskytla firma ICQ/Mirabilis/AOL? ... To existuje firma ICQ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
19. 6. 2007   #34
-
0
-

To master: ano ... viz. patka http://www.icq.com

Copyright ©1998-2007 ICQ Inc. All Rights Reserved

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Sedlák0
Expert
19. 6. 2007   #35
-
0
-

To master: Myslím (není nic potvrzeno), že vývoj šel takhle: Mirabilis se po úspěchu ICQ nechal na ICQ přejmenovat a ICQ potom zakoupilo AOL, ale jméno a vše ostatní firmě zůstalo. Teď je ICQ vlastně divize AOL. Ale možná se mýlím...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jan Bednařík0
Super člen
19. 6. 2007   #36
-
0
-

To DeaLer: Jsem prohledal spoustu stránek a spoustu toho přečetl... a taky jsem zjistil pár nových věcí, třeba že vývojáři alternativních klientů už tomu většinou neříkají ICQ, ale OSCAR... přece jen je to taky nějakej pátek, co jsem se tím zabýval.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Protokol třídy — založil Vyhulman

CCTalk protokol — založil x-time

Komunikační protokol — založil hlucheucho

CCTalk protokol — založil x-time

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý