Problém z kompresiou do .exe-riešení by bol program – Python – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Problém z kompresiou do .exe-riešení by bol program – Python – Fórum – Programujte.comProblém z kompresiou do .exe-riešení by bol program – Python – Fórum – Programujte.com

 

Michal Takáč0
Věrný člen
24. 6. 2007   #1
-
0
-

Ahojte, nedal by sa vytvoriť program do ktorého by som zadal súbor ktorý chcem zkompilovať, a kde ho chcem skompilovať, a potom aby ho skompiloval do .exe? nemusí byť v pythone, len nech sa dá spustiť, lebo neviem skompilovať súbory ani podľa toho návodu. abykompiloval z .py do .exe

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
HTML,CSS,PHP,MySQL, začínam s Objected C 2.0
geon0
Grafoman
24. 6. 2007   #2
-
0
-

nekompiluj, instaluj python ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
Michal Takáč0
Věrný člen
24. 6. 2007   #3
-
0
-

To geon: ja mám python, to je jasné, ale čo keď chcem urobiť niečo ako blujackerov program math atelier(také by som nespravil, vzdávam úctu), ale nie každý ma python, a preto by som potreboval z ttoho spraviť normálny program chápeš?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
HTML,CSS,PHP,MySQL, začínam s Objected C 2.0
vojtano_k0
Návštěvník
24. 6. 2007   #4
-
0
-

To w3q: Zdravím,
IMHO by se to dalo vyřešit buď baťákem, nebo skriptem v python, který by vlastně využíval py2exe, byla by to jeho taková nádstavba. Geone, chápeš co tím myslím? Něco jako Gnome pro příkazovou řádku. Takové zjednodušení... Pokud mě nikdo nepředběhne, večer bys to tu mohl mít... Zatím přeji hodně zdaru ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmr a lidská hloupost. Ale tím prvním si nejsem jistý." - Einstein
geon0
Grafoman
24. 6. 2007   #5
-
0
-

To w3q: Tak jinak: pokud budeš zatím tvořit miniprográmky, tak doporučuji, abys doporučoval, aby si všichni, kdo bude chtít tvůj program využít, nainstalovali Python. Až budeš tvořit programy typu MathAtelier, tak už budeš umět kompilovat bez jakýchkoliv pomocných programů, které tu chceš. Python není virus, Python není nadbytečný, v Linuxu je Python ve všech distrubucích jako základní vybavení. I ty se můžeš zasloužit o to, aby byl Python považován za základní vybavení i pod Windows, přestože s Windows se nešíří ;-) Kdo nezvládne nainstalovat Python, nezaslouží si, aby používal tvůj program ;-)



Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
vojtano_k0
Návštěvník
24. 6. 2007   #6
-
0
-

To geon: Taky pravda... Ale pokud chce ukázat svůj program kamarádům, kteří celý jenom hrají hry a neumí nainstalovat... Pokud chce ukázat program ve škole, kde není instalace povolena... Co jiného mu zbývá?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmr a lidská hloupost. Ale tím prvním si nejsem jistý." - Einstein
geon0
Grafoman
24. 6. 2007   #7
-
0
-

To vojtano_k: Tak o těch kamarádech přesně jsem psal. Má poslední věta. A ve škole? Divil bych se, kdyby nešlo instalovat a šlo spouštět exe. Ostatně Python se může instalovat i pod obyčejným USERem nebo dokonce se ani nemusí instalovat, jen kopírovat, nebo používat rovnou z flašky. Ale to jsme se dostali hoooodně daleko ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
vojtano_k0
Návštěvník
24. 6. 2007   #8
-
0
-

To geon: To mas pravdu... :-) Dost daleko. Dobrá, s těmi kamarády máš pravdu... Ale s tou školou nee. Ja sám chodiím na školu, máme zakázané instalovaní, ale *.exe můžeme zpouštět. Kvůli packalu. Oukej? :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmr a lidská hloupost. Ale tím prvním si nejsem jistý." - Einstein
geon0
Grafoman
24. 6. 2007   #9
-
0
-

Pokud můžete spouštět exe, můžete spouštět i Pythona. Python se dá instalovat bez instalace. To jsem již řel taky.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
Michal Takáč0
Věrný člen
24. 6. 2007   #10
-
0
-

ale predsa len, nemôžem každého komu chcem program ukázať vnútiť inštaláciu pythonu. a poznám aj lamy, ktorým ke´d poviem slovko inštalácia spýtajú sa ma čo to je, pretože niekto im nainštaluje hru a oni potom iba hrajú, a nič iné nevedia.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
HTML,CSS,PHP,MySQL, začínam s Objected C 2.0
Jan Bednařík0
Super člen
24. 6. 2007   #11
-
0
-

To w3q: Tak jim nainstaluj toho Pythona, ať začnou programovat :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Michal Takáč0
Věrný člen
25. 6. 2007   #12
-
0
-

uff to by dopadlo, by som behal z bytu do bytu aby som im vysvetlil, načo je else :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
HTML,CSS,PHP,MySQL, začínam s Objected C 2.0
vojtano_k0
Návštěvník
25. 6. 2007   #13
-
0
-

To geon: Jop, to áš pravdu... Jenže každého prostě nepřesvědčíš. Já se tady taky nesnažím obhajovat kompilaci, taky jsem proti ní... Zdrojové kódy jsou elegantnější. Snažil jsem se ti jen smysluplně argumentovat. Ale to jen tak na okraj. A jak se říká: "Kdo chce kam, pomozme mu tam." A když prostě někdo chce zkompilovat program, ať si ho zkompiluje. Já se jenom nabídl, že mu s tím pomůžu. w3q bude šťastný, já si zase po dlouhé době procvičím Python... A všichni budeme spokojení. :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmr a lidská hloupost. Ale tím prvním si nejsem jistý." - Einstein
vojtano_k0
Návštěvník
25. 6. 2007   #14
-
0
-

To w3q: Tak to mam jakš-takš hotové. Promiňte za některé chybky, které jsem tam asi nevědomky udělal, ale s Pythonem pracuju po delší době, takže... Jinak, na PC s Winem budu až zítra, proto jsem nemohl odzkoušet tu kompilaci, ale mohla by jet.. Jinak je program syntakticky správně. Zdraják sem hodil do sekce zdrojové kódy. Upozornění: Musíte mít nainstalovaný py2exe modul - www.py2exe.org Přeji hezký den

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmr a lidská hloupost. Ale tím prvním si nejsem jistý." - Einstein
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

Podobná vlákna

EXE program II — založil ospaly.stanislav

Môj .exe program padá — založil Nummi

Problém s *.exe — založil Anonym

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý