Pascal x Delphi x něco jinýho? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pascal x Delphi x něco jinýho? – Offtopic – Fórum – Programujte.comPascal x Delphi x něco jinýho? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Dominik Fran0
Návštěvník
1. 5. 2006   #1
-
0
-

Ahoj, mam takov? dotaz...
Cht?l bych za??t programovat v dal??m programovac?m jazyce.. Doted jsem d?lal v php+mysql, c++ k tomu pak samoz?ejm? html+css, ale to neberu jako n?co extra... No a tak mam dotaz v jak?m jazyce za??t. Proto?e u?it se je?t? t?eba 3 jazyky mi p?ipad? zbyte?n?, tak sem myslel, zda mi tu n?kdo porad? co by se asi mohlo nejv?c hodit.
(v PHP bych ?ekl ?e jsem dost na profesion?ln? ?rovni, v C?ku to je o n?co hor?? ale taky v tom zvl?dnu leccos)

R?d bych v tom tvo?il r?zn? aplikace nejen pro jednoho u?ivatele s komunikac? s datab?z?, ale i s komunikac? s datab?z? n?kde na serveru nebo jen s komunikac? po s?ti LAN. Jako hry mne nel?kaj?, maxim?ln? dv?, kter? m?me s kamar?dy rozpl?novan?, ale je to sp?? karetn? tak?e o grafiku moc nejde...

No i tak, pora?te a pi?te plusy a m?nusy, d?ky moc...

PS: Douf?m ?e sem to tak n?jak vysv?tlil a ?e V?s t?m moc nepodoub??m :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
geon0
Grafoman
2. 5. 2006   #2
-
0
-

Python :))

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
Jakub Doucek0
Stálý člen
2. 5. 2006   #3
-
0
-

Nechapu pro? by jsi se m?l u?it novej jazyk mysql je datab?ze ne? :P A v C++ ud?l?? v?echno :) Jinak t?eba v C++ builderu ur?o m?? komponenty na datab?ze kdy? si trochu p?ivykne? na C++ builder s datab?z? pak v podstat? m??e? pracovat pomoc? SQL dotaz? co? u? ti asi neni ciz?..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Dominik Fran0
Návštěvník
2. 5. 2006   #4
-
0
-

kECUB napsal:
Nechapu proč by jsi se měl učit novej jazyk mysql je databáze ne?


ano je to databáze, ale já to napsal jako php+mysql... prostě že s databázema mam určitou zkušenost
A novej jazyk, protže mi C++ připadá jako takový divný... a navíc si říkám, že se může občas hodit umět něco udělat v něčem jiným než blbý C++...

:P A v C++ uděláš všechno :) Jinak třeba v C++ builderu určo máš komponenty na databáze když si trochu přivykneš na C++ builder s databází pak v podstatě můžeš pracovat pomocí SQL dotazů což už ti asi neni cizí..



je fakt že o tom c++buildru sem nepřemýšlel, uvidíme, třeba bych moh dodělat builder, ten bude za chvíli, dkyž to je jen nadstavba..
ale i tak bych bral prostě novej jazyk... ale bohužel těžko si vybrat, když v těch ostatních sem nic nedělal, proto se ptám těch co maj zkušenosti....:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Jakub Doucek0
Stálý člen
3. 5. 2006   #5
-
0
-

Jde fakt o to co chces delat a co ti vyhovuje.. Pokud chces udelat nejakou databazi tak mne skoro prijde zbytecne se ucit novy jazyk kdyz to s timhle zvladnes. Byt tebou tak bych se vic informoval.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Dominik Fran0
Návštěvník
3. 5. 2006   #6
-
0
-

Nejde o to dělat jen databázi.. ale spíě nějaké různé aplikace apod...
tak začnem jinak...

Berte to tak, že programování rozumím dobře, ale neumim žádnej jazyk, jakej se mam naučit? Ale neberte to z hlediska jednoduchosti...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Jakub Doucek0
Stálý člen
3. 5. 2006   #7
-
0
-

To mus?? v?d?t ty! R?zn? progr?mky ud?l?? ve v?em ;) Na tohle se asi ned? ??ct t?eba nau? se Delphi! ?ikal jsi ?e um?? C++ to bych ?ekl je docela f poho je to v sou?asnosti asi nejobl?ben?j?? jazyk tak pro? se v tom nezdokonalit pop??pad? pokud chce? tvo?it aplikace jako woknovsk? tak by mo?n? nebylo od v?ci sezn?mit se s tim C++ builderem to je v podstat? to sam? jako Delphi akor?t s jinou syntac?.) pokud ti C++ nevyhovuje ok pak mu?e? zkusit n?co jin?ho ale mus?? v?d?t co chce?.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Dominik Fran0
Návštěvník
3. 5. 2006   #8
-
0
-

hmm jo ch?pu, dejme tomu, ?e teda zkusim ten C++ builder...
jen je?t? jedna v?ci?ka pl?z... co bys doporu?il n?komu kdo za??n? programovat?
Jo a s tou obl?benost? C... To si zrovna nemysl?m, j? m?l po??d za to, ?e to je jen takovej jazyk ne pro profesion?ly, ale sp?? n?co jednodu??ho, zvl??tn?, te? jsi mne ?pln? znejist?l...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Jiří Chytil0
Věrný člen
3. 5. 2006   #9
-
0
-

já bych volil asi phyton. Java je good ale ...

něco oprvdu profi? assembler :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Elektronika a microprocesory a matematika www.8bitu.cz
Jan Mal?
~ Redaktor
0
Grafoman
3. 5. 2006   #10
-
0
-

nebo zkus Visual Basic :ok:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Tomáš Bos0
Stálý člen
3. 5. 2006   #11
-
0
-

XenoCIDa napsal:
C... To si zrovna nemyslím, já měl pořád za to, že to je jen takovej jazyk ne pro profesionály



Fuha a v com je potom naprogramovanych 90% "profesionalnych" aplikacii pre Win? :))

Pokial viem tak aj linux je majoritne robeny v C/C++. Len tak na okraj C bolo vyvinute pre Unix a patri spolu s C++ k najpouzivanejsim jazykom.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
- Tuk tuk tuk!
Kto tam?
- Rekurzia.
Ktoze???
- Tuk tuk tuk!
Dominik Fran0
Návštěvník
3. 5. 2006   #12
-
0
-

Tomi napsal:
Len tak na okraj C bolo vyvinute pre Unix a patri spolu s C++ k najpouzivanejsim jazykom.



K nejrozšířenějším? no ty jo, tak sem žil v úplně špatném světě...:)

No tak asi dodělam ten C++builder a pak se hold už nic nebudu učit a budu to jen dolepšovat nebo jak tomu říkat :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Tom?? Bos0
Stálý člen
4. 5. 2006   #13
-
0
-

Ono najlepsie je si zistit po akom jazyku je navacsi dopyt (v sucasnosti je to asi Java) a porovnat si vyhody a nevyhody daneho jazyka, ale ked budes programovat v C/C++, tak tym nic nestratis.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
- Tuk tuk tuk!
Kto tam?
- Rekurzia.
Ktoze???
- Tuk tuk tuk!
Alan0
Věrný člen
5. 5. 2006   #14
-
0
-

No tak ja bych taky rozvijel dal c++ , a zkusil bych treba openGL.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Jakub Doucek0
Stálý člen
5. 5. 2006   #15
-
0
-

OpenGL :O tak proč ne ale nejsem si jistej že by xenoCIDa projevoval zajem o 3D ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Dominik Fran0
Návštěvník
6. 5. 2006   #16
-
0
-

Sunmay napsal:

já bych volil asi phyton. Java je good ale ...

něco oprvdu profi ? assembler :D



hmm dík zkusim ten c++builder a pak assembler...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Tom?? Bos0
Stálý člen
6. 5. 2006   #17
-
0
-

Radsej ostan pri C++. Assembler je nizko urovnovy programovaci jazyk, v ktorom sa robia napr. drivery. Samozrejme dala by sa spravit aj nejaka ta GUI aplikacia. Ked by si ju stihol spravit za rok, tak ti daju asi nobelovu cenu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
- Tuk tuk tuk!
Kto tam?
- Rekurzia.
Ktoze???
- Tuk tuk tuk!
Dominik Fran0
Návštěvník
6. 5. 2006   #18
-
0
-

Tomi napsal:

Radsej ostan pri C++. Assembler je nizko urovnovy programovaci jazyk, v ktorom sa robia napr. drivery. Samozrejme dala by sa spravit aj nejaka ta GUI aplikacia. Ked by si ju stihol spravit za rok, tak ti daju asi nobelovu cenu.


jj už sem si o něm něco zjistil... docela zajímavý psát rovnou instrukce... asi v tom nebudu programovat nějak hodně, možná vůbec, ale vim, že si o tom nastuduju víc, abych o něm měl vůbec ponětí a znal syntaxi...
možná že si i pořídim nějakej ten nepájenej spoj... ale to až budou peníze...:)

už mne napadla jedna věc kde bych to využil...:) zapojit si to na autorádio... původně sem přemejšlel o koupi nějakého starého pc, vyndat z něj co neni potřeba a vyvést to na port LPT, ale tohle je daleko lepší...:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Farundel0
Super člen
6. 5. 2006   #19
-
0
-

Ja bych vsadil na multiplatformovost - Java nebo Python...a nejvic ti odporucuju Python ;o) Pracovni mista pro programatory napr. u Googlu (ten ma v umyslu tady v budoucnu verbovat zamestance) nebo Seznam.cz, tam je Python myslim celkem jistota. Ne nadarmo ho pouzivaj, jazyk je to vazne skvelej.

Po nauceni se Cecka jsem mel v umyslu se zacit ucit C++, ale jednou jsem si o volnu vyzkousel, co je na Pythonu tak skvelyho a po touze ucit se C++ nebylo ani stopy ;o) Ale ty rikas ze uz C++ umis, takze tohle te nepresvedci...

Ja bych teda vazne hlasoval pro Python nebo Javu...jsou multiplatformni a jako programovaci jazyky opravdu hodne mocny...a minimalne u ty Javy nebudes mit myslim v zadnym pripade nouzi o pracovni moznosti. Ale jelikoz ti nauceni se Pythonu na urovni nezabere vic jak tyden, tak zkus jit do nej a pak pripadne do ty Javy :o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Dominik Fran0
Návštěvník
7. 5. 2006   #20
-
0
-

Farundel napsal:

Ja bych vsadil na multiplatformovost - Java nebo Python...a nejvic ti odporucuju Python ;o) Pracovni mista pro programatory napr. u Googlu (ten ma v umyslu tady v budoucnu verbovat zamestance) nebo Seznam.cz, tam je Python myslim celkem jistota. Ne nadarmo ho pouzivaj, jazyk je to vazne skvelej.

Hmm to je dobrej pohled na v?c...


Po nauceni se Cecka jsem mel v umyslu se zacit ucit C++, ale jednou jsem si o volnu vyzkousel, co je na Pythonu tak skvelyho a po touze ucit se C++ nebylo ani stopy ;o) Ale ty rikas ze uz C++ umis, takze tohle te nepresvedci...

Pr?v? ?e sem p??u, aby mne n?kdo p?esv?d?il k dal??m v?cem .)


Ja bych teda vazne hlasoval pro Python nebo Javu...jsou multiplatformni a jako programovaci jazyky opravdu hodne mocny...a minimalne u ty Javy nebudes mit myslim v zadnym pripade nouzi o pracovni moznosti. Ale jelikoz ti nauceni se Pythonu na urovni nezabere vic jak tyden, tak zkus jit do nej a pak pripadne do ty Javy :o)


No jasn?, tak j? zkuasim ten c++builder a python... Javu nemusim, proto?e na tu jsem ?pln? v za??tku zapomn?l... v tej taky programuju... ty jo, j? jsem hlava d?rav?...:)
tak?e ted php,java,c++
a dou??m se c++builder a k tomu python... mysl?te ?e to je aspo? n?jakej fajn z?klad pro program?tora?
(jinak je?t? toho assemblera, ale to jen kv?li jednomu zlep?ov?ku do auta :) )

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Tom?? Bos0
Stálý člen
7. 5. 2006   #21
-
0
-

Ja by som si na tvojom mieste vybral jeden jazyk, nanajvys dva a zacal sa na neho specializovat. Ono je sice pekne ked budes vediet programovat v C++, Jave, Pythone, PHP, MySQL alebo v cojaviemcom. Podstatne je na akej urovni to ovladas. Vyber si jazyk, ktory ma perspektivu do buducnosti, ktory ti bude vyhovovat a venuj sa mu podrobne. Je lepsie byt v jednej veci profesional ako v desiatich amater.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
- Tuk tuk tuk!
Kto tam?
- Rekurzia.
Ktoze???
- Tuk tuk tuk!
Jakub Doucek0
Stálý člen
7. 5. 2006   #22
-
0
-

Tím, že budeš umět víc jazyků z tebe lepší programator nebude. Nejde jen o to se naučit syntax atp. ale programovat ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Dominik Fran0
Návštěvník
7. 5. 2006   #23
-
0
-

jj d?k ymoc chlapci, to pom??e...
jen?e v tom p??pad? tu ?e??m probl?m, nejv?c se mi l?b? PHP s kombinac? MySQL... jen?e t?m nem??u p?ece tvo?it aplikace jako takov?, ale jen tvorba pro web...

no tak?e co pak? proto sem si myslel ?e bych zkusil p?r jazyk? a pak si vybral...

p?jdu studovat informatiku na V? p???t? rok, pokud se dostanu, co? si mysl?m ?e p?jde v pohod?, no a tam nevim co n?s budou u?it, ale r?d bych m?l ur?it? n?skok..

a pak nav?c, cht?l bych se programov?n? v?novat jako pr?ci, tud?? si mus?m opravdu dob?e vybrat jazyk a po??d nevím jakej...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Tom?? Bos0
Stálý člen
7. 5. 2006   #24
-
0
-

Podla mna sa na vacsine vysokych skolach informatickeho smeru prebera C/C++ a mozno neskor Java (aspon tak to je na FEI a FIIT v Bratislave).

Co sa tyka prace tak sa pozri po akych jazykoch je najvacsi dopyt a porovnaj platy, potom uvidis.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
- Tuk tuk tuk!
Kto tam?
- Rekurzia.
Ktoze???
- Tuk tuk tuk!
Dominik Fran0
Návštěvník
7. 5. 2006   #25
-
0
-

Tomi napsal:
sa pozri po akych jazykoch je najvacsi dopyt a porovnaj platy, potom uvidis.



a kde se mam jako podívat? dejme tomu že zjistim co je potřeba, ale platy tam nezjistim nebo víš snad o něčom?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Jakub Doucek0
Stálý člen
7. 5. 2006   #26
-
0
-

sežeň si pár výtisků Computer Worldu tam moc rádi informujou o výši platů v IT oborech a řeknu ti php a mysql úbec není špatn věc po webmasterech je obrovská poptávka a maj se dobře ;) Jinak na školách bych řekl že se učí hlavně v Jave od Pascala už naštěstí většinou upustili. A jinak pokud se ti líbí php tak by se ti možná mělo líbit i C páč php je skoro to samé.. skoro :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Farundel0
Super člen
7. 5. 2006   #27
-
0
-

1) No vidis to, ja jdu pristi rok taky na vejsku studovat infomatiku :o) Prijali me na Karlovku na [url=http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/ok/itoc.htm]matfyz[/url] a pak na CVUT na [url=http://www.fel.cvut.cz/education/bk/prehled_2411.P.B.html]softwarove technologie a management[/url] a na [url=http://www.fel.cvut.cz/education/bk/prehled_2257.P.B.html]eletrotechniku a informatiku[/url]. Nejvetsi problem ted je, ze si za nic na svete nevim vybrat :o) Nejvic me laka ten matfyz, akorat si nejsem jistej, jestli bych tu skolu zvladnul...je podle me nejlepsi, ale zaroven hodne tezka...

2) No jestli ovladas to, co rikas ze ovladas, tak zaklady uz urcite umis a nemusis si delat starosti :o) Na vejsce se stejne ucej veci od zacatku, aby i ty, kteri predtim moc neprogramovali "srovnali" s tema, co uz programovat umi...navic stejne se tam probiraji veci, na ktery programator nevysokoskolak moc nenarazi ;o)
Ja jsem osobne taky jenom programator hobik, vim od kazdyho trosku, ale nikdy jsem zadnej velkej projekt neudelal...

2) Nechci tady bejt za blbce ale...C++ builder je nejakej samostatnej programovaci jazyk? Ja mel vzdycky za to, ze to je proste nazev IDE...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Tom?? Bos0
Stálý člen
7. 5. 2006   #28
-
0
-

C++ Builder je IDE od Borlandu poskytujuce jeho slavne komponenty pri vyvoji GUI aplikacii, ktore na jednej strane urychluju vyvoj a na strane druhej kladu abstrakciu.

Inac aby ste si nemysleli, ze na vyske vas naucia programovat. Pokial chces byt profesionalny programator, tak sa tomu venuj co najviac vo svojom volnom case. Na vyske sa beru zaklady celkom rychlo, potom sa prechadza na zadania, ktore sa riesia a odovzdavaju, no a samozrejme skusky. Pokial sa venujes nejakej konkretnej oblasti dost dlho na vyssej urovni, tak je celkom mozne, ze profesora budes "opravovat" a nie on teba bude ucit, ale ty jeho (viem to zo skusenosti mojho brata).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
- Tuk tuk tuk!
Kto tam?
- Rekurzia.
Ktoze???
- Tuk tuk tuk!
Dominik Fran0
Návštěvník
7. 5. 2006   #29
-
0
-

Farundel napsal:

1) No vidis to, ja jdu pristi rok taky na vejsku studovat infomatiku :o) Prijali me na Karlovku na a pak na CVUT na softwarove technologie a management a eletrotechniku a informatiku.

no tak na přesně ty samý se taky hlásim... akorát budu muset dělat přijímačky...:) tak se tam třeba potkáme...


Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Dominik Fran0
Návštěvník
7. 5. 2006   #30
-
0
-

Tomi napsal:
Inac aby ste si nemysleli, ze na vyske vas naucia programovat. Pokial chces byt profesionalny programator, tak sa tomu venuj co najviac vo svojom volnom case. Na vyske sa beru zaklady celkom rychlo, potom sa prechadza na zadania, ktore sa riesia a odovzdavaju, no a samozrejme skusky. Pokial sa venujes nejakej konkretnej oblasti dost dlho na vyssej urovni, tak je celkom mozne, ze profesora budes "opravovat" a nie on teba bude ucit, ale ty jeho (viem to zo skusenosti mojho brata).



jj volného času programování obětuju dost a dost... mam už za sebou i nějaké programy třeba pro taxislužbu, ekonoma, prodejnu, sklad a další...

jinak jsou tady dva různé názory na python, zajímalo by mne jak to s ním je, ale zhodnoťte to nějak objektivně. Někdo říká rozhodně je dobrej a někdo říká, ještě že už se nevyučuje, tak jak tedy pánové? :)
No jinak php se mi líbí dost ale C už tolik ne, nevim proč, i když jsou si "podobné" tak C není to pravé. To už radši i Javu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Farundel0
Super člen
7. 5. 2006   #31
-
0
-

Nerikam primo, ze by na ciste informatickou skolu sel clovek, kterej v zivote nenakodil ani deset radku...mel jsem na mysli to, ze lidi, ktery uz pred vyskou naprogramovali svuj vlastni 3D engine, zase tak moc nebude...nehlede na to, ze podle me rozvijeni vedomosti v programovani (hlavne v teoreticky urovni) zalezi na taky "levelu" matematickyho aparatu...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Farundel0
Super člen
7. 5. 2006   #32
-
0
-

no tak na přesně ty samé se taky hlásim... akorát budu msuet dělat přijímačky...:) tak se tam třeba potkáme...


No vidis to! To zvladnes v pohode. Ja si sice prohlizel jenom byvaly prijimacky na to cvut, ale nijak tragicky to nevypadalo...ale muzes namitnout, ze se mi to keca, kdyz uz jsem prijatej...taky by na tom neco bylo no :o)

A jinak je tu nekdo z nejaky z tech skol, kdo by mi poradil s vyberem?

jinak jsou tady dva různé názory na python, zajímalo by mne jak to s ním je, ale zhodnoťte to nějak objektivně. Někdo říká rozhodně je dobrej a někdo říká, ještě že už se nevyužije, tak jak tedy pánové?


Trosku sis popletl Python a Pascal ;o) Pascal je uz davno za zenitem, ale bohuzel se v nem porad jeste programovani vyucuje :o( (ja ho budu muset do mesice zvladnout k maturite...uz jsem v nem asi sest let poradne nic nedelal a bude to tezky premahani...)
Zato Python ma budoucnost opravdu velikou a moznosti netusene ;o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Dominik Fran0
Návštěvník
7. 5. 2006   #33
-
0
-

Farundel napsal:
Trosku sis popletl Python a Pascal ;o)




ty jo no jo... j? si spojil fakt ty dva n?zvy... vůbec nevim jak je to mo?n?... hmm u? se na to zase nesoust?edim a d?lam blbosti....


ohledn? t? ?koly.. jo na oboro inf. se asi fakt nebudou hl?sti n?jac? mant?ci... Ale t?eba j? sem si taky nikdy nenaprogramoval vlastn? 3D engine, proto?e m? prost? grafika a tyto v?ci p?ipadaj? naprosto ciz?. Za to datab?ze, v?po?ty, tvroba vyhled?vac?ch engin? nebo jin?ch program?, kde se d? vyu??t matematika, to je pro mne... to m? fakt bav?...

ka?dej sme hold jinej a ka?d?ho bav? n?co jin?ho. Jinak m?? ?t?st? ?e m?? ?kolu zam??enou na IVT, j? mam oby?. gympl (sem na osmilet?m) a tady to fakt s info?kou hork? neni, tak?e v?e co umim je jen z vlastn? iniciativy...

mno nicm?n? p?edpokl?d?m ?e si dam je?t? tak m?s?c, m?s?c a p?l, ne? se rozhodnu co konkr?tn? se nau?im znova nebo co se dou?im nebo zda budu n?co d?lat jen v?c a v?c do hloubky...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Farundel0
Super člen
7. 5. 2006   #34
-
0
-

No, jestli fakt ovladas to, o cem tady pises, tak jsi o hodne napred prede mnou :o) Ja mel bohuzel spoustu jinejch starosti, nez abych se mohl do takovych veci naplno ponorit...takze asi budu muset na vysce hodne makat, abych to zvladnul...

Jinak máš štěstí že máš školu zaměřenou na IVT, já mam obyč. gympl (sem na osmiletým) a tady to fakt s informatikou horký neni, takže vše co umim je jen z vlastní iniciativy...


No ja chodim na obycejnej sestiletej gympl...a pokud mas vyukou informatiky na mysli delani primitivnosti v officech, tak mas pravdu no...IVT jsem mel ;o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Dominik Fran0
Návštěvník
7. 5. 2006   #35
-
0
-

Farundel napsal:

No, jestli fakt ovladas to, o cem tady pises, tak jsi o hodne napred prede mnou :o) Ja mel bohuzel spoustu jinejch starosti, nez abych se mohl do takovych veci naplno ponorit...takze asi budu muset na vysce hodne makat, abych to zvladnul...


na tom neni nic těžkého... ale je fakt že časově to náročné je no...


No ja chodim na obycejnej sestiletej gympl...a pokud mas vyukou informatiky na mysli delani primitivnosti v officech, tak mas pravdu no...IVT jsem mel ;o)


hmm ale psal jsi něco o pythonu(nebo pascalu? mně se pletou...:D ) k maturitě ne? No a to u nás nehrozí.. máme tam 25 otázek z toho 5 je jich na HW, 2 na Windows, 8 na photoshop, 1 na visual basic a 1 na html, 2 na autocad a zbytek jsou office - excel a word..
to je fakt šílené...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Farundel0
Super člen
8. 5. 2006   #36
-
0
-

No tak to ja mam podobny...akorat misto toho Visual Basicu mam Pascal...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Dominik Fran0
Návštěvník
8. 5. 2006   #37
-
0
-

aha tak to jo...


ještě mám otázečku k tomu pythonu... jakej program je pro něj nejvhodnější?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Farundel0
Super člen
8. 5. 2006   #38
-
0
-

Jako jakej editor? No tak to je celkem jedno, jakejkoliv editor je v pohode...ja vsechno pisu ve [url=http://www.vim.org]Vimu[/url], ale je to celkem jedno...v cem se ti dobre pise, to pouzivej...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Dominik Fran0
Návštěvník
8. 5. 2006   #39
-
0
-

no já jestli neexistuje něco fakt dobrýho... tak to nic v tom případě

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Jakub Doucek0
Stálý člen
8. 5. 2006   #40
-
0
-

Co zn?m lidi kte?? d?laj v pythonu tak si ho hodn? chv?lej ale z vlastn? zku?enosti fakt nevim. Tu?im ?e to ale nen? p??mo programovac? jazyk ale scriptovac?. Maj ho r?di hacke?i:) A za??n? se o n?m mluvit ??m d?l v?c. J? osobn? bych ale asi sp?? ?el do Javy.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Tomáš Bos0
Stálý člen
8. 5. 2006   #41
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
- Tuk tuk tuk!
Kto tam?
- Rekurzia.
Ktoze???
- Tuk tuk tuk!
Dominik Fran0
Návštěvník
8. 5. 2006   #42
-
0
-

kECUB napsal:

Co zn?m lidi kte?? d?laj v pythonu tak si ho hodn? chv?lej ale z vlastn? zku?enosti fakt nevim. Tu?im ?e to ale nen? p??mo programovac? jazyk ale scriptovac?. Maj ho r?di hacke?i:) A za??n? se o n?m mluvit ??m d?l v?c. J? osobn? bych ale asi sp?? ?el do Javy.



JJ javu mam r?d a to dost.. sice to neni tak "logick?" jako PHP, ale taky je to o n??em jin?m...
jin??, po??d nevim co mam d?lat.... mo?n? ?e mam dokonce zamotanou hlavu v?c ne? kdy? sem zakl?dal tohl et?ma... :DD

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
krtek0
Návštěvník
8. 5. 2006   #43
-
0
-

a to se vyplatí :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
BAFIKY BAF, NESEŽRALS HO?! krtek alias pařmen, abyste věděli :)
Farundel0
Super člen
8. 5. 2006   #44
-
0
-

Tušim že to ale není přímo programovací jazyk ale scriptovací.


Odkdy neni skriptovaci jazyk programovaci? Kdyz jako pisu skript, tak neprogramuju? ;o)
V Pythonu se da naprogramovat cokoliv, co treba v Jave. 3D engine, webovy informacni systemy, databaze, no zkratka uplne vsechno (nepocitam operacni systemy, ovladace a podobny veci...)
S tema hackerama bych to tak zrovna nevidel...spis bych to poupravil - pouzivaj ho i zoufalci, co se nazyvaj hackeri, kteri vyuzivaj jednoduchost a silu Pythonu, protoze si tim vynahradi to, na co by jim jinak jejich slaboucky hlavicky nestacily ;o)

2XenoCIDa: jdi do Pythonu a tecka ;o) Javu se budes na vysce ucit tak jako tak, tak proc se ted nenaucit Python...zkus treba [url=http://www.byteofpython.info/]tuhle[/url] ucebnici...neuplyne vic jak nekolik dni a budes ovladat Python hodne dobre...nic se mi nikdy neucilo tak dobre a rychle jako Python :o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Dominik Fran0
Návštěvník
9. 5. 2006   #45
-
0
-

Farundel napsal:
2XenoCIDa: jdi do Pythonu a tecka ;o) Javu se budes na vysce ucit tak jako tak, tak proc se ted nenaucit Python...zkus treba [url=http://www.byteofpython.info/]tuhle[/url] ucebnici...neuplyne vic jak nekolik dni a budes ovladat Python hodne dobre...nic se mi nikdy neucilo tak dobre a rychle jako Python :o)




Dík něco takového rozhodného sem chtěl slyšet, tak až budu mít čas, vrhnu se na to a za pár dní dám vědět....:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
AMD Opteron 1800MHz@2450MHz; 2x512MB Corsair @ 3T; ATI X300; Zdroj Thermaltake Silent PurePower W0050 Fanless 350W;Seagate 160GB; Western Digital 40GB; PHP+MYSQL, HTML+CSS,C++,JAVA,Python(začínám)
Jakub Doucek0
Stálý člen
9. 5. 2006   #46
-
0
-

Farundel napsal:

Odkdy není skriptovací jazyk programovací? Když píšu skript, tak neprogramuju? ;o)



Ne-e, v tom je rozd?l ;) Přece bys takový gamemaker nechtěl nazývat programovacim jazykem :) Ale třeba i HTML je jen scriptovací jazyk... Jestli někde najdu nějakou definici, tak ti ji určitě ukážu ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
geon0
Grafoman
9. 5. 2006   #47
-
0
-

HTML není skriptovací jazyk. Skriptovací jazyk je programovací jazyk. Programovací jazyky jsou ty, co mají if, while, for, apod ..... Takže pokud to má ten gamemaker, tak je to programování :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
Jan Malý
~ Redaktor
0
Grafoman
9. 5. 2006   #48
-
0
-

html je pokud vím značkové

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Jakub Doucek0
Stálý člen
9. 5. 2006   #49
-
0
-

Yop promin m?? pravdu spletl jsem se php je scriptovac? jazyk html je zna?kovac?.
2geon: J? ti nevim ale ?ekl bych ?e mezi scriptov?n?m a programov?n?m je rozd?l pro? by se to pak jinak jmenovalo? ;) Ale rozhodn? se nech?m r?d pou?it.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Farundel0
Super člen
9. 5. 2006   #50
-
0
-

2kECUB: Promin, ale to, co rikas je totalne postaveny na hlavu ;o)

Zkusim to tvoje tvrzeni trosku poupravit - jestlize je podle tebe rozdil mezi skriptovanim a programovanim, tak pak clovek, ktery z povolani pise skripty neni programator?

Fakt promin, ale kdyz __pises__ skritpy, tak __programujes__ ;o) Programovani je prevadeni urciteho algoritmu do pocitaci srozumitelne podoby (==do podoby programu). Skript == program. Tak to proste je ;o)

Hele nepletes si nahodou interpretovany a kompilovany jazyk? Jinak to proste nevidim...
_______________________________________

D?k n?co takov?ho rozhodn?ho sem cht?l sly?et, tak a? budu m?t ?as, vrhnu se na to a za p?r dn? d?m v?d?t....


Neni zac, hodne stesti...Python is fun ;o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
krtek0
Návštěvník
9. 5. 2006   #51
-
0
-

kECUB napsal:

Yop promin m?? pravdu spletl jsem se php je scriptovac? jazyk html je zna?kovac?.


html je zna?kovac?, ale nesly?el jsi OOP? :)

pro neznal? objektov? orientovan? programov?n?

php je objektov? orientovan? programovac? jazyk mysl?m od verze 4, ale nem??u to ??ct ur?it? i kdy? jsem o tom p?esv?d?em

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
BAFIKY BAF, NESEŽRALS HO?! krtek alias pařmen, abyste věděli :)
geon0
Grafoman
9. 5. 2006   #52
-
0
-

myslím že program může být klasický nebo scriptovací. Oba dva se tvoří stejně (stejné, nebo podobné příkazy a datové struktury), jiné je jen spouštění. Klasický program exe potřebuje akorát dos/win/linux, script potřebuje navíc program, ve kterém byl vytvořen. Aby to nebylo tak jednoduché, i ze scriptů se dají udělat exe :-)

Jinými slovy: scripty jsou interpretované (potřebují svůj program, něco, co by je překládalo do řeči systému), klasické programy jsou přeložené (kompilované) rovnou (exe).

Často se používá jedno pro druhé jako synonymum (program == script). Scripty jsou chápány taky jako kratší, jednodušší, ale nemusí to být vždy tak.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
Tom?? Bos0
Stálý člen
9. 5. 2006   #53
-
0
-

Farundel napsal:
Programovani je prevadeni urciteho algoritmu do pocitaci srozumitelne podoby



Pravadzanie toho co napises (v programovacom jazyku) do pocitacu zrozumitelnej podoby je kompilacia (ako cely proces vratane preprocessingu, samotnej kompilacie a linkovania), v inych pripadoch interpretacia alebo iny proces. Programovanie je implementacia algoritmov s pouzitim nejakeho programovacieho jazyka prave do podoby, ktorej rozumie programator nie pocitac. Ten je tomu co napises schopny "rozumiet" az vtedy ked je program vygenerovany v spustitelnej podobe, cize po kompilacii.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
- Tuk tuk tuk!
Kto tam?
- Rekurzia.
Ktoze???
- Tuk tuk tuk!
Jakub Doucek0
Stálý člen
9. 5. 2006   #54
-
0
-

geon napsal:

myslím že program může být klasický nebo scriptovací. Oba dva se tvoří stejně (stejně, nebo podobně příkazy a datové struktury), jiné je jen spouštění. Klasický program exe potřebuje akorát dos/win/linux, script potřebuje navíc program, ve kterém byl vytvořen. Aby to nebylo tak jednoduché, i ze scriptů se dají udělat exe :-)

Jinými slovy: scripty jsou interpretované (potřebují svůj program, něco, co by je překládalo do řeči systému), klasické programy jsou přeložené (kompilované) rovnou (exe).

Často se používá jedno pro druhé jako synonymum (program == script). Scripty jsou chápány taky jako kratší, jednodušší, ale nemusí to být vždy tak.



Yop díky přesně tohle jsem měl na mysli ;) A proto je python scriptovací :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Farundel0
Super člen
9. 5. 2006   #55
-
0
-

Tomi napsal:

Farundel napsal:
Programovani je prevadeni urciteho algoritmu do pocitaci srozumitelne podoby



Pravadzanie toho co napises (v programovacom jazyku) do pocitacu zrozumitelnej podoby je kompilacia (ako cely proces vratane preprocessingu, samotnej kompilacie a linkovania), v inych pripadoch interpretacia alebo iny proces. Programovanie je implementacia algoritmov s pouzitim nejakeho programovacieho jazyka prave do podoby, ktorej rozumie programator nie pocitac. Ten je tomu co napises schopny "rozumiet" az vtedy ked je program vygenerovany v spustitelnej podobe, cize po kompilacii.


Vyjadril jsem se trochu nepresne - mel jsem na mysli to, ze zdrojovy kod je jakysi mezistupen ci kompromis mezi jazykem cloveka a tim, cemu je schopen porozumet pocitac. Oba dva maji od zdrojoveho kodu ke svemu "materskemu" jazyku zhruba stejne daleko. Tak jsem tu vetu myslel...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
15. 5. 2006   #56
-
0
-

tak ujasnete si to, programovac? jazyk je ka?dej, je to v?eobecn? HTML, PHP, C, a podobne to v?echno sou programovac? jazyky, nejdokonale?? a nejprofesion?lnej?? je jazyk C++ ve kter?m byl naprogramov?n Unix a s ??sti Linux. Je to niskourovnovej jazyk co? v programov?n? znamen? ?e v n?m jde udelat v?e.
Co se t??e GameMakeru tak ten pu??v? jazyk GML a to je poupraven? delphi + obsahuj?c? nekolik vlastn?ch p??k?zu, ale zaklad je delphi, tedy odruda jazyku Pascal. Snad jsem v?m nekolik v?c? ujasnil :D :)) :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Programování je umění, které je dané ! Pokud pro něj nemáte nadání nikdy ho nebudete skutečně umět! Aneb dar logického myšlení!
15. 5. 2006   #57
-
0
-

A ještě co se Pythonu týče, je to skutečně skvělej jazyk, jeho syntaxe je dokonalá a vývojáři tohodle jazyka u mě velice zabodovali, skutečně supr. Taky 3d modelovací program a herní engin s názvem Blender je udělán v jazyku Python a sám ho ve svém enginu využívá, ... :D ostatní si domyslíte :D snad :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Programování je umění, které je dané ! Pokud pro něj nemáte nadání nikdy ho nebudete skutečně umět! Aneb dar logického myšlení!
Duch
16. 5. 2006   #58
-
0
-

Hmm, tak tys tomu dal korunu.
Co jsem ?etl, tak v dobe vzniku Unixu neexistoval je?t? ani n?vrh C++. Kernel Linuxu a ?asto i zbytek (i user space) se po??d p??e v ?istym C. Ten Blender je psanej t?? v ?ist?m C(alespo? z?klad), Python se vyu??v? jako skriptovac? jazyk, tak?e si kdokoliv m??e do programu vlo?it vlastn? funkci a dokonce i naprogramovat jednoduchou 3D hru.
Opravte m?, zdalipak se m?l?m.?:frosty_x:?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon0
Grafoman
16. 5. 2006   #59
-
0
-

Gonta napsal:

tak ujasnete si to, programovací jazyk je každej, je to všeobecný HTML, ......



ach jo, to je nekonečný seriál. stokrát opakovaná lež se stává pravdou, tak to bude asi i tady. tím se často mění význam slov. podobný se to stalo s hackerstvím. :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
Farundel0
Super člen
16. 5. 2006   #60
-
0
-

2Gonta:

programovací jazyk je každej, je to všeobecně HTML


ne

nejdokonaleší a nejprofesionálnejší je jazyk C++


ne

jazyk C++ ve kterém byl naprogramován Unix a s části Linux


ne

Snad jsem vám nekolik věcí ujasnil


ani ne

Blender je udelán v jazyku Python


ne

A ještě co se Pythonu týče je to skutečně skvělej jazyk jeho syntaxe je dokonalá


ufff, alespon jednou - ano

;o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Tomáš Bos0
Stálý člen
16. 5. 2006   #61
-
0
-

Ani toto nieje pravda

Gonta napsal:
Je to niskourovnovej jazyk


Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
- Tuk tuk tuk!
Kto tam?
- Rekurzia.
Ktoze???
- Tuk tuk tuk!
Jakub Doucek0
Stálý člen
16. 5. 2006   #62
-
0
-

Zajímavé je že C byl vytvořen pro Unix ale Unix je napsaný v C ;) To jen tak mimochodem :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Farundel0
Super člen
16. 5. 2006   #63
-
0
-

2kECUB: no tak na tom by nic neobvykleho nebylo...kdyz Ken Thompson a Dennis Ritchie chteli vytvorit system po vzoru systemu Multics a chteli aby byl prenositelny na ruzne pocitace (coz byla na tehdejsi dobu velka novinka), museli prece nejdriv vytvorit programovaci jazyk, ktery by byl te prenositelnosti schopen...a tak se zrodilo C :o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý