LiveCD distribuce – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

LiveCD distribuce – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comLiveCD distribuce – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

n/a
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
14. 7. 2007   #1
-
0
-

Ahoj,

sem na linuxu teprve začátečník a schánim se po nějaký liveCD distribuci.
ideální by bylo kdyby si ta distribuce uměla uložit všechny možný nastavení jako uživatelé a nastavení gnu jednotlivých uživatelů na flashku a zase při spouštění si ty nastavení nahrát :-)

potřeboval bych tam základní věci jako pro běžný kancelářský potřeby, pro přehrávání hudby a videa a tak podobně prostě takový běžný aplikace co už sou obvykle v distribuci implementovaný... to je taková spíš samozřejmost

ale hlavně tam potřebuju gcc a wine..
já sem právě skoušel wolvix a funguje parádně ale to gcc mi tam vůbec nešlo a bez toho se nedá na linuxu dělat prakticky nic ... když sem skoušel nahrát gcc tak to po mě chtělo cc ale já potřebuju aby mi to všechno naběhlo rovnou z cd a nemusel to mít někde na flashce...

pak potřebuju rpm a nebo aspoň něco na spůsob rpm2tar páč sou snad všechny normální balíčky v rpm formátu..

ideální by bylo kdyby se to vešlo na miniCD ale to je pro mě až podřadnější...

co se týče toho wolvixu tak pravděpodobně tam to gcc i wine je ale já se v tom vůbec nevyznám psali tam že když nabootuju s wolvix load=wine tak se nahraje wine ale mě se žádný nenahrálo ... skoušel sem load=gcc a taky nic...
udivilo mě že třeba python tam normálně funguje ale když zadám cpp nebo c++ tak neznámý příkaz...
říkám sem teprv začátečník

proto bych potřeboval aby se to všechno nahrávalo samo už rovnou z cd tak mi prosím doporučte nějakou vhodnou distribuci, která by tak nějak nejpřesnějc splňovala moje požadavky :-) díky

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zdeny
~ Anonymní uživatel
584 příspěvků
14. 7. 2007   #2
-
0
-

Těžko najdeš něco, co by dokázalo lépe vyhovět tvým požadavkům, než SLAX. Jen se připrav na to, že je to slackware a normální balíčky nejsou rpm, normální je zabalenej zdroják, tedy tar, bez závislostí a dalších zbytečností, ikdyž i zde nějaké nástroje pohou pomoci, když se chceš vyhnout instalaci přes shell klasickým postupem, tady je vhodné číst readme, proto to tam také je a ne napsat jen ony tři kouzelné příkazy a čekat, co bude, většinou opravdu něco bude ERROR a nazdar bazar :). Vše, co potřebuješ naházíš do správného adresáře a uděláš .iso. Není balíček, který by sis přál, nebo je zastaralý -> vyrob si ho ze slackware balíčku a nezapomeň se podělit o svůj fungující výtvor. Když nebudeš MEGALOMAN na minicd se vejdeš. Kup si větší flashku a dej tam i SLAX :), na minicd si nech max boot z cd na flash, kdyby nějaký stroj nechtěl bootovat z flash. Jsou na tebe ve škole ošklivý a nenechají, tě bootovat, spust si slaxu z windows :) a nedrť win na kterých běžíš se slaxem, aneb úsloví řezat si větev pod nohama napadne akorát vola :) (pozn. autora: Možná to znělo původně nějak jinak, ale význam zůstal :)). Hlavně zapomeň na *buntu, dreamlinux, mandrake, suse a spol. , pokud to s Linuxem chceš dělat vážně. Slax už ti nestačí go 2 Slackware - nekonečné možnosti a tak málo času :D...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Petr Hartl0
Grafoman
14. 7. 2007   #3
-
0
-

Rozhodně doporučuji SLAX. Je malý, jednoduchý, vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé uživatele. Ideální začátek..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
n/a
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
14. 7. 2007   #4
-
0
-

vůbec netušim jak si udělat vlastní liveCD jesli teda myslíš to. proto potřebuju aby to bylo už všechno hotový :-) vůbec si nedokážu představit že bych já nějak upravil liveCD aby my správně fungovalo :-D na to budu mít možná někdy pozdějc...
ale teď sem pořád v linuxu jen začátečník..
má teda ten originální slax už implementovaný gcc ? jesli jo tak to s nim skusim...
ale vytvářet vlastní livecd zatim opravdu nebudu :-)
musí tam bejt to gcc... pak už bych si (doufám) i to wine dokázal dycky nainstalovat a udělat si script v bashi kterej by mi dycky z flešky sám instnul wine už by pro mě takovej problem nebyl..
díky za odpověď :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Petr Hartl0
Grafoman
14. 7. 2007   #5
-
0
-

pokud vim, tak stačí když do nějaký složky v adresáři slaxu na flashce vložíš wine a budeš ho tam mít pořád...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
n/a
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
14. 7. 2007   #6
-
0
-

To Tokan: jak jako slax na flashce? já nemůžu mít slax na flashce nevešel by se mi tam :-) mam jen 128MB navíc to potřebuju mít na CD protože ne všechny počítače uměj bootovat z flashky ... některý třeba sice maj v biosu i zapnutí toho bootování ale pak stejně pc nenabootoje... prostě je jasný že to musim mít na CD :-)

a zajímalo by mě jesli teda slax má implementovaný gcc jesli jo tak ho stáhnu a vyskoušim :-) o to mi de abych ho nestahoval a pak nezjistil že tam to gcc neni a nebo je zahrabaný někde kde to já nenajdu... :-D já vim nějakejch 200MB co to je... jenže mam net od o2 a mam nějakou uplně jinou samozřejmě horší službu než kterou mam mít ... prostě o2

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
n/a
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
15. 7. 2007   #7
-
0
-

tak sem si ten slax nakonec stáhnul a musim uznat, že je promakanej dobře a ty moduly se tam přidávaj fakt jednoduše ...
asi sem se podcenil když sem si myslel že vůbec nedokážu to liveCD nějak vylepšovat..
no je to prostě udělaný tak jednoduše že to zmákne každej :-)
asi si udělám nějakou super verzi do který nakopu všechno co používám a všechno co potřebuju...
parádní je že se to dá krásně odskoušet na virtuálním pc a neni třeba pokaždý vypalovat CD :-)
doufám že tam toho pude přenastavit dost...
rád bych taky vyřadil tu úvodní tabulku a nechal vždy na GNU popřípadně aby šla zapnout nějakou klávesou jako to maj třeba widle F8... no uvidim eště se na to pořádně kouknu a když tak se poptám kdybych něco nevěděl :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Distribuce linuxu — založil ospaly.stanislav

Nej distribuce — založil Ghekon

Nej distribuce Linuxu — založil amater

Distribuce programů v .NET — založil Montezo

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý