Idem kupit notebook – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Idem kupit notebook – Offtopic – Fórum – Programujte.comIdem kupit notebook – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

myt
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
15. 7. 2007   #1
-
0
-

Xcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s notebookmi od ASUS-U. Planujem jeden kupit na buduci mesiac - tak to 35k slovenskych. No a momentalne su v dohladne tieto tri:

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9607633
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9828274

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9796921
Tak nieco o AMD som pocul ze sa dost prehrieva. Tak ktory by ste si kupili vy?
ps. A ta SANTA ROSA any explanation?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
15. 7. 2007   #2
-
0
-

Jaký máš na ten notebook nároky? Chceš na něm hrát hry? Nový nebo starý?

Pokud ti bude vydělávat peníze a nechceš nic riskovat, tak bych šel do Dellu nebo IBM s rozšířenou NBD zárukou. Naprostá většina modelů ASUS F3* se přehřívá, takže to bych ti nedoporučoval.

BTW: já teď kupuju novej ACER 5920G ... snad nezklame

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
myt
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
15. 7. 2007   #3
-
0
-

Klasika - hry nehram - no zatial iba pre vlastnu potrebu + skola ak bude nejaka - musi byt bez OS a preto nie DELL ani IBM - budem na linuxe. Xcem kupit NOVY notebook.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Peter D.0
Expert
15. 7. 2007   #4
-
0
-

omg nejak zaostavam, nemam ani neplanujem kupiť. Netreba mi ho. Možno až na výšku. Z toho ma napadá:
Čo na nich robíte a prečo potrebujete mobillné počítače ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Tommz.0
Stálý člen
15. 7. 2007   #5
-
0
-

Já teď též plánuji koupit notebook, ale ne nový, raději použitý... Přemýšlel jsem o nějakém dvoujádru, 1GB RAM tak kolem těch 15k. A proč? No chci ho využívat místo klasického počítače -> má nižší spotřebu, hlučnost atd. Chci k tomu pak koupit docking station, připojit normální klávesnici, myš a monitor. A když už někam pojedu, tak ho jenom odpojím a beru sebou ...

A taky jsem vždycky snil, že budu ležet v posteli a přispívat na programujte ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Smokie0
Expert
15. 7. 2007   #6
-
0
-

tommz9 píše:#
# Já teď též plánuji koupit notebook, ale ne nový, raději použitý... Přemýšlel jsem o nějakém dvoujádru, 1GB RAM tak kolem těch 15k. A proč? No chci ho využívat místo klasického počítače -> má nižší spotřebu, hlučnost atd. Chci k tomu pak koupit docking station, připojit normální klávesnici, myš a monitor. A když už někam pojedu, tak ho jenom odpojím a beru sebou ...#
##
#A taky jsem vždycky snil, že budu ležet v posteli a přispívat na programujte ;-)

To ta po chvilke omrzi ;) na posteli sa tazko hlada poloha pri ktorej by ta nezacal boliet chrbat

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
15. 7. 2007   #7
-
0
-

Jak už bylo řečeno ... nižší spotřeba a přitom výkon srovnatelný s high-end desktopem, nohrožujou tě výpadky proudu, mobilita a taky nenahraditelný komfort práce, kdy nejsem vázanej na jedno místo v bytě ... a přeci jen je to dnes in.

Má to samozřejmě i dost nevýhod. Ceny výkonných a kvalitních modelů se pohybujou řádově kolem 40 - 50k a to není zrovna málo. Kromě VBI a Barbone je problém s výměnou většiny komponent, protože je to prostě celek a není tam žádnej standard (jediná možnost je autorizovanej servis a to stojí dost peněz, pokud není NB v záruce) ... z toho vyplývá mnohem vyšší pravděpodobnost, že se něco pokazí (narozdíl od dektopu). Další nevýhodou jsou většinou ne moc kvalitní displeje (i když najdou se i modely s kvalitníma), takže pro grafiky prostě bída. A taky servis, pokud nemáte NBD (Next Bussines Day ... do druhýho dne přijede technik a opraví NB u vás), tak se z toho může stát noční můra (zvlášť u mail-in záruky).

Mě to vyhovuje a nemám potřebu kupovat další klávesnici nebo externí displej, natožpak neohrabanej desktop ... i když jsem to kvůli výkonu hodně zvažoval, ale pak mi padnul do oka novej Acer s opravdu ucházející kvalitou a bylo rozhodnuto.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
15. 7. 2007   #8
-
0
-

Smokie píše:To ta po chvilke omrzi ;) na posteli sa tazko hlada poloha pri ktorej by ta nezacal boliet chrbat



nie ak mas polohovatelnu postel:P:D

ale vratim sa k teme no ja mam aj notebook(stary 2roky) aj normal komp. Notebook vyuzivam v skole a na pracu doma prepoim s lcd škom a je hotovo. Normal komp je viac menej rodinny takze tam mam nad**ane hry lebo je to vykonnejsi stroj a predsa hrat na NB klavesnici poriadnu hru neni bohvieco.
z tych troch by osm vybral - http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9796921

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je krutý :)
myt
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
15. 7. 2007   #9
-
0
-

mephi píše:#
# omg nejak zaostavam, nemam ani neplanujem kupiť. Netreba mi ho. Možno až na výšku. Z toho ma napadá:#
#Čo na nich robíte a prečo potrebujete mobillné počítače ?



Koho zaujima ci tebe ho treba alebo nie? Teraz predsa kupujem notebook Ja.

3xore píše:#
#

z tych troch by osm vybral - http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9796921



Dakujem za nazor.

este teoreticky by som mohol kupit tohle ale cena je uz dost velka

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9796738

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Peter D.0
Expert
16. 7. 2007   #10
-
0
-

2myt: sry za OT ale chcel som vedieť využitie.

notebook je špecifické zariadenie určené na prenos. Žiadny NB nema porovnatelný výkon s desktopom (v tej istej cene). Keď sa pokazí určitá časť oprava stoji 3x viac ako k desktopu, ak je vôbec možná. V posteli :) ano, ale ako dlho. Stále nechápem načo vám sú ;) desktop je desktop

jedine do školy. Ale iba ak ho fakt využijete.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
DeaLer+2
Hero
16. 7. 2007   #11
-
0
-

To mephi: Já bych teda nechtěl pravidelně přenášet notebook se 17" nebo dokonce 20" displejem ... ne každej notebook je k tomu určenej. Oprava NB je možná vždy, protože většinou dojde přímo k výměně dané součástky (proto je to taky tak drahý) a ta se až potom opravuje (pokud to jde).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zdeněk Večeřa
~ Korektor
0
Grafoman
16. 7. 2007   #12
-
0
-

Opravit lze všechno, ale je otázka, jestli se to vůbec vyplatí. Osobně si myslím, že notebooky se opravovat (na vlastní náklady) snad ani nevyplatí (výměna desky v ceně 10 000 - 15 000 je téměř polovina nového notesu). Když koupit notebook, tak včetně Next Business Day a prodloužení záruky co to jen jde. Před koncem záruky notes prodat a koupit nový.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
sn3d0
Věrný člen
16. 7. 2007   #13
-
0
-

Ked mozem poradit.. Ber NTBK z Nvidia grafikou. Na ATI alebo tu Intel budes neskor dost nadavat, hlavne ked chces pouzivat Linux.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
DeaLer+2
Hero
16. 7. 2007   #14
-
0
-

Já bych se nebál s novou X3100 popř. jejím předchůdcem není v Linuxu problém. Naopak bych spíš nedoporučoval ATI, maj hrozně zprasený ovladače.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
myt
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
16. 7. 2007   #15
-
0
-

mephi: pozri zober si notebooku ja uz nemam miesto kde dat dalsi PC vsetko je obsadene. Keby som kupil pc tak sa v izbe uz nepohnem.. keby som kupil pc tak mozem ho pouzit iba doma ale to uz bolo spominane vcera. Ale hlavne kvoli miestu.

Budem pouzivat CentOS najnovsi aky bude na buduci mesiac . . Takze s ovladacmi by nemal byt problem? Alebo?
K turionu som sa docital len zle veci - hlucnost, vela papa.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
16. 7. 2007   #16
-
0
-

To DeaLer: Asi nemá cenu psát, že u mě se ATI ovladače v Linuxu chovají normálně...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tommz.0
Stálý člen
16. 7. 2007   #17
-
0
-

jojo, ATI ovladače jsou hnus. Je zajímavé, že mi na některých počítačích běhají úplně v pohodě a někde to nejede ani za nic. Jinak nVidia je super a Intel ma podporu snad nejlepší, pokud se nemýlím ....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
myt
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
17. 7. 2007   #18
-
0
-

a je sanca rozbehat bluetooth + cam + wireless ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
17. 7. 2007   #19
-
0
-

To myt: Proč ne?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
myt
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
17. 7. 2007   #20
-
0
-

Len sa pytam pretoze som niekde cital ze nech si ten niekto kupi notebook za 20k kde nema take ''blbosti'' ktore aj tak mu nepojdu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
dalaman0
Věrný člen
17. 7. 2007   #21
-
0
-

I nak radim ti este chvilku pockat, intel predstavil výkonnejšie a lacnejšie nové procesory cize starsie modely pojdu cenovo dole

EDIT: ale zase nma druhej strane to s tym cakanim neprehnaj :) AMD akosi krachuje (pomaly ale isto) a moze sa stat ze skonci a intel bude velkym monopolom (+ vyssie ceny). No dufam ze sa tak nestane, aj ja mam AMD a som spokojny... Hlavne neni problem s teplom

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
Smokie0
Expert
17. 7. 2007   #22
-
0
-

3xore píše:#
#

Smokie píše:To ta po chvilke omrzi ;) na posteli sa tazko hlada poloha pri ktorej by ta nezacal boliet chrbat

#
##
#nie ak mas polohovatelnu postel:P:D#
##
#ale vratim sa k teme no ja mam aj notebook(stary 2roky) aj normal komp. Notebook vyuzivam v skole a na pracu doma prepoim s lcd škom a je hotovo. Normal komp je viac menej rodinny takze tam mam nad**ane hry lebo je to vykonnejsi stroj a predsa hrat na NB klavesnici poriadnu hru neni bohvieco.#
#z tych troch by osm vybral - http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9796921

Taka otazka. Co pouzivas ako izolaciu ked mas notebook na nohach? :D Ja biografiu Davida Beckhama (aspon na nieco je dobra)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
17. 7. 2007   #23
-
0
-

myt píše:#
# Klasika - hry nehram - no zatial iba pre vlastnu potrebu + skola ak bude nejaka - musi byt bez OS a preto nie DELL ani IBM - budem na linuxe. Xcem kupit NOVY notebook.


OS je problem??? Formatovat budes tak jak tak, takze ti muze byt celkem jedno, jetli na hadru neco je nebo neni!!?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
myth
~ Anonymní uživatel
55 příspěvků
18. 7. 2007   #24
-
0
-

Zelenac ANO OS JE PROBLEM PREDSA NEBUDEM PLATIT NAVYSE ZA NIECO CO NEPOTREBUJEM, nemam pravdu??? Radsej dokupim ramku za 1500skk ako vrazit do Visty ale XP !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
dalaman
~ Anonymní uživatel
515 příspěvků
18. 7. 2007   #25
-
0
-

cakam na do konca augusta no neviem ci sa tihnu objavit..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

Podobná vlákna

Oplati sa kúpiť? — založil ITLover

Notebook — založil filczek

Notebook — založil crAzY^

Notebook — založil Sběratel

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý