Vaše názory na knížku "Začínáme programovat v jazyce Python" – Python – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Vaše názory na knížku "Začínáme programovat v jazyce Python" – Python – Fórum – Programujte.comVaše názory na knížku "Začínáme programovat v jazyce Python" – Python – Fórum – Programujte.com

 

Racek
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
17. 7. 2007   #1
-
0
-

Zdravím příznivce Pythonu,

Procházím si tutoriál Létající cirkus a rád bych si koupil k němu nějakou českou publikaci, někde na tomto serveru jsem četl, že je vhodná kniha Začínáme programovat v jazyce Python, ta zelenobílá, ale na dalším fóru jsem četl, že kniha má hrozný překlad do ČJ, máte tuto knihu někdo? Zajímaly by mě Vaše názory, předem díky za odpovědi Racek

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Peter Orosz0
Expert
17. 7. 2007   #2
-
0
-

Ja ju mam doma a podla mna vcelku ujde...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
A ja som si myslel, že sa rozídeme v dobrom...
geon0
Grafoman
17. 7. 2007   #3
-
0
-

Překlad je dobrý. Druhá věc je, že jde o Python 1.5, což je velmi out-of-date, přesto si myslím, že z toho, co na českém trhu je, že je nejlepší. Já jsem na ní vyrostl, podle mně je dobrá.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
Jakub Kottnauer
~ Redaktor
+4
Posthunter
17. 7. 2007   #4
-
0
-

já ji mám taky doma,přijde mi dobrá..podle mě určitě lepší než Naučte se Python. Já se učim tak,že kombinuju Začínáme programovat v jazyce Python, Naučte se Python a kurzy tady z programujte.com...mám osvědčené, že nejlepší jak se něco naučit je přečíst si jednu věc v různých formách. Třeba se učim seznamy, přečtu si je na programujte a i v obouch knihách a chápu to skvěle..

Určitě do toho Začínáme programovat běž,je dobrá.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Fonadius0
Návštěvník
17. 7. 2007   #5
-
0
-

Knížka mi přijde docela dobrá, ale překlad se mi zrovna moc nelíbil.. hlavně v kapitole o oop se najde i pár zdrojových kódů, kde je proměná přeložena do češtiny a o několik řádků níž se už používá tatáž proměnná, ale s originálním(anglickým názvem), což byl minimálně pro mě s naprosto mizivou znalostí angličtiny docela problém :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Nevěřte moc firmám, které slibují komplexní řešení vašich problémů. Komplexní řešení z pravidla mívají netriviální imaginární část.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý