Ma to cenu? – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Ma to cenu? – PHP – Fórum – Programujte.comMa to cenu? – PHP – Fórum – Programujte.com

 

Viktor Roštík0
Stálý člen
17. 7. 2007   #1
-
0
-

Chci programovat komerčně weby.Již umím základy html a základy JavaScriptu a moje otázka zní, jestli má cenu se teď učit php, nebo si rozvijet ty 2 jiné zmíněné.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Vskutku...
Machta
~ Anonymní uživatel
19 příspěvků
17. 7. 2007   #2
-
0
-

Určitě to cenu má, pokud nejsi uplné pole.. .
Webové aplikace se serverovým kódem totiž ničím jiným ve funkčnosti nepředčíš. Jde o to jestli to chceš dělat pro zábavu, nebo tomu obětovat dost času a mít web na úrovni. Rozhoduj se podle věku, míry času který tomu chces obětovat, odhodlání, a nadání (kecy, že talent se dá nahradit pílí je blbost :-).
Jestli i přes to všechno se k tomu rozhodneš, měl bys ještě zvážit jakou technologii se budeš učit - PHP není jediné. Mně osobně více sedí ASP.NET a vřele ho doporučuju.

Každopádně ani jedním z těchto nástrojů plně nenahradíš HTML ani JS, takže tak jako tak musíš umět všechno, jestli chceš na trhu uspět :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Viktor Roštík0
Stálý člen
17. 7. 2007   #3
-
0
-

To Machta: Mě by zajímalo jestli stačí umět základy HTML, CSS a JavaScriptu na to abych se mohl jít učit php.Jestli nemám počkat až se naučím nejdříve vše do dokonalosti a pak se teprve orientoval na něco takového.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Vskutku...
Machta
~ Anonymní uživatel
19 příspěvků
17. 7. 2007   #4
-
0
-

:D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Viktor Roštík0
Stálý člen
17. 7. 2007   #5
-
0
-

No, podle mně je základ všechny lekce na serveru jakpsarweb, jen se ještě doučuju Javascript.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Vskutku...
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
17. 7. 2007   #6
-
0
-

To DeathHumanCZ: Javascript není tolik potřeba. Vlastně nemusíš umět ani css. Já obosbně jsem jen php scriptař. Znalosti mám z HTML (pro výstupy) a PHP. Částečně ovládám JS a CSS, ale přenechávám tohle jiným lidem.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
17. 7. 2007   #7
-
0
-

Na komercni web ti vsechny lekce z jpw urcite nestaci :)

A to php potrebujes urcite, javacript by jsi taky na slusne urovni mel znat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
17. 7. 2007   #8
-
0
-

To CommanderZ: No, často se to přeci jen nevyužívá...spíš takový grafický doplněk...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Viktor Roštík0
Stálý člen
17. 7. 2007   #9
-
0
-

Ok, od zítřka se budu učit php, jelikož je potřeba. Kolik času a ůsilý dotoho musím dát, abych u dělal stránku s uživ loginem a uživatelským rozhráním?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Vskutku...
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
17. 7. 2007   #10
-
0
-

To DeathHumanCZ: To se těžko posuzuje. K tomu ti stačí základy práce s tabulkou a základy php =) Alespoň myslím...já to nascriptím za chilku ;) Prostě se to těžko posuzuje už na téhle vyšší úrovni. To je jak když se ptá vynálezce parního stroje dnešního odbnorníka přes auta, jak těžké je sestavit auto...
Co jsem chtěl říct. Musíš se zkrátka učit. Při učení bych asi (podle sebe) doporučoval i učení s databází, protože bez ní toho moc neuděláš. A psaní přes soubory je nepohodlný a snadno objevitelný.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
17. 7. 2007   #11
-
0
-

To DeathHumanCZ: Jinak, nepočítej s tím, že se na to zítra podíváš a naprogramuješ kopii PHPrs. Já se to [podtrzene]učím[/podtrzene] již několik let a stále objevuju nové a nové možnosti PHP a DB.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Viktor Roštík0
Stálý člen
17. 7. 2007   #12
-
0
-

To survik1: Za svých 13 let jsem se naučil že všechno má svůj čas, jako moje karierá brnakáře. 2-3 roky a každej koho potkám povesnici my povídá jaký hezký jsem mněl zákroky a že by ze mně nevyhráli.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Vskutku...
Jakub Lajmon0
Věrný člen
17. 7. 2007   #13
-
0
-

.. ak sa budeš niečo učiť, len kôli tomu aby si na tom zarobil, tak nič nedosiahneš

celkovo som v živote zistil, pokiaľ niečo robíš pre peniaze, nikdy to nebude také dobré ako keď sa to učíš pre seba
- takto som začínal že som sa učil, len aby som spravil svoje stránky, vôbec som neplánoval že to budem robiť komerčne a na svojich stránkach som si samozrejme dal záležať tak boli celkom dobré, a potom sa ozvali už aj zákazníci a išlo to samo

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Viktor Roštík0
Stálý člen
18. 7. 2007   #14
-
0
-

To Binary Ranger: Jelikož já to chci mít už jako menší brigádku to dalších let. Už teď mám zakázku na web kterej něco kápne.Jakmile bude hotovej, tak se pochlubím ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Vskutku...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

Podobná vlákna

Webdeveloping-má to cenu ? — založil Gobik

Kniha za přijatelnou cenu — založil Shampoo

Má cenu učit se framework? — založil Akimi Keita

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý