Inštalácia starých Win – Software – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Inštalácia starých Win – Software – Fórum – Programujte.comInštalácia starých Win – Software – Fórum – Programujte.com

 

Wo1f0
Newbie
2. 9. 2007   #1
-
0
-

Zdravím, dnes som si chcel kvôli jednej staršej hre nainštalovať Win98 (pod XP robila blbosti). Narazil som na zaujímavý problém. Jednoducho to nemôžem nainštalovať. Upresním: Disk s XP som odpojil, druhý, menší disk som naformátoval (FAT32) a spustil inštaláciu. Tá prebehla normálne, ale pri štarte zostal Win "visieť" - ostala len tá obrazovka s win. logom, keď sa spúšťa. A ďalej nič. V núdzovom režime nabehol normálne. V takom tom zozname driverov nebol žiadny s krížikom ani výkričníkom. Tak som to celé znovu formátnul, znovu nainštaloval a zase to isté. Tak som niekde vyhrabal Win ME a to mi na konci inštalácie seklo v momente, keď sa hľadali zariadenia ktoré nie sú plug and play. Potom tie Win išli v núdzovom spustiť a pri pokuse o normálne spustenie mi to vyplo počítač.

Tak sa chcem opýtať, či je možné, že nejaký môj hardware je na staré Win jednoducho príliš nový napr. PCI Express, alebo robím ja niekde chybu? Alebo čo?

Inak ten disk je ATA.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
mates0
Grafoman
2. 9. 2007   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Wo1f0
Newbie
2. 9. 2007   #3
-
0
-

To mates: No, ono to až taká stará hra nie je, jedná sa o Crimson Skies. Pod XP mi to ide len 640x480 neakcelerovane, a vyzerá to docela hnusne :/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
mates0
Grafoman
3. 9. 2007   #4
-
0
-

To Wo1f:na netu jsem našel že hra stačí spustit v režimu kompability Win 98/95. Když nepujde kouknul bych po nějakym patchi (http://download.microsoft.com/download/crimson/Update/1.02/W9X2KMe/EN-US/CrmSk102.exe)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Wo1f0
Newbie
3. 9. 2007   #5
-
0
-

To mates:Nj, to všetko som skúšal ešte pred inštalovaním :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Instalacia Metro 2.0 — založil Falcon1651

Inštalácia VS Studia — založil bbeni

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý