Změna barev, přesun kurzoru a ostatní funkce – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Změna barev, přesun kurzoru a ostatní funkce – C / C++ – Fórum – Programujte.comZměna barev, přesun kurzoru a ostatní funkce – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

tom*p0
Stálý člen
4. 9. 2007   #1
-
0
-

Zajímalo by mě, jestli je možné v konzolových aplikacích v C++ pro Windows dělat podobné věci, které nabízí jednotka crt v Pascalu, např. změnu barvy znaku a pozadí pod znakem, nastavit kurzor na určité místo v konzoli nebo určit jeho pozici, odchytávat stisklé klávesy, smazat obrazovku, vytvářet jednoduchá textová pole...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Don't waste your time, or time will waste you.
Redbik
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
5. 9. 2007   #2
-
0
-

To tom*p: Něco z toho umí knihovna conio.h, ale i mě by zajímalo jak to udělat bez pomoci této knihovny

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
olgo0
Věrný člen
5. 9. 2007   #3
-
0
-

To tom*p: na pokrocilejsie pseudo graficke rozhranie sa casto pouziva (n)curses.

To Redbik: ide to aj bez nej. s trochov assembleru pouziva sa prerusenie 10h
http://www.ctyme.com/intr/int-10.htm

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
tom*p0
Stálý člen
5. 9. 2007   #4
-
0
-

Díky, ty dvě knihovny vypadají zajímavě. Neznáte náhodou článek v češtině nebo angličtině popisující práci s těmito knihovnami? Zatím se mi nic dobrého najít nepovedlo. Může knihovna ncurses nahradit i funkce v conio.h?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Don't waste your time, or time will waste you.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Přesun kurzoru — založil kaqpa

Změna barev — založil Lukáš

Změna kurzoru — založil Pavel Synek

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý