Rychlý linux, IDE pro C – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Rychlý linux, IDE pro C – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comRychlý linux, IDE pro C – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

gp2
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
5. 9. 2007   #1
-
0
-

Ahojte existuje nějaká distribuce, která startuje rychleji než Windows a není zbytečně přeplácaná programy (popřípadě nezabírá příliš mnoho místa)? Většina dnešních distribucí zabírá spoustu místa 4,7GB což mi připadá až moc zbytečné. Ale já bych potřeboval jenom čistý "systém"(nějaký základ) prostě jako Windows po první instalaci, ostatní programy by si doinstaloval. A které IDE pro "čisté" C-čko byste doporučili? Dík. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jirka
~ Anonymní uživatel
305 příspěvků
5. 9. 2007   #2
-
0
-

Ahoj,
pokud jsi "začátečník" s linuxem, doporučuju Mandrivu, xbuntu (U-, K-, X-,...), příp. další, pokud nejsi začátečník, vyber si JAKOUKOLIV distribuci (včetně zmíněných). Každá disribuce má při instalačním procesu možnost výběru nainstalovaných součástí, takže si jednoduše "nezaškrtneš" nic a máš vysněnou "Windows po první instalaci"-like linuxovou distribuci :-). Já např. používám linux cca 8 let, z toho 6 let pouze linux (bez nainstalovaných Windows), používám distribuci Mandriva, se kterou jsem navýsost spokojený.

Hodně štěstí,
Jirka

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jirka
~ Anonymní uživatel
305 příspěvků
5. 9. 2007   #3
-
0
-

To gp2: ještě jsem zapoměl to IDE: jestli chceš opravdu IDE, vyzkoušej např. Anjuta, Eclipse (s pluginem pro Cčko, mám dojem že se to jmenuje CDT),... je jich spousta, stačí hledat, viz např.: http://www.abclinuxu.cz/software/programovani/ide.

Jirka

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
5. 9. 2007   #4
-
0
-

Damn small linux

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
k
~ Anonymní uživatel
144 příspěvků
5. 9. 2007   #5
-
0
-

k tomu ide: dobre je aj KDevelop. Eclipse je tiez fajn, no kym som prisiel na to co sa kde nastavuje tak som skoro zosalel (pripada mi moc komplikovane) a sem-tam je nechutne zrave a pomale (ved Java...)
p.s. Javisti neberte to zle ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Colpik0
Super člen
6. 9. 2007   #6
-
0
-

Jj, KDevelop bych rozhodně doporučil... pokud ovšem nejssi další milovník GNOMu...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
Dr.Silenec
~ Anonymní uživatel
44 příspěvků
6. 9. 2007   #7
-
0
-

:) pro tve ucely doporucuju Slackware sice docela tezka distribuce ale zase jsi tam svym panem :) ... a ceckovy IDE je Anjuta a je velmi luxusni :) (muj nazor) jinak kazdopadne jako takove IDE se da rict i gcc s vimem :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
k
~ Anonymní uživatel
144 příspěvků
6. 9. 2007   #8
-
0
-

To Dr.Silenec:jj, moj clovek. Jedine uzitocne IDE je Vim + GCC ;) Teda iba ak nie ste skalny zastanci Emacs-u ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dr.Silenec
~ Anonymní uživatel
44 příspěvků
6. 9. 2007   #9
-
0
-

To k: tak jasne mno :) emacsovej clovek si asi moc s vimem nebude rozumet :-)))

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
olgo0
Věrný člen
6. 9. 2007   #10
-
0
-

no u mna teda gcc + joe tak isto na slacku a nemozem si vynachvalit

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

IDE pro Windows — založil z_moravec

IDE pro Qt4 — založil NOclipus

IDE pro DOS — založil slavick

Nejlepší IDE pro python — založil Lukas90

Jaké IDE pro Python? — založil Architekt

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý