Kodovaní v MySQL – MySQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Kodovaní v MySQL – MySQL – Fórum – Programujte.comKodovaní v MySQL – MySQL – Fórum – Programujte.com

 

PEtr
~ Anonymní uživatel
746 příspěvků
6. 9. 2007   #1
-
0
-

Prosím potřebuji poradit mám na strankach diskuzní forum ale nezobrazuje se mi spravně čeština...po připojení k databazi mám dotaz na "set names 'cp1250'" ale nefuguje mi to. poslal bych mailem podroběji skript.
PS: ale není chyba v otazce protože když vložim něco do databaze přes formulař tak to běží spravně jenom v te moji databazi ne..mrkněte na www.virgonet.cz/zk1.php tam se mi hačky zobrazi ale na http://benny.virgonet.cz/dis.php tady nefuguji. Díky moc za odpověďi

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prog.0
Věrný člen
7. 9. 2007   #2
-
0
-

MySQL rozlišuje kódovanie pripojenia, požiadavky, výsledkov a hlavne kódovania textov v tabuľkách.

Ak máš stránky písane v windows-1250 (fuj) tak hneď po pripojení na DB volaj SET NAMES cp1250.

Pre DB to znamena asi toto:

Ak teraz požiadaš nejakým SELECTom o dáta z tabuľky, ktoré sú v kódovaní cp1250, mysql ich pošle také, aké sú. Ak sú však dáta uložené v inom kódovaní, mysql odošle tieto dáta prevedené do cp1250. A tu predpokladám že nastáva problém. Rôzne databázy môžu mať nastavené rôzne defaultné kódovania. Ak vytváraš tabuľky a strkáš do nich dáta bez toho, aby si vopred určil v akom kódovaní sú tie data, mysql si bude myslieť, že sú v kódovaní defaultnom. Čiže ty posielaš dáta napr. v cp1250, ale DB si bude myslieť že sú napr. v latin1. Ak by si aj pred INSERTovaním povedal SET NAMES cp1250, mäkčene (háčky) sa stratia, pretože DB dáta pred zapísaním do tabulky prevedie do latin1 a toto kódovanie české háčky nemá. Ak potom pri výberoch použiješ SET NAMES cp1250, vyťahuješ dáta, tie sa budú prevádzať z latin1 do cp1250, pri čom znova dochádza k strate niektorých znakov.

Skontroluj si aký collation používajú stĺpce v tabuľkách:

show full fields from <tabulka>

Aby to fungovalo správne, musí tam byť také kódovanie, v akom tie dáta naozaj sú....

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/charset.html

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prog.
Petr
~ Anonymní uživatel
746 příspěvků
8. 9. 2007   #3
-
0
-

To Prog.:Děkuji za radu ale bohužel to není ono, přes soubor zk1.php zapisuji do stejneho sloupce stejný set names stejná tabulka a hačky to zapiše spravně ale u te diskuze ne. pokud by někdo nebo ty se chtěl podívat na skript byl bych moc rád.
Ještě jednóu dík za pomoc. muj mail je petrjanac@seznam.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

MySQL kódování — založil don_Dominique

Mysql kódování — založil illi

Kodovani MySql versus web — založil Petr

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý