Jak na ASP.NET – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jak na ASP.NET – .NET – Fórum – Programujte.comJak na ASP.NET – .NET – Fórum – Programujte.com

 

gameWriter
~ Anonymní uživatel
11 příspěvků
19. 9. 2007   #1
-
0
-

Ahoj.Čas se naplnil jak můj pevný disk a já mám opět jednu bolístku se kterou si nevím rady ;-)
Je to tedy úplně začátečnická otázka v ASP,ale trochu programovat umím jen ten internet je pro mě novinka takže...
Umím v c# a chci v něm psát web mám i dřívější základní znalost html a css tak teď jsem se odvážil na ASP.
Četl jsem tady u vás ten tutoriál na ASP (snad framework1.0...já používám 2.0 a mohl bych i 3.5)
No,ale k problému pochopil jsem o co tam běží a aplikace hnedle z druhýho dílu mi je jasná,ale nevím jak tu stránku vůbec pustit,když kliknu na tu myPage.aspx tak tkl otevře visual studio a pořád se na něco zlobí....
Když dám otevřít v iexploreru tak to hodí chybu cosi o XML.
Jak teda to ASP funguje a jak ho zpustím vytváří se nějaký zástupný html nebo je potřeba klientská aplikace?
Zkusil jsem vytvořit nový projekt v sharpdevelopu,ale výsledek má být nějaká dll a navíc nevím jak to mám přeložit přes příkazový řádek.
Takže stačilo by mi prosím jak vůbec ten asp funguje a jak si vytvořenou stránku prohlídnu,googlil jsem jak protrženej,ale našel jsem jen návody,ale jak tu stránku zobrazit???????opravdu nevím a chci si udělat svůj web!Prosím poraťte co dělám špatně
já si myslím,že bych měl mýt nějakou html,která se odkazuje na ten soubor z aspx,ale dyť ten aspx je vlastně rozšířenej html,jsem zmatený...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
mephi0
Expert
19. 9. 2007   #2
-
0
-

buď si zožen visual studio (tušim stači web developer)
http://msdn2.microsoft.com/en-us/express/aa975050.aspx
tam len daš spustiť a vytvori sa ti na tvojom pc server ktory ti pohodlne umožni otestovať

pokiaľ nechceš sťahovať visual, tak ti teoreticky stači notepad, ten samozrejme neodporučam keďže tu mame veľa free nastrojov. A založiť si freewebhosting na niektorom zo serverov
www.qsh.cz
www.aspweb.cz
tam uploadovať svoje pokusy a testovať ich normalne z netu.

Ako funguje asp ? No tak o tom by vedel rozpravať google, ale ide proste o subor .aspx, ten obsahuje xhtml kod + referenciu na obslužný súbor v niektorom z .NET-ovských jazykov. Takyto projekt sa niako nekompiluje. Takto sa uploaduje na server (.aspx, .cs , ...)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
DeaLer+2
Hero
19. 9. 2007   #3
-
0
-

To gameWriter: Sorry, ale nemám teď dost eneregie na to, abych ti to tady všechno vysvětloval. Najdi si knížku (http://www.microsoft.com/cze/msdn/csebooks/default.mspx, 6. knížka), tu si přečti a zařiď se podle toho, co píšou.

BTW: Nemohl bys zapracovat na formě a přehlednosti svých dotazů? Jo a nepleť si ASP s ASP.NET ... i když se ti to může zdát zaměnitelný.

To mephi: Samozřejmě se to kompiluje, buď u tebe (posíláš .aspx a .dll) nebo na serveru (posíláš .aspx a .cs).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
gameWriter
~ Anonymní uživatel
11 příspěvků
19. 9. 2007   #4
-
0
-

Dík za tu knížku na MSDN že jsou tam pdf-ka jsem si dřív nevšiml... už čtu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Podobná vlákna

ASP.NET - Jak na postback? — založil DeltaPi

Jak uploadovat ASP.net — založil gangsta

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý