C++ a graficke aplikacie – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C++ a graficke aplikacie – C / C++ – Fórum – Programujte.comC++ a graficke aplikacie – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Tom@sQo
~ Anonymní uživatel
158 příspěvků
21. 9. 2007   #1
-
0
-

ahoj, zaujimalo by ma, ako sa v c++ daju robit graficke aplikacie(cize s GUI) ;) v c++ programovat ako tak viem, ale nemam ani predstavu, jak na nejaky program s tlacitkami :) nepoznate niekto nejaky link na to?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Geany
~ Anonymní uživatel
18 příspěvků
21. 9. 2007   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
jencek0
Duch
21. 9. 2007   #3
-
0
-

To Tom@sQo: mrkni třeba sem http://www.builder.cz/serial91.html
je to seriál o WinAPI(knihovna, pomocí který můžeš programovat GUI ale pouze na platformě Windows)...
a dokumentace k WinAPI je tadyhttp://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa383749.aspx
jinak multiplatformní je třeba SDL, kurz je třeba tady http://nehe.ceske-hry.cz/cl_sdl_okno.php
ale myslim si že lepčí pro formuláře je Win API, SDL spíš na hry... ale je to můj názor ;) umím jen něco málo ve Win API, SDL jsem nezkoušel
já osobně teda se učil taky C++ a pak jsem chtěl začít dělat formuláře a tak... tak jsem přešel na Csharp a teď se učim Windows Forms... k tomu je si myslim perfektní kurz tady http://projektysipvz.gytool.cz/ProjektySIPVZ/Default.aspx?uid=1

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tom@sQo
~ Anonymní uživatel
158 příspěvků
21. 9. 2007   #4
-
0
-

ja si naprv musim spravit jasno, ze ktora kniznica je naco...
co je na hry, co je multiplatformove, co je najpouzivanejsie, ci je rozdiel medzi gtk, qt a opengl(je? alebo je to v podstate to iste, len od ineho "vyrobcu") odpovedajte pls na co najviac otazok :) diky

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jura
~ Anonymní uživatel
637 příspěvků
21. 9. 2007   #5
-
0
-

Takže postupně, na co zapomenu, tak mě jistě ostatní doplní.
SDL - tahle knihovna je primárně určena na tvorbu her, neobsahuje žádný GUI systém.
wxWidgets - je objektová multiplatformní GUI knihovna - patrně to co chceš. Je to velice rozsáhlý projekt, obsahuje spoustu tříd, oproti jiným se vyznačuje tím, že nevyužívá výjimky v C++ a ani v ní nejsou, kromě vnitřích záležitostí, použity šablony.
GTK+ - další z multiplatformních knihoven, která je naroizdíl od wxWidgets napsána v čistém C, tzn. žádné objekty, všechno čiště procedurální.
gtkmm - je objektový wrapper nad knihovnou GTK+. Mimochodem podle mě velmi pěkně napsaný, avšak podle mého názoru má dost chudou dokumentci, resp. tutoriály.
Qt - multiplatformní GUI knihovna od společnosti Trolltech. Taky zajímavě napsána, jediné co se jí dá vytknout je licence. Pro komerční použítí se připrav,že si sáhneš hluboko do peněženky. Pro free projekty, ke kterým ovšem musíš přidat kód, je její použití zdarma.
Ultimate++ - další objektová GUI knihovna, od českých autorů.
OpenGL - multiplatformní grafická knihovna určená pro 2D a 3D grafiku

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tom@sQo
~ Anonymní uživatel
158 příspěvků
21. 9. 2007   #6
-
0
-

jura: ked sme uz pri wxWidgets, nepoznas nejaky dobry serial pre zaciatok, aby zvladol ten zaklad a potom sa mohol pustit do citania dokumentacie? ;)


diky moc za vsetko :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 19 hostů

Podobná vlákna

Navrh aplikacie — založil anonym

Ikony aplikácie — založil Trebor

Zákaz kopírovania aplikácie — založil delphak

Zmena štýlu aplikácie... — založil Mega.Lama

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý