Programatorsky team - co poviete na tento napad? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Programatorsky team - co poviete na tento napad? – Offtopic – Fórum – Programujte.comProgramatorsky team - co poviete na tento napad? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Tocimanko0
Grafoman
28. 9. 2007   #1
-
0
-

Zdravim!
Nemal som co robit a len tak na posteli som kukal do stropu a premyslal.. A zrodil sa napad! :) Co by ste povedali na programatorsky tim, ktory by mal povedzme vlastnu stranku, kde by boli fora zvlast pre clenov a zvlast pre verejnost. Clenovia by boli rozdeleny do skupin podla toho, aky prog. jazyk ovladaju. Fora pre verejnost by mali take bezne temy ako napr. hardware, software, internet, siete a pod. V kazdej skupine podla prog. jazyka by bol jeden zodpovednejsi clovek, ktory by riadil vyvoj niecoho a rozdeloval programatorom ulohy. Boli by napr. skupiny C++, .NET, Webdesing (PHP, HTML, CSS...), Python a ine. Stranka by sla na php-fusion (lebo sa mi najviac lubi :)
= = = =
Povedzme tieto temy:
http://themes.php-fusion.co.uk/infusions/theme_database/index.php?view=theme&theme_id=26
http://themes.php-fusion.co.uk/infusions/theme_database/index.php?view=theme&theme_id=57
http://themes.php-fusion.co.uk/infusions/theme_database/index.php?view=theme&theme_id=15
= = = =
Co hovorite na samotny napad? Neni nijak osetreny proti vynimocnym situaciam, len taky hruby nacrt myslienky, ktora sa zrodila v mojej znudenej hlave :) Rad si vypocujem vase navrhy, pripomienky a mozno by ste sa aj radi stali clenmi (ak napad postupi do stadia realizacie :D )

Diky moc

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
mylan40
Super člen
28. 9. 2007   #2
-
0
-

No trebalo by rozviesť túto myšlienku, veľmi som ju nepochopil. Akože by bola skupina programátorov, ty by si bol šéf a rozdeľoval nám úlohy? :-D Aké výhody prinesie členstvo v tíme jednotlivým programátorom? Čo by sme programovali? (Btw, keď sa nemýlim, podobná myšlienka tu bola nedávno...)

Ja si skôr myslím, že dôležitejšie ako vybrať template na stránku :-D, by bolo dobré povedať: "Ideme robiť taký a taký program, vytvorme tím, rozdeľme si úlohy a keď bude hotový, urobme mu stránku..." - trebárs tak...

Ale aj tvoj nápad môže byť dobrý, len by si ho mal fakt hlbšie vysvetliť...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
w3q0
Věrný člen
28. 9. 2007   #3
-
0
-

No trebalo by rozviesť túto myšlienku, veľmi som ju nepochopil. Akože by bola skupina programátorov, ty by si bol šéf a rozdeľoval nám úlohy? :-D Aké výhody prinesie členstvo v tíme jednotlivým programátorom? Čo by sme programovali? (Btw, keď sa nemýlim, podobná myšlienka tu bola nedávno...)



Tú myšlienku som mal ja. A nejak neobstála pod nátlakom programujte.com ;) Ale ja som za, sprav stránku nech už môžem prispievať a o ostatné sa postaráme ptm. Ale tu stránku sprav prvú, pretože sa nudím.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
HTML,CSS,PHP,MySQL, začínam s Objected C 2.0
Tocimanko0
Grafoman
28. 9. 2007   #4
-
0
-

No ok :) Vysvetlim hlbsie.. Formou odpovedi na tvoje otazky, mylan :) ...
Takze prosim trochu pozornosti :D ... :

Akože by bola skupina programátorov, ty by si bol šéf a rozdeľoval nám úlohy?


Nie, v kazdej skupine (programatori PHP, programatori .NET, grafici...) by bol "sefom" niekto iny, zodpovedny, kto by v danej skupine rozdeloval ulohy a riadil vyvoj.

Aké výhody prinesie členstvo v tíme jednotlivým programátorom?


:D zial, financnu hotovost poskytnut nemozem, ale kazdy, kto ma nejaky ten volny cas a chut, sa moze zapojit a pre vlastny dobry pocit programovat cokolvek, na co sa urcita skupina zameriava momentalne. Prinesie mu to aspon skusenosti a mozno aj nejake tie referencie a pod.

Čo by sme programovali?


Tu zohrava velku ulohu kreativita vsetkych clenov... Ked ma niekto kvalitny dobry napad na program, stranku alebo (by stacilo aj na) kniznicu (funkcii ... viete co myslim, ne? :D ), tak s tym moze oslovit verejnost (tu myslim vsetkych clenov ;) a po tom, co napad prejde schvalovacim proccesom (to znamena spocitanie si nakladov, ci ma zmysel sa do toho pustat, kolko casu to zaberie a v akom jazyku by sa to dalo najefektivnejsie spravit (pripadne vo viacerych jazykoch - to bude ta uzasna harmonicka spolupraca so skupinami programatorov :), tak sa vynesie "rozsudok" :) ci sa do toho pustit alebo ne.

Btw, keď sa nemýlim, podobná myšlienka tu bola nedávno...


Jj, mas pravdu. Podobnu myslienku mal myslim VojtaK alias Vojta alias Paking, ale jemu to moc nevyslo, pretoze jeho napad bol len chvilkovy, zrejme nepremysleny. Chcel, aby za neho vsetko robili (= webstranku timu, programovanie a pod). Kazdopadne tento moj napad je tiez zatial v stave hrubeho nacrtu, cakam na vasu odozvu :) (v tom sa od povedzme ze pakinga odlisujem)

Ja si skôr myslím, že dôležitejšie ako vybrať template na stránku :-D, by bolo dobré povedať: "Ideme robiť taký a taký program, vytvorme tím, rozdeľme si úlohy a keď bude hotový, urobme mu stránku..." - trebárs tak...


Nie, najprv treba spravit stranku, lebo az tam budu informacie, co robit a ako, kedy a v com.. :) Predstav si, ze bude mat zaujem 200 clenov a ti teraz budes posielat hromadne spravy na ICQ a odpisovat naraz 200 ludom ;)

Ale aj tvoj nápad môže byť dobrý, len by si ho mal fakt hlbšie vysvetliť...


Taaak, teraz som rozobral cely tvoj prispevok a "hlbsie to vysvetlil" :) Este nejake otazky?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
28. 9. 2007   #5
-
0
-

To Tocimanko: Když se člověk nudí, to se dějou věci ... seš jen další v řadě.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Programátorský test — založil Kenvelo

Team C# :-) — založil A-dy

Team na dělání her — založil I.Holan@seznam.cz

Free vyvojovi team ? — založil Tomas

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý