Prosba - betatest grafiky (prosím admina o smazání tohoto vlákna) – Pascal – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Prosba - betatest grafiky (prosím admina o smazání tohoto vlákna) – Pascal – Fórum – Programujte.comProsba - betatest grafiky (prosím admina o smazání tohoto vlákna) – Pascal – Fórum – Programujte.com

 

Mircosoft+1
Věrný člen
5. 10. 2007   #1
-
0
-

Nevím, jak moc to sem patří - kdyby ne, tak tohle téma smažte.

Potřeboval bych na co největším počtu počítačů otestovat jednu grafickou unitku. Tady je demo: http://mircosoft.ic.cz/download/vesatest.zip , všechny podrobnosti jsou v přiloženém TXT souboru. Jestli máte chvíli času, mohli byste si ho stáhnout, spustit a pak mi popsat, jak u vás fungovalo?

Díky všem.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
Laaca0
Stálý člen
6. 10. 2007   #2
-
0
-

Ve FreeDOSu to fungovalo ja má a ve windows98 SE taky. Do VESATEST.CFG se uložilo tohle:



[VESA]
zkontrolo=0
frekvence=75

[prostredi]
Verze VESA=3.0
Graficka karta=NVIDIA
Datum vyroby BIOSu=10/03/02
Hardware=50215

Ještě bych radil doplnit vizuální test. Celou obrazovku vybarvi bílou a nech uživatele dívat se tak, aby monitor viděl periferním viděním. Takhle se odhalí, jestli obraz pomrkává, nebo ne. Mám zkušenost, že pod windows se všechno tváří, že se podařilo změnit frekvenci, ale ve skutečnosti je tam furt těch 60Hz.

Letmo jsem se díval na zdroják VESA.PAS
Je tam v nastavování frekvence a VESA/DDC nějaký rozdíl oproti mojí VENOMGFX.PAS? Na první pohled se mi zdá že ne, ale možná jsem něco přehlédl.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DOS-u-akbar
Mircosoft+1
Věrný člen
6. 10. 2007   #3
-
0
-

Díky za vyzkoušení.

Rozdíl je hlavně v hledání max. frekvence v DDC. Nepochopil jsem tvoji funkci Hd (nebo jak se jmenovala... ta s těmi vnořenými parametry), tak jsem to napsal víceméně celé odznova (použitá literatura: Ralf Brown interrupt list). Pak je rozdíl v použití. Jestli jsem to dobře pochopil, tak když se u tebe nenastaví or best_fq, použije se zadaná frekvence bez kontroly přes DDC. U mě se dá DDC obejít jedině úpravou CFG souboru, ale při prvním spuštění nikdy (což byl úmysl, kvůli bezpečnosti). Jediná téměř beze změny převzatá funkce jsou výpočty tabulky CRTC.
Credit ve zdrojáku samozřejmě máš :-).

Vizuální test? Vykreslení celé palety nestačí? Doma na 15" monitoru jsem vyzkoušel frekvence od 60, 70, 75 a 80 Hz a rozdíl byl nepřehlédnutelný.

K tomu konfiguračnímu souboru: pozor, tady byl bug. Řádek zkontrolo=0 je špatně, má tam být zkontrolovat=0. Již opraveno.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
Mircosoft+1
Věrný člen
10. 10. 2007   #4
-
0
-

Ehm... našel by se ještě někdo? Testování stále pokračuje...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
Tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
10. 10. 2007   #5
-
0
-

1) GeForce Go 7600 512mb
2) LCD
3) Win xp home
4) 3.0
5) ,,Vas monitor nepodporuje DDC"
6) ,,nenalezena Zadna vhodna frekvence, kterou by podporoval" zvolil jsem vychozi frekvenci adapteru
7) Ano, souhlasilo
9) Grafika byla OK
10) Vse ok

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mircosoft+1
Věrný člen
15. 10. 2007   #6
-
0
-

Takže díky všem.

[podtrzene]Myslím, že toto vlákno už svůj účel splnilo, tak prosím admina o jeho smazání.[/podtrzene]

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý