Jabber – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jabber – Offtopic – Fórum – Programujte.comJabber – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

krupy0
Newbie
13. 10. 2007   #1
-
0
-

Programátoři a jiní,používáte Jabber? Proč ho používáte a proč ne? Měli jste potřebu vyměnit icq za něco lepšího,stabilnějšího? Btw můj JID je krupy@jabber.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Santas0
Věrný člen
13. 10. 2007   #2
-
0
-

no podla mna je jabber ovela lepsi...
chaty, slovniky, tvprogram a neviem co este (myslim ze vacsina zalezi od spravcou servera)

len skoda ze jabber v qipe stale pada :(

JID: santas@jabbim.sk

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://psandtner.sk/blog
Martasko
~ Anonymní uživatel
19 příspěvků
13. 10. 2007   #3
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
13. 10. 2007   #4
-
0
-

Používám jak ICQ tak Jabber. Ano, Jabber je výrazně lepší, než protokol ICQ (OSCAR... už mě s tím ne*erte), ale problém je, že ho v mém okolí nikdo nepoužívá... na svém Jabberu mám steží 4 kontakty, zatímco na ICQ pro pořádné čistce 50 a to jsou všechny aktivní.

JID: GarretRaziel@Jabber.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
mephi0
Expert
13. 10. 2007   #5
-
0
-

jabber som skušal, ale každy kto ma jabber ma i ICQ, ale kto ma ICQ na 99% nema jabber :)
a ten klient PSI sa mi veľmi nepáčil.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
DeaLer+2
Hero
13. 10. 2007   #6
-
0
-

Jen pár slov ... nemá to cenu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Manq0
Věrný člen
13. 10. 2007   #7
-
0
-

Jabber používám.

To Dealer: Důvod? Jabber má na celém světe kolem 90 miliónů lidí. ICQ používáme akorát my a slováci. V zámoří nikdo.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
(x)HTML & CSS kodér webových stránek → http://manq.name
DeaLer+2
Hero
13. 10. 2007   #8
-
0
-

To Manq: No právě. Jabber je opravdu skvělá nadstavba protokolu XMPP, ale k čemu ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Manq0
Věrný člen
13. 10. 2007   #9
-
0
-

To DeaLer: To časem přijde :-). Jabber má v mém kontakt listu docela dost linuxáků :-).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
(x)HTML & CSS kodér webových stránek → http://manq.name
Jacob0
Věrný člen
13. 10. 2007   #10
-
0
-

Mám jabber a mám na něm jeden kontakt ... Škoda, používal bych ho mnohem radši než ICQ, na kterym mám zbytek ....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Smokie0
Expert
13. 10. 2007   #11
-
0
-

Manq píše:#
# Jabber používám.#
##
#To Dealer: Důvod? Jabber má na celém světe kolem 90 miliónů lidí. ICQ používáme akorát my a slováci. V zámoří nikdo.

S tym si dovolim nesuhlasit. Odkial to mas?

Martasko píše:#
# pouzivam protoze jabber znamena -> http://ilja.wz.cz/blog/jabber-znamena.html

Uz prvy arogantny odstavec ma presvedcil o tom, ze tento clanok nema zmysel citat. Autor nie je objektivny :)


Zaujimalo by ma co ma Jabber take co sa neda na ICQ v PRAXI vyuzit...:) S vecami typu, ze si vdaka licencii ICQ nemozem vybrat klienta na mna nechodte. Licencia ICQ sice nedovoluje pouzivat ineho klienta, ale vymaha to niekto? Sleduje to niekto? Nie...cize v praxi tento argument neplati.

Jabber je tu uz celkom dlho a stale sa nepresadil. Svoj dovod to musi mat :) Ja osobne nepoznam nikoho kto by pouzival Jabber, skor mam pocit, ze ho pouzivaju len ti, ktori chcu silou mocou pouzivat alternativu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
13. 10. 2007   #12
-
0
-

To Smokie: Je to všeobecně známý fakt ... samozřejmě je nutné ho brát s nadhledem.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Manq0
Věrný člen
13. 10. 2007   #13
-
0
-

1. Jabber/XMPP až 90 milionů
2. AIM 53 milionů
3. MSN 27 milionů
4. Yahoo 22 milionů

nyní pár příček přeskočíme a podíváme se dolů, kde se plácá ICQ

* ICQ 4 miliony (vč. 1,3milionů v ČR)





citace z http://forum.grygov.cz/index.php?action=post;topic=883.0;num_replies=5

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
(x)HTML & CSS kodér webových stránek → http://manq.name
13. 10. 2007   #14
-
0
-

Zjistil jsem, že dokonce i Gadu-Gadu, pro většinu lidí naprosto neznámý klient, který je vyvíjen a používán pouze v Polsku má o milion uživatelů více, jak ICQ.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
pin2k0
Stálý člen
13. 10. 2007   #15
-
0
-

Dle mého názoru je Jabber o dost lepší než ICQ. Většina mých přátel už na Jabber přešla, zbytek známých z icq mají v icq-transportu a musím říct, že každý z nich je spokojenější.

Např. z praxe: Doma nechám zaplý PC, kde je spuštěné icq(i stím že jsem příhlášen). Jsem někde pryč, delako od domova a jsem u někoho na PC. Potřebuji někomu napsat na ICQ ale nemůžu, nepřihlásím se, proč? ICQ klient mi běží doma :(

Jabber: ta samá situace - přihlásím se, Jabber mi přesměruje zprávy na nově přihlášenýho klienta, jakmile klienta mimo domov vypnu, zprávy mi chodí opět domů atd..

Je toho docela dost. Kdo potřebuje srance typu Xtraz? Neustále reklamy atd? Ano, řešením je jinej klient, ale i to má své minus, viz výše řečené podmínky používání icq... Problém je většinou v lidech a v jejich lenosti, v ničem jiném.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Jabber XML — založil Andus

Python jabber bot — založil Marek

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý