Ktorú časť mozgu máte silnejšiu? Otestujte sa ;) – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Ktorú časť mozgu máte silnejšiu? Otestujte sa ;) – Offtopic – Fórum – Programujte.comKtorú časť mozgu máte silnejšiu? Otestujte sa ;) – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Tocimanko0
Grafoman
13. 10. 2007   #1
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jarda
~ Anonymní uživatel
199 příspěvků
13. 10. 2007   #2
-
0
-

Napoprvý doprava, ale potom se to nějak převracelo, takže nakonec doleva .)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tocimanko0
Grafoman
13. 10. 2007   #3
-
0
-

LOL, diky za dalsi nazor. Mne sa to furt toci doprava, ale ked riesim nejaky hlavolam, tak na chvilocku dolava :) Nieco na tom bude. Hmm

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
13. 10. 2007   #4
-
0
-

Točí se oběma směry. Defakto mezi tím můžu přepínat ... i když je to vlastně jen klam.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zelenáč0
Posthunter
13. 10. 2007   #5
-
0
-

Me se toci doleva
EDIT: tedy vlastně težko říct, pokud se hodně dlouho soustředím, podaří se mi, aby se tocila po smeru hodinovych rucicek - staci ale na minutku prepnout na jinou stranku a toci se opet proti smeru

Jinak jaky je rozdil mezi pravou a levou hemisferou? Doted jsem myslel, ze mozek je celkem symetricky...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Colpik0
Super člen
13. 10. 2007   #6
-
0
-

Programátori by mohli mať tú ľavú


Tak to nejsem prográmátor :(... mě se točí doprava.

EDIT: Počkat, chvíli se točila doleva... stačí se chvíli soustředit na nohy.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
13. 10. 2007   #7
-
0
-

jsme na tom s Colpikem stejně:(

EDIT:teď jsem něco překládal>namáhal jsem mozek...a ta potvora se točila doleva!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Borůvka
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
13. 10. 2007   #8
-
0
-

Točí se doprava, ale za chvíli i doleva...tak to mám asi obě části mozku stejně slabý :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zavi0
Newbie
13. 10. 2007   #9
-
0
-

levo, ale bezproblemu prepinam

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tocimanko0
Grafoman
14. 10. 2007   #10
-
0
-

To DeaLer:To Zavi: Ako to prepínate? Mne sa to točí doľava len vtedy, keď si poriadne namáham mozog. Každopádne si myslím, že pre umelcov (vrátane webdesignérov!!!) je lepšie, keď sa im točí doprava (predstavivosť, city, obrazy vidia celé, nie len detaily)... Každopádne zrejme ani ja nebudem poriadny programátor, lebo vždy sa mi to točí doprava :(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
14. 10. 2007   #11
-
0
-

To Tocimanko: Prostě se točí tak, jak chci (nejlíp to jde, když se díváš na nohy).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zelenáč0
Posthunter
14. 10. 2007   #12
-
0
-

Ja si predstavuju, jak se toci doprava - ona to po chvilce udela...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Tocimanko0
Grafoman
14. 10. 2007   #13
-
0
-

Zelenáč píše:#
# Me se toci doleva#
#EDIT: tedy vlastně težko říct, pokud se hodně dlouho soustředím, podaří se mi, aby se tocila po smeru hodinovych rucicek - staci ale na minutku prepnout na jinou stranku a toci se opet proti smeru#
##
#Jinak jaky je rozdil mezi pravou a levou hemisferou? Doted jsem myslel, ze mozek je celkem symetricky...


Rozdiely?
http://www.iapl.sk/cl_he.html
Ľavá ovláda pravú časť tela a pravá tú ľavú.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jacob0
Věrný člen
14. 10. 2007   #14
-
0
-

Fakt zajímavý, mě nejdřív dolprava, ale pak jsem si jí otočil a nešlo to nazpátek, teď já mám skoro jak chci, ale občas neposlouchá.
Tam píšou,že doleva je logický myšlení a matika, doprava by to měla bejt asi představivost a filosofie.
Myslíte si že je to fakt podle mozku ? Já bych neřekl ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Zelenáč0
Posthunter
14. 10. 2007   #15
-
0
-

Mno tak... Na duhovce mam skvrny, levy palec mam nad pravym, ale davam si pravou ruku pres levou, vyssi "pulmesic" na pravem palci, vykracuju pravou nohou, predmety take vetsinou uchopuju pravou (pokud v ni uz nedrzim mys)..
Z toho vyctu vlastnosti se ke mne asi vic hodi leva hemisfera, i kdyz absolutne neuznavam autority, s orientaci take nemam sebemensi problem a pomerne rad riskuju.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Tocimanko0
Grafoman
14. 10. 2007   #16
-
0
-

To Jacob: Netuším v čom to je a podľa čoho to funguje. Zrejme je to nejaký zvláštný obrázok, ktorý ma v sebe isté prvky, ktoré sa každému jedincovi javia inakšie. Ak sa mýlim (čo pokorne a určite uznávam), opravte ma :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jacob0
Věrný člen
14. 10. 2007   #17
-
0
-

Jednou se tam kouknu a je to doprava, pak zase a je to doleva, už jsem z tý postavy blbec. Já bych to viděl tak že když se točí napravo tak ten člověk má blíž k filosofovi, básníkovi, skladateli, malířovi. A když doleva, tak je to matematik, fyzik, programátor, inženýr, možná i tlumočník. Coš ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
14. 10. 2007   #18
-
0
-

Je to oční klam, ta tanečnice se vlastně točí zároveň na obě strany, ale právě ten akt toho otočení je udělán tak, aby musel mozek imaginovat a dotvořit si představu otáčení sám. Proč ale právě levá (pravá) hemisféra a otáčení proti (po) hodinovejch ručičkách, to netuším.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zelenáč0
Posthunter
14. 10. 2007   #19
-
0
-

Ta holka se točí jen na jednu stranu.. Jelikož je ale všude stejně barevná, náš mozek "náhodně" dopočítává 3. rozměr (normálně hloubku spočítá podle různých okrajů a stínu, ale ty tady chybí)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Jacob0
Věrný člen
14. 10. 2007   #20
-
0
-

Já bych řekl, že je to udělaný přesně tak aby to šlo na obě strany, kdyby byla barevná tak by to šlo asi hůř ale taky by to šlo.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
jinaq0
Newbie
14. 10. 2007   #21
-
0
-

Točí se na obě strany, podle toho, jakou zrovna chci. :-), Myslím, že to dokazuje jenom to, že se mozek dá oklamat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
bobik
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
15. 10. 2007   #22
-
0
-

koukal jsem na to s kámošem a vždy když se směr otáčení přepnul, tak jsme zareagovali stejně. Je to tedy podvod, nemá to co dělat s přepínáním mezi pravou a levou polovinou mozku.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
jinaq0
Newbie
15. 10. 2007   #23
-
0
-

To bobik: Tak jsem si ten obrázek stáhnul a prošel si ho. Podvod to není (i když z principu vlastně ano), jenom jste měli z kámošem štěstí, že jste to oba dva vnímali stejně.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tocimanko0
Grafoman
15. 10. 2007   #24
-
0
-

Ja som sa s mamou a otcom na to pozeral naraz a mne sa tocila doprava, otcovi doprava, mame dolava. Kazdy to podla mna vnimame inak. Ale je mozne, ze to je velmi dobre vypracovany mozgovy klam :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
palynko0
Návštěvník
29. 10. 2007   #25
-
0
-

mne sa to vzdy toci do lava

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.12.–
mates0
Grafoman
3. 11. 2007   #26
-
0
-

zezačátku se mi točila jenom doleva ale teď mezi tím přepínám :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
tobel0
Návštěvník
4. 11. 2007   #27
-
0
-

Tak to teda moc nechapu. me prijde, jakoby porad byla zady ke me a jen tak se plynule tocila porad zady ke me, ze jednou se toci jakoby doleva, jenze kdyz ma nohu nalevo, tak se zacne tocit doprava a takhle porad dokola :smile19:

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.74.–
Kdyz mas chut, dej si rtut
DeathHumanCZ0
Stálý člen
4. 11. 2007   #28
-
0
-

To tobel : To je Chuckem a jeho korbama!

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.235.0.–
Vskutku...
Tocimanko0
Grafoman
4. 11. 2007   #29
-
0
-

Hmm, LOL... Mozno mas obidve casti mozgu rovnako silne :) Inak prepinat medzi tym este neviem :smile10:

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
tobel0
Návštěvník
4. 11. 2007   #30
-
0
-

nejspis je mam dost vyrovnane. no chodim na skolu se zamerenim na programovani, tam dost procvicim levou hemisferu a jsem levak, coz zase nejspis vyvyji mou pravou hemisferu :smile1: . Nejradsi bych ale mel dominantni tu levou

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.74.–
Kdyz mas chut, dej si rtut
Smokie0
Expert
4. 11. 2007   #31
-
0
-

Tento test nema nic spolocne s hemisferami mozgu, podla mna :) Je to len hra...

U mnohych ludi vysli uplne chybne vysledky...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Frosty
~ Šéfkorektor
+2
Grafoman
4. 11. 2007   #32
-
0
-

Když jsem to viděl poprvé, točila se doleva. Pak jsem se nějak jinak soustředil (říkal jsem si "hej, zkus myslet druhou polovinou mozku") a ona se otočila na druhou stranu. Sranda :-)

Takže taky dokážu přepínat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.81.88.–
* Šéfkorektor *
Earl Cash0
Věrný člen
13. 11. 2007   #33
-
0
-

taky jsem schopen prepinat smer toceni. kdyz se mi stranka nacetla tocila se mi proti smeru hodinovych rucicek. v podstate se staci odevzdat nejake cinnosti o kterou se stara ta cast mozku a je to. alespon u me to tak funguje :)) ale jsem trochu MUTOS....

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
mates0
Grafoman
13. 11. 2007   #34
-
0
-

tak na jakém principu to vlastně běží. Zkoumal jste to někdo??

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
Zelenáč0
Posthunter
13. 11. 2007   #35
-
0
-

mates napsal:
tak na jakém principu to vlastně běží. Zkoumal jste to někdo??

Kdyz se na tu holku podivate a parkrat si ji prepnete, zjistite, ze pokud se toci po smeru hodinovych rucicek, divate se na ni zezhora, zatimco pokud se toci proti smeru, je to takovy az neprirozeny pohled zespod. A to by mohl byt prave faktor, ktery urcuje, na jakou stranu se bude tocit. Zatimco lide se silnejsi pravou stranou, tedy vetsim citem pro estetiku, budou pravdepodobne preferovat prave pohled zezhora (je to prirozene a libive), lide se silnejsi levou stranou, kteri si proste potrebuji necim lamat hlavu, si prepnou do pohledu zespod - pohled ze zhora je pro ne nudny prave z tech duvodu, kvuli kterym se to libi "pravohemisferakum" :-) Neberte to moc vazne, to me jen tak napadlo, kdyz jsem se na to chvilku koukal... ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
mates0
Grafoman
14. 11. 2007   #36
-
0
-

To Zelenáč : he dobrá dedukce :smile2:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
Guess who´s the guest
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
15. 11. 2007   #37
-
0
-

Já ji dokážu otočit v libovolné otočce na obě strany, ale upřímně dost pochybuju, že to má co dočinění s používáním té či oné strany, to bych pak musel mít obě strany silnější :)

Spíše bych řekl, že záleží na tom, jakou si zrovna stranu podvědomě "vyberete", tj. například ruce se při otočce jakoby prohodí,
což vytváří pocit, že tanečnice udělá otočku na jednu stranu celou a odvede vás to od faktu, že se ve skutečnosti točí na obě strany do půlkruhu.

Jen se schválně zkuste se soustředit na ruce a být přesvědčeni, že se tanečnice točí právě tam kam chcete, určitě vás bezostyšně poslechne.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.217.–
pawlik0
Grafoman
16. 11. 2007   #38
-
0
-

pche, mě se to obrátí vždycky, když nechci :smile9:

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
croniak0
Newbie
16. 11. 2007   #39
-
0
-

Ja asi budu zmenit zamestnani, me se proste toci porad doprava a nijak prepnout si to nedokazu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.84.145.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
17. 11. 2007   #40
-
0
-

Já jo :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Tocimanko0
Grafoman
17. 11. 2007   #41
-
0
-

To Nefaritus : A to ako, prosim ta?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
17. 11. 2007   #42
-
0
-

To Tocimanko : Já nevím...ta postavička se mi točí jak si zrovna zamanu :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Tocimanko0
Grafoman
17. 11. 2007   #43
-
0
-

To musi byt blbost :( ja sa na nu sustredim jak debil, a nemozem to nijak ovladat.. Stale len doprava... Raz za storocie sa mi otoci na chvilku dolava, ale inak ani ne :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Zelenáč0
Posthunter
23. 11. 2007   #44
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
palynko0
Návštěvník
23. 11. 2007   #45
-
0
-

po mesiaci sa mi podarilo zmeniť smer :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.16.–
Earl Cash0
Věrný člen
23. 11. 2007   #46
-
0
-

hmm tetrahedron se mi toci neustale proti smeru hodinovych rucicek, po chvili jsem smer toceni uspesne zmenil...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
palynko0
Návštěvník
23. 11. 2007   #47
-
0
-

zmeniť smer toho tertraedra nemám problém ale ta slečna sa vždy točí v smere hodinových ručičiek

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.16.–
pawlik0
Grafoman
24. 11. 2007   #48
-
0
-

U každého je to jinak? to DeaLer myslí za dva? :smile19:

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
F_Lupus0
Newbie
24. 11. 2007   #49
-
0
-

tak při načtení obou stránek doleva... ale nebylo problém to změnit... zajímavé bylo, že když se mi Tetrachedron točil doprava tak při přepnutí na tanečnici ta taky doprava a naopak. :)
IMHO prostě záleží na tom jak jste zvyklý se na věci dívat... jestli analyticky nebo pocitově... někdo umí jen to nebo to a někdo umí oboje, ale jeden pohled je pro něj prostě přirozenější.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.20.–
-SnakyWolf-
Tokan0
Grafoman
27. 11. 2007   #50
-
0
-

Podle tichto testů mám silěnjší levou část mozku :smile8:

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.90.–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
27. 11. 2007   #51
-
0
-

Paka vždyť je to jen o náhodě ;) a to chcete být programátoři :-))) lol ..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.199.–
croniak0
Newbie
27. 11. 2007   #52
-
0
-

Me se to toci proste oboji porad doprava, asi dam v praci vypoved ze kvuli tomu nemuzu delat programatora :smile6:

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.84.145.–
Tocimanko0
Grafoman
27. 11. 2007   #53
-
0
-

To Anonym : Fakt ;) ?? Skusal si si podrobit to gifko analyze? ;) Myslim si, ze nahoda to nebude..

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
midin0
Věrný člen
27. 11. 2007   #54
-
0
-

Mě se to točí doprava, jak ta tanečnice, tak tetraedr. Neřeším to - technika, matika, věda mě zajímá, algoritmus spíchnout není problém, lidé mě hodnotí spíše jako logika, sám si tak spíš připadám... Každopádně rok před maturou už mě těžko ovlivní něco, abych šel na humanitní vědy či tak.. MUNI, těším se ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.4.–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Jaký máte výkon CPU? Otestujte...... — založil Stanislav Fajfr

Ktorú verziu — založil ro_so

Ktorú javu JKD stiahnut — založil DaGaLife

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý