Zobrazení stránky až po úplném načtení – JavaScript, AJAX, jQuery – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zobrazení stránky až po úplném načtení – JavaScript, AJAX, jQuery – Fórum – Programujte.comZobrazení stránky až po úplném načtení – JavaScript, AJAX, jQuery – Fórum – Programujte.com

 

Murmand0
Duch
27. 10. 2007   #1
-
0
-

Zdravím,
v první řadě bych chtěl uvést důvod, proč svoji prosbu dávám právě do JavaScriptů... O tvorbě webu a programování vůbec něco málo vím, proto jsem nějak usoudil, že právě JavaScript by mohl můj požadavek zvládnout nejlíp a nejsnadněji. Ale teď k věci:

Mám stránky napsané v HTML (s PHP základem), ale jsou to stránky, které není žádoucí vidět načtené neúplně. Proto bych se chtěl zeptát vás zkušenějších v oboru JavaScriptingu, zda-li nejde napsat nějaký script, který mi přeplácne stránky načítající se v pozadí něčím jiným (pozadí s tabulkou, dynamický obrázek a text - dopíšu sám, není problém).
Tento způsob přeplácnutí jsem dost často zpozoroval u Flash stránek, ovšem tam je to trošku o něčem jiném :smile1:
Kdyby celé stránky byl jeden soubor, nebyl by problém, což není můj případ. Byl bych rád, kdybych tomu scriptu vypsal do, dejme tomu, pole cesty a názvy souborů. Načítající stránky by byly přepláclé dokud nenačte všechny vypsané soubory.
Ideální by bylo, aby hned obsah své složky, kde se script nachází, včetně podsložek načetl při prvním načítání a pak jel jen z cache (nemuselo by se nic dalšího načítat).
V mé představě by se tak mohlo urychlit prohlížení stránek a byly by pořád viditelné jen v "plné kráse".

Děkuji za rady, nápovědy, a pokud rovnou zmíníte nějaké scripty, budu moc rád... Není-li to možné, nedá se nic dělat :smile10:

S pozdravem Murmand

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.10.–
dalaman0
Věrný člen
29. 10. 2007   #2
-
0
-

da sa pouzit javascript event onLoad v tagu body.
Check it:

<html>

<head>
<script type="text/javascript">
function show(){
document.getElementById("content").style.display = "block";
document.getElementById("loading").style.display = "none";
}

function hide(){
document.getElementById("content").style.display = "none";
document.getElementById("loading").style.display = "block";
}
</script>

</head>
<body onLoad="show();">
<div id="content">
Obsah stranky
</div>
<div id="loading" style="display: none;">
Nacitavam...
</div>

<script type="text/javascript">
hide();
</script>

</body>
</html>



p.s. Neodskusane

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.175.167.–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
Petroff0
Věrný člen
29. 10. 2007   #3
-
0
-

<toDALAMAN>
Stránka se musí skrýt na začátku načítání - na konci už to nemá žádný význam !!!
<toMurmand>
Tento problém se tu řešil v jednom threadu (zkus google: programujte forum preloader)
Najdeš tam FUNGUJÍCÍ js + návod.

Jak si můžeš všimnout, znamená to ruční úpravu html kódu každé stránky - nepříjemné při větším množství.
Navíc musíš veškerý obsah BODY vložit (nebo mít vložený) do 1 divu.
(ledaže by se to dalo nějak zautomatizovat, třeba PHP; neumim posoudit)
Existuje řešení:
- lepší v tom, že jediný zásah do html je vložení jednoho tagu s ext.javascriptem (cache,znovupoužitelnost)
- horší v tom, že bude používat frame (popř. iframe)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.211.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý