Validita – Návrhy na vylepšení – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Validita – Návrhy na vylepšení – Fórum – Programujte.comValidita – Návrhy na vylepšení – Fórum – Programujte.com

 

new_pope0
Newbie
28. 10. 2007   #1
-
0
-

Portal navstevujem dost casto, ale len teraz ma to napadlo. :smile12:

Kedze sledujem aj kritiku webov, tak som skusil kliknut na XHTML 1.1 na uvodnej site programujte.com
a toto som necakal. :smile19: "This page is not Valid XHTML 1.1!"
"Result: Failed validation, 15 Errors"
tak som nasledne skusil odkaz na CSS validator a tam nieco podobne: "Sorry! We found the following errors".

Ono neviem ci by sa nieco stalo keby to dole nebolo kedze to nesplna poziadavky. Ale kedze som to tam nasiel
tak som myslel ze to aj plati. ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.175.167.–
Tocimanko0
Grafoman
28. 10. 2007   #2
-
0
-

Jj, co uz. Curo zrejme stale na tom maka a obcas nieco, ehm, trchu posere :) Ale ked uz to tam je, mohlo by to aspon po kliknuti nahlasit "No errors" :smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
hrach
~ Redaktor
+1
Boss
28. 10. 2007   #3
-
0
-

nevim co resite takovy tycoviny

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.169.–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
new_pope0
Newbie
28. 10. 2007   #4
-
0
-

To hrach :

Tak ked to nie je valid tak potom preco to tam je, nehovorim len o prog...com ale vela ludi to tak ma.
Ked ti predaju auto bez volantu a na obrazku volant ma co potom ??? :smile5: :smile5: :smile5:

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.175.167.–
Curo
~ Šéfredaktor
+8
Hero
28. 10. 2007   #5
-
0
-

TO all: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fprogramujte.com
This Page Is Valid XHTML 1.1!

Tak nevím ;) (btw: viděl jsem v historii, že chyba tam byla jen jedna a to v článku (</br li> jeden autorn omylem napsa) - takže z toho ste mohli vyvovit (kdo se tím zabývá aspoň letmo) že portál validní je, jen jeden článek obsahoval jednu chybku).

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.4.–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
new_pope0
Newbie
29. 10. 2007   #6
-
0
-

Este vcera ich tam bolo este 15. :smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.175.167.–
Tocimanko0
Grafoman
29. 10. 2007   #7
-
0
-

new_pope napsal:
Este vcera ich tam bolo este 15. :smile1:


Jj, tak tak.. Ibaze niekedy si kladiem otazku, na co je vlastne ta validita dobra? Jj, hej, stranka by mala byt trosku prehladna co sa kodu tyka a prog. by mal pouzivat tagy, ktore zozere kazdy prehliadac, ale naco je ta malichernost? Fakt neviem, na co ta validita vlastne je.. :) Stranka moze byt super aj pekna a to s chybami, pricom moze byt aj uplny shit a neprehladny srot validny. Objasni mi to niekto? :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Curo
~ Šéfredaktor
+8
Hero
29. 10. 2007   #8
-
0
-

To new_pope : jak jsem psal výše, byla tam jedna jedinná chyba, místo </li> tam bylo </br li>. takže znalejší pochopí, že samotný portál validní byl a jednalo se pouze o drobnou chybku v perexu článku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.4.–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Vasek0
Stálý člen
29. 10. 2007   #9
-
0
-

Tocimanko napsal:... Objasni mi to niekto? :D


To co píšeš je pravda, pro uživatele to žádný praktický význam nemá, ale validita je IMHO známka profesionality a správně odvedené práce .)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.60.–
pawlik0
Grafoman
29. 10. 2007   #10
-
0
-

Validita je podle mě k ničemu, protože když na té stránce někdo něco potřebuje, tak je mu uplně jedno, jestli je Valid nebo NEValid. Samozřejmě všechno má své meze, a nemít tam <HTML>, <HEAD> a nebo <BODY> je prostě moc.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
hrach
~ Redaktor
+1
Boss
29. 10. 2007   #11
-
0
-

víte, validita je jedna věc, a dodržení specifikace druhá. doporučuji nastudovat.. :) jo a nejzasadnější věc je, že validátor je velmi jednoduše ošiditelný.!!!

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.169.–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý