DOSovské fonty, pseudografika – Typografie – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

DOSovské fonty, pseudografika – Typografie – Fórum – Programujte.comDOSovské fonty, pseudografika – Typografie – Fórum – Programujte.com

 

Petroff0
Věrný člen
28. 10. 2007   #1
-
0
-

Chtěl jsem vložit obsah NFO souboru do html dokumentu.
Když jsem určil kódování (asi charset=IBM852),font-parametry pro stejný vzhled ve všech browserech (font: 9pt "Courier New")
a hlavně dostal text bez zkomolení do TextPadu (který se chová divně, ale jakési kódování pojmenované: DOS má),
zjistil jsem, že IE6 zlobí:
>>> znaky nejsou v zákrytu a řádky stejně dlouhé, přestože všechny řádky mají 80 znaků stejně širokých \neprop.písmo\
Neřešili jste někdo tenhle průšvih ?
!Chyba by mohla být u mě, výchozí IE7 je OK. IE6 je standalone a už s ním pár problémů bylo!

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.211.–
Petroff0
Věrný člen
31. 10. 2007   #2
-
0
-

Je to šílené.
Konvertoval jsem text do utf-8 ale nepomohlo to.
Skupiny alfanum.znaků a mezer jsou tím kratší,čím víc mezer obsahují - je snad chyba v mezerách?
Nahradil jsem je entitami   a hele, alespoň spodní část ASCII tabulky už se chová proporcionálně.
Zato blokové symboly a výplně dělají paseku (jako by byly prokládané mezírkami,navíc velikost mezírky se mění podle "souseda" blok.symbolu)
Největší BUG jsou symboly jednočárových rámečků - uvedu příklad (2 řádky, liší se jediným znakem):
(A)┌──────────────┐ (B)╔──────────────┐
V IE6 je délka čistě jednočárové sekvence (A) téměř 2x větší. Síla, co?
>>> MCh: nové fórum má hodně much:
- funkce náhled+zobrazování znaků jako HTML entity
- a naopak dělání entit z jejich slovního zápisu
mě zrovna teď dost ser.. vadí<<<

Zbývá ještě ANSI kódování. (Taky prozkoumám neproporcionální font Terminal,měl by pracovat výhradně s DOS kod.)
Nějak tomu všemu přestávám rozumět ... bez pomoci či rady zřejmě končím.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.211.–
Petroff0
Věrný člen
2. 11. 2007   #3
-
0
-

Zdá se že existuje jediné řešení.
Napsat stránku a uložit v DOS (nebo ukládat v ANSI, ale pseudografika musí být překonvertována z DOSu do ANSI).
Pro prohlížeče se musí nastavit charsety takto:

<!--[if !IE]> -->

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=IBM866">
<!-- <![endif]-->
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
Ve skutečnosti se i IE6/IE7 zobrazí se znaky v DOSovém kódovaní, protože ve stylech se pro IE nastaví font Terminal (bez něj by tenhle problém byl neřešitelný).

Dále je nutné zjistit přesnou hodnotu font-size u které budou všechny znaky (i mezery) zobrazeny se stejnou šířkou.
Zatímco oba IE jsou 100% OK, Opera a FF vyžadují pro dokonalost nějaké podružnosti (css problems)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.211.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Fonty v XP — založil P.I.

Corel X4 - fonty — založil Bens

GNU fonty v C — založil xp

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý