Parkour – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Parkour – Offtopic – Fórum – Programujte.comParkour – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Tocimanko0
Grafoman
17. 11. 2007   #1
-
0
-

Je niekto priaznivcom tohto, ehm, sportu? :) Trenuje niekto parkour? Ak ano, co vsetko uz dokazete a ako?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Vasek0
Stálý člen
17. 11. 2007   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.60.–
Colpik0
Super člen
17. 11. 2007   #3
-
0
-

Tak v běhu přeskočit zábradlí zvládne každej :smile1: . Ale na nějaký tréninky si najde čas jen ten, kdo chce být obdivován nebo moc sleduje Spidermana :smile1: . Já bych se radši víc soustředil na normální věci.

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.49.124.–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
DeaLer+2
Hero
17. 11. 2007   #4
-
0
-

To Colpik : A teď zkus definovat pojem normální, pak bych ti mohl dát za pravdu ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Tocimanko0
Grafoman
17. 11. 2007   #5
-
0
-

Hehe, hmm.. Le parkour alebo parkour je vlastne umenie pohybu...Prekonavanie sameho seba, strachu a pod...Rozhodne to neni o merani si sil a o chvastani sa na verejnosti...To su pravidla parkouru... V behu preskocit zabradlie :D LOL.. a co tak wallflip, ftonr/backflip a pod? ;) Je to haluz, verte mi... Kazdy den dostatok pohybu, zlepsovanie vrtkosti, telesnej vydrze, sily... Je to vlastne akesi spojenie gymnastiky a behania....
To DeaLer: Ach jo.. Zas tie tvoje mudre kecy :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
DeaLer+2
Hero
17. 11. 2007   #6
-
0
-

HH ... jen do mě.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jacob0
Věrný člen
17. 11. 2007   #7
-
0
-

Znám ho docela dlouho, něco jsem zkoušel, ale jinak se věnuju jinej sportům ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.90.173.–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Astro0
Newbie
17. 11. 2007   #8
-
0
-

Ja se parkourem zabejvamuz něakej ten čas

post #1 - parkour neni sport když tak disciplina ale spiš životní styl,jiný pohled na svět...
post #4 - jasně že dokážeš přezkočit 1m vysoký zábradlí ale co tak 4m vyskokou zeď...
post #5 -

a co tak wallflip, ftonr/backflip a pod? ;) Je to haluz, verte mi

to je freerun nebo urban tricking ne parkour - parkour je nejkratší,nejrychlejší a nejednodušší cesta

Jinak - parkour.cz nebo parkour.net

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.249.–
Tocimanko0
Grafoman
18. 11. 2007   #9
-
0
-

Astro napsal:
Ja se parkourem zabejvamuz něakej ten čas

post #1 - parkour neni sport když tak disciplina ale spiš životní styl,jiný pohled na svět...
post #4 - jasně že dokážeš přezkočit 1m vysoký zábradlí ale co tak 4m vyskokou zeď...
post #5 -

a co tak wallflip, ftonr/backflip a pod? ;) Je to haluz, verte mi

to je freerun nebo urban tricking ne parkour - parkour je nejkratší,nejrychlejší a nejednodušší cesta

Jinak - parkour.cz nebo parkour.net


Hehe,freerun / parkour... Jak sa pise na parkour.sk, je to v podstate jedno... Ked ti tieto triky pomozu prekonat rychlejsie prekazku... :) Ale tato (povedzme ze) disciplina je narocnejsia nez tie ostatne.. Hmm, no ale oplati sa to.. V zivote sa zide.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Astro0
Newbie
18. 11. 2007   #10
-
0
-

jenze jak se pise na parkour.sk... jinak mi napiš něakou FREERUNOVOU techniku (dělané hlavně kvůli vzhledu) ktera je rchlejsi nez ta parkourová

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.249.–
Tocimanko0
Grafoman
18. 11. 2007   #11
-
0
-

Hh, jj, ale snad sa nepobijeme len kvoli parkouru/freerunu ako takemu.. :) Mali by sme drzat spolu ;) Inak najviac sa mi paci taky pekny stylovy parakotul, ked sa niekomu taky podari... Na akej urovni si, co sa tyka parkouru, ty, Astro? Myslim tym skusenosti, nejake fyzicke zdatnosti a pod...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Tokan0
Grafoman
19. 11. 2007   #12
-
0
-

teda vy máte starosti :) já to jednou viděl v tý ví, je to pěkný, zajímavý, ale jsou i zajímavější věci. nepotřebuju být jako spiderman :smile4:

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.90.–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
Jacob0
Věrný člen
19. 11. 2007   #13
-
0
-

Zná to čím dál tím víc lidí ....

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.90.173.–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Colpik0
Super člen
19. 11. 2007   #14
-
0
-

Tokan napsal:
teda vy máte starosti :) já to jednou viděl v tý ví, je to pěkný, zajímavý, ale jsou i zajímavější věci. nepotřebuju být jako spiderman :smile4:


To bys taky musel být šprt a vědec (nebo snad neznáš Petera Parkera?). A ono by to bylo i dost zajímavý, místo obcházení bloku přeskočit pár zdí ve slepých uličkách a to ještě se saltem vzad a ksichtem "vyždyť to nic není", ale ten čas, co člověk potřebuje na trénink se dá opravdu využít líp (a ne, DeaLere, nebudu definovat slovo "líp" :smile1:).

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.49.124.–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
Earl Cash0
Věrný člen
23. 11. 2007   #15
-
0
-

hmm myslim ze jsem neco o teto veci slysel. nic pro me :) nepotrebuju zlomeniny radeji se budu soustredit na programovani :-D a pokud je v tom behani tak to aby to cert vzal... :smile17:

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
pawlik0
Grafoman
24. 11. 2007   #16
-
0
-

To Earl Cash : Mě vadí běhání jenom, když je to dál než do ledničky :smile9:

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
raddino0
Návštěvník
26. 11. 2007   #17
-
0
-

jaq tak koukam taq si dost lidi plete rozdil parkour/freerunning

Parkour
je co mozna nejrychlejsi a nejbezpecnejsi zpusob prekonani prekazky - salto neni nejrychlejsi!! a bezpecne uz vubec.

Freerunning
je preskoceni prekazky co mozna nejhezceji - saltem atd...

sam delam parkour uz 2 roky... nyni me to postupne tahle k FR a taq v telocvicne skacu salta. neni to nic jednoducheho a taky je rozdil mezi telocvicnou, kde sou vsude zinenky atd... a venku. Pokud je nekdo z prahy a ma chut si nekdy zajit zaskakat taq az klidne napise.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.184.–
Tocimanko0
Grafoman
26. 11. 2007   #18
-
0
-

To raddino : Jj, suhlas :) V parkoure je nieco nebezpecne az vtedy, ked dany traceur nevie jak na to, alebo nechape teoriu napr. danej techniky :) Ja sa venujem parkouru 0,5 roka :) Skoda ze sme tak daleko od seba ;) Ja som blizko Bratislavy - Slovensko :( Hmm, tak tak.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Astro
~ Anonymní uživatel
25 příspěvků
27. 4. 2008   #19
-
0
-

Zase po dlohé době obživíme tohle vlákno (alespoň doufám)

Nešel by někdo z Prahy někam zaskákat?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.249.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
28. 4. 2008   #20
-
0
-

To Astro : sežeň nějaký pěkný Pražandy a přijedu zaskákat :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Minnoc0
Návštěvník
28. 4. 2008   #21
-
0
-

Je to určitě zajímavej sport, ale dávám přednost kontaktním sportům - thajský box, kick-box, karate, muay-thai ... no gravity ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.66.178.–
T.Nej0
Newbie
28. 4. 2008   #22
-
0
-

O parkouru jsem slyšel poprvé před dvěma rokama. Přemýšlel jsem že bych s Le Parkourem začal, ale zatím nebyl čas. Ale nějaké věci jako: Side vault, Franchissement, Saut de fond... to zvládne snad téměř každý.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.141.–
raddino0
Návštěvník
28. 4. 2008   #23
-
0
-

mas pravdu zacatky zvladne skoro kazdy ale potom je parkour o tom ze i jednoduchy trik (nerad pouzivam slovo trik ale co se da delat) muze prekonat zdanlive neprekonatelnou prekazku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.184.–
Tocimanko0
Grafoman
28. 4. 2008   #24
-
0
-

To raddino : Parkour nemá nič predpísané :) Vaulty a rôzne skoky sú len odrazovým mostíkom pre začiatočníkov.. Potom si všetko definuješ sám... Definície čo je parkour spočívajú len v tom, že si jasne stanovíš napríklad to, či rôzne saltá a triky do neho patria alebo nie. Je to proste o prekonávaní prekážok najpriamejšou cestou a najrýchlejšie.. Saltá a ostatné techniky patria do freerunu..

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
mephi0
Expert
29. 4. 2008   #25
-
0
-

DeaLer: Ach jo.. Zas tie tvoje mudre kecy :)


:-D

a k teme. To "behanie" mi nehrozi. Ja sice niesom na tom so športom veľmi zle ale ani veľmi dobre. Ostanem pri volejbale, niekde sa napichnuť a visieť tam, to nie :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
radkoo
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
21. 6. 2009   #26
-
0
-

mam otazku mam 10 rokov a skacem parkour a vseci parkouristi mi hovoria ze mam este malo roku a ze nemam skakat ale ja ich nepocuvam je na tem neco zle???ja si mislim ze ne a od kolci roku mam skakat parkour???

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.47.1.–
raddino0
Návštěvník
21. 6. 2009   #27
-
0
-

není daný žádný věk od kdy můžeš začít dělat parkour. ale samozřejmě čím starší si, tím lépe můžeš trénovat, máš větší sílu a obratnost a hlavně máě více rozumu. Důvod proč je parkour nebezpečný pro "malé" děti je, že jsou nerozcvičení a snaží se napodobit, jak ve filmu skákal z střechy na střechu triple backflip a potom přistál jako nic. to vede k hlavním úrazům. Ale pokud se chytíš ňějaké dobré tréninkové skupiny a upravíš si trénink podle svých výkonů, klidně začni trénovat. Hodně štěstí a ještě pozor: v parkouru se zdokonaluješ neustále a dlouhodobě, tudíž u toho musíš vydržet déle.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.184.–
marioff0
Expert
22. 6. 2009   #28
-
0
-

mne sa uz davnejsie pozdaval... bohuzial prislo velmi vazne zranenie kolena.. a musim byt rad ze aspon chodim ako-tak..

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
jadus.
~ Anonymní uživatel
99 příspěvků
22. 6. 2009   #29
-
0
-

ja mel nadherne sedreny ksicht. Matka se divila proc sem tim sklem proskakoval

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.38.–
pc_manik0
Stálý člen
22. 6. 2009   #30
-
0
-

Ja se občas také díval na videa o parkouru,ale pro mě parkour není pač jsem dost slabý na fyzickou aktivitu a běhat zrovna se mi nechce.
Jinak hraju občas 2hry kde je trochu parkouru :smile1: Mirrors Edge a Assasins Creed(doporučuji všem co mají radi parkour)

Jo a ještě jsem si vzpomněl na jeden díl ze seriálu Kriminálka Anděl :smile5: to musíte vidět co máte radi parkour jak jednoho parkuraka furt honila policie a byl to marné honění,ale nakonec ho chytli:
určitě doporučuji kouknout:

http://archiv.nova.cz/multimedia/kriminalka-andel-12-dil-posedlost.html

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.179.68.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý