NazdarSvete.java – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

NazdarSvete.java – Java – Fórum – Programujte.comNazdarSvete.java – Java – Fórum – Programujte.com

 

Janina0
Návštěvník
17. 11. 2007   #1
-
0
-

Ahoj, píšu svůj první program v Jave. Klasický příklad NazdarSvete mam zapsany dobře, ale po nainstalováni SDK ještě musím podle jedné odborné literatury přidat podadresáš bin do path počítače. Nevíte prosím jak se to dělá? :smile1: Možná, že se ptám na úplnou blbost, protože v cmd jsem ve složce D:\Sun\SDK\bin> tam mám uložený program NazdarSvete.java a když zadám příkaz javac NazdarSvete.java , píše mi to : javac není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
spustitelného programu nebo dávkového souboru.

Co s tím?

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.160.–
echo1120
Stálý člen
17. 11. 2007   #2
-
0
-

Mám dojem, že ti nemože nájsť program javac.exe . Hoď sem screen :smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.75.–
Al0
Věrný člen
17. 11. 2007   #3
-
0
-

zdarek, přiznám se, že kdysi jsem měl stejný problém, a vyřešil jsem to tím, že jsem si stáhl Eclipse(www.eclipse.org), při prvním zapnutí jsem vybral, kde mám uloženo JDK, a vše šlape v pohodě;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.132.–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
18. 11. 2007   #4
-
0
-

To Al : Každopádně, pokud používáš windows XP systémová proměnná path se nastavuje takto:
Tento Počítač -> Vlastnosti -> záložka Upřesnit -> Proměnné prostředí
Tam vyber systémovou proměnnou Path a stiskni Upravit, na konec přidej středník a cestu do bin adresáře jdk např. c:\program files\java\jdk1.6.0\bin;

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.183.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
26. 3. 2010   #5
-
0
-

Zdravim. Snazim sa pokoryt zaklady javy podla nemenovanej zevraj kvalitnej knizky. Zabrzdil som sa pri pisani prveho programu. Mal som stiahnut Java Software development kit zo stranky java.sun.com . Tam mi pise ze stratil platnost a ze mam stahovat balik jdk1.1.8 ten som rozbalil do C/bin a ked pisem javac NazdarSvete.java vy&hadzuje mi toto

[IMG]http://i44.tinypic.com/x35ycz.jpg[/IMG]

NazdarSvete mam napisany takto

[IMG]http://i44.tinypic.com/r8a5x4.jpg[/IMG]

a ulozeny ako NazdarSvete.java

*kde robim chybu? vdaka za odpovede

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.40.71.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
26. 3. 2010   #6
-
0
-

Chybu neděláš, jenom musíš nastavit "cestu" k javovským exe souborům.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
26. 3. 2010   #7
-
0
-

Prosim ta, napises mi ako? dik

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.40.71.–
sputnikone+1
Věrný člen
26. 3. 2010   #8
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 147.251.53.–
26. 3. 2010   #9
-
0
-

takze som zadal cestu aj s bodkociarkou (strednik) c:\program files\java\jdk1.1.8\bin

a nic, prikazovy riadok je taky isty :-(

nanovo som stiahol balik jdk1.1.8 a rozbalil. Ako sa spusta instalacia toho balika? alebo sa to neinstaluje?

*presunul som obsah balika do C:\program files\java

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.40.71.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
26. 3. 2010   #10
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
26. 3. 2010   #11
-
0
-

podla toho navodu som si stiahol javu, nainstaloval, vsetko odklikal. Cestu si pytalo do C:\Sun\SDK tak som potvrdil. Vzadal path takto C:\Program Files\Sun\SDK\bin stale to iste. .skusal som odinstalovat a nainstalovat do zlozky java v program files, samozrejme zmenil cestu, taktiez nic :-( mam z toho nervy. .

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.40.71.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
26. 3. 2010   #12
-
0
-

No ty cesty musí být stejné. Jestli si to nainstaloval do C:\Sun\SDK, tak i do path to musíš uložit jako C:\Sun\SDK.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
26. 3. 2010   #13
-
0
-

jasne uz som si vsimol ze tam mam navyse program files a este ten NazdarSvete.java som mal na ploche. .THX velmi pekne a hlavne za ochotu

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.40.71.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý