Jednoduchý projek – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jednoduchý projek – C / C++ – Fórum – Programujte.comJednoduchý projek – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Akacko0
Návštěvník
27. 11. 2007   #1
-
0
-

Zdravim, ve škole nam zadáli jednoduchý projekt v C/C++. (Po dohodě to může byt i v jiných jazycích, ale já se to C/C++ chci naučit)

Jsem v tom začátečnik. Umím cykly, podmínky (většinou z PHP) a trochu i základy OOP. Doučit se neni problém. Díval jsem se i na OpenGL, ale zatím to je pro mě zmatené. Zkoušel jsem i WinAPI, ale nechci se omezovat jednou platformou a už vůbec ne Windowsem.

Můžete mi, Vy zkušenějši, poradit nějaký ,,jednoduchý" projekt. Třeba nějakou užitečnou konzolovou aplikaci, ale ne nějakou kterou napišu za hodinu a bude mit 50 řádků kódu. (Je to projekt na půl roku :) ).

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.111.–
tmi0
Věrný člen
27. 11. 2007   #2
-
0
-

napis si nejakou easy hru, typu hada nebo tetris). k tomu bych doporucil treba SDL. jestli chces neco bez grafiky, tak doporucuju nejaky teoreticky algoritmus, typu trideni/ nejaky intervalovy stromy/hledani cest v grafu....
nebo si napis konzolovou kalkulacku s pokrocilejma funkcema typu reseni soustav rovnic, nerovnice...

...ovsem tohle se da stihnout i za vikend)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Zelenáč0
Posthunter
27. 11. 2007   #3
-
0
-

Teda nepochopim, ze nekdo chce poradit, co naprogramovat... Ale budiz - co treba "cteci" program, ktery ti prevede textovy soubor do zvukove podoby? Samozrejme zadne koktani, pekne plynule, s intonaci apod. Neni to mozna uplne nejjednodussi... :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
midin0
Věrný člen
27. 11. 2007   #4
-
0
-

To Zelenáč : Lol :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.4.–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
sn3d0
Věrný člen
28. 11. 2007   #5
-
0
-

to Akaco: uplne sa zo zaciatku vyser na veci ako WinAPI, OpenGL, toboz DirectX ci SDL atd.. naprv sa nauc programovat v C/C++. Najprv sa nauc co je na co, nauc sa mysliet objektovo, co je polymorfizmus, ako presne to funguje, vyuzivat dedicnost, potom si pozry rozne navrhove vzory, algoritmy, pracu z datovymi strukturami atd.. ako pracuje pamat atd.. az potom ries veci ako WinAPI a podobne kraviny. Ono totizto este nevies poriadne C++ a pustat sa do veci ako OpenGL je v tomto pripade samovrada a k nicomu nedospoejes pretoze budes zapasit add1. z neznalostou pocitacovej grafiky add2. z neznalostou programovania. To bude mat len za nasledok to ze sa to otravy zneechuti sa ti to a vykasles sa na to.. Vsetko chce svoj cas.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.151.208.–
shutdown -h now
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Jednoduchy for — založil Durza

Jednoduchý zásobník — založil kadet

Jednoduchý košík — založil mich

Jednoduchý dotaz — založil Martin

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý