Jak se naucit c++ zabavnou formou – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jak se naucit c++ zabavnou formou – C / C++ – Fórum – Programujte.comJak se naucit c++ zabavnou formou – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Vazli0
Duch
28. 11. 2007   #1
-
0
-

zdravim nevi nekdo o nakej zabavnej forme uceni se c++ nez je uceni se z knizky? (ja se to ucim z naskenovanyho mistrovstvy v c++)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.245.–
http://www.flexiweb.cz/
tmi0
Věrný člen
28. 11. 2007   #2
-
0
-

mistrovstvi v c++ je na nic, ovsem uceni se z knih povazuju za nejlepsi formu (aspon do doby nez budes schopen psat nejake smysluplne aplikace).
a co by sis predstavoval jako zabavnou formu?)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Vazli0
Duch
28. 11. 2007   #3
-
0
-

to prave nevim ale kdyz rikas ze mistrovstvy v c++ je na nic tak doporuc nejakou jinou knihu...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.245.–
http://www.flexiweb.cz/
tmi0
Věrný člen
28. 11. 2007   #4
-
0
-

zajimava je Myslime v jazyku c++, ale prijde mi docela draha (ale stale je levnejsi nez Mistrovstvi. navic pokud umis anglicky, muzes si ji zadaco stahnout v html podobe ze stranek http://www.mindviewinc.com/ : http://www.mindviewinc.com/). zacatky je nejlepsi nabrat na ruznejch internetovejch kurzech... velice uzitecnou se ukazala Pasti a propasti jazyka C++ od m.viria, ale to neni klasicka ucebnice, tu bych ti doporucil az pozdeji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Jeyekomon0
Stálý člen
28. 11. 2007   #5
-
0
-

To tmi :
Hmm, jaktoze je Mistrovstvi v C++ na nic ??
Pokud opomineme jeho cenu, pak jsem na nej slysel jen chvalu..

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.65.–
jjk
tmi0
Věrný člen
28. 11. 2007   #6
-
0
-

... me se nelibilo. je psano strasne rozplizlou formou, prilis malo informaci na prilis mnoho stranach. nekomu to mozna vyhovuje, ale me tedy ne...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Jeyekomon0
Stálý člen
29. 11. 2007   #7
-
0
-

To tmi :
"psano strasne rozplizlou formou"
Jo tak, tak to prave vetsine zacatecniku prijde fajn, kdyz jim nekdo omila neco porad dokola a dopodrobna. A pokud je to psano tak "rozplizle", tak ma vetsina dojem, ze tomu rozumi, protoze se Cppkem prokousavaji po malych kruccich, rozhodne lepsi, nez jim vysvetlit teorii na nekolika stranach, ktere prectou za par dni a samozrejme se za tech par dni vsechno nenauci, takze jim to prijde tezsi a davaji vinu Cpp . Tedy dle meho (obsahlejsiho) nazoru je Mistrovstvi idealni ucebnice (se spoustou prikladu) pro zacatecniky, ale pro pokrocile programatory uznavam, ze muze byt napsana zdlouhave a tedy nudna.. Ovsem pak hodnoceni knihy zalezi na tom, pro koho byla puvodne napsana.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.31.–
jjk
ppetr
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
29. 11. 2007   #8
-
0
-

zkus hru Colobot je to docela sranda, ale moc te to nenauci, mozna tak zakladni syntax :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.151.–
tmi0
Věrný člen
29. 11. 2007   #9
-
0
-

jojo colobota jsem hral, dobra hra). podobne bych pro zacatecniky doporucil game maker, ale muze vest k nekterym osklivym navykum...
jde predevsim umet o to programatorsky myslet, syntaxe jazyka nebyva takovy problem (ackoli v cpp je docela obsahla a uzitecna stl, coz si nejaky manualek zaslouzi...) aby na ni bylo potreba spousta prikladu... ale jak jsem jiz rekl, kazdemu vyhovuje neco jineho

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Gadael0
Návštěvník
29. 11. 2007   #10
-
0
-

Jeste k Mistrovstvi v C++: Ja jsem se z toho ucil a musim rict, ze jsem byl spokojeny - jak uz bylo receno, pokud zacatecnika neodradi cena a predevsim tloustka, pak je to pro nej idealni kniha. Navic i ted mi dobre poslouzi jakozto temer kompletni manual C++, spoustu veci uz jsem pozapomel, takze kdyz ji mam doma po ruce, muzu se do ni vzdy podivat (pravda - na internetu jsou veskere mozne reference a manualy, ale kniha je mi sympatictejsi).

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.165.2.–
Nejhorsi, co se Vam v zivote muze prihodit je, ze narazite na blbce...
mephi0
Expert
29. 11. 2007   #11
-
0
-

ad sa učiť programovať bez zábavy ? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
yaqwsx+9
Posthunter
29. 11. 2007   #12
-
0
-

Jasne programovani(ne na profesionalni urovni) je jen a jen o zabave!

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.108.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
tmi0
Věrný člen
29. 11. 2007   #13
-
0
-

vem si vysokoskolsky skripta teoreticke informatiky a uvidis)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
29. 11. 2007   #14
-
0
-

Doporučuji knížku naučte se v C++ za 21 dní od CpBooks.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Jeyekomon0
Stálý člen
30. 11. 2007   #15
-
0
-

survik1 napsal:
Doporučuji knížku naučte se v C++ za 21 dní od CpBooks.

To survik1 :
Nechapu, jak se muze nekdo naucit programovat za tak kratkou dobu, bez predchozich znalosti programovani, to je prece nesmysl, ne??
Takhle "nalit" programovani do hlavy snad nejde.. To by se pak dali seriove vyabet programatori.

Reaguju na tuto knihu:
Naučte se C++ za 21 dní
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani/naucte-se-c-za-21-dni-2-aktualizovane-vydani/

+ jeji extremnejsi pribuzna:
Naučte se programovat počítačové hry za 24 hodin
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani/naucte-se-programovat-pocitacove-hry-za-24-hodin/

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.31.–
jjk
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
30. 11. 2007   #16
-
0
-

To Jeyekomon :
a) Já neříkám, že se to dá naučit za 21 dní, já se to učil půl roku :)
b) Druhou knížku bych nebral zas až tak vážně, osobně ji využívám jen kvůli návrhům a samotné teorii programování her. Ke všemu je psaní pod WinAPI, což taky v dnešním procentu Linuxáků, které se již nedá opomíjet, není nejlepší kombinace.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
mephi0
Expert
30. 11. 2007   #17
-
0
-

tak ako "mistrovstvi v C++" z teba spravi mistra
tak ako "Myslime v jazyku C++" ta nauci v nom mysliet
tak ako "Rozumime C++" ta nauci rozumiet

tak isto ta "Naucte se C++ za 21dni" nauci C++ za 21dni ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
sn3d0
Věrný člen
1. 12. 2007   #18
-
0
-

AK kniha Myslime v jazyku C++ je prekladom Thinking in C++ tak je to nahodou perfektna kniha a asi naj co sa da splasit o C++. Nieje to ta kniha kde je for rozpisany na 150 stranach a pojem polymorfizmus je len tak okrajovo zmieneny. Programovat sa da naucit aj za cca tyzden. Dobre programovat a hlavne vediet navrhovat a odhadnut co a ako to chce prax.Niekolko krat sa popalit na vlastnych chybach. K tomu cloveku nepomoze ziadna kniha. A naucit sa programovat? Na to je jednoducha rada ktoru som ja cital svojho casu v kazdej publikacii. TREBA VELA SKUSAT! nielen citat. Vsetky tie priklady si pisat. PRoste ked je niekto typ cloveka co musi do vsetkeho strkat prsty(stoural), ma vyhrate. Ak to niekoho nudi, nech to zabali a nech ide studovat management :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.173.30.–
shutdown -h now
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
1. 12. 2007   #19
-
0
-

To mephi : Věř mi, že si budeš muset procházet jednotlivé kroky několikrát, abys je pochopil a skutečně se je naučil. Je to sice psáno stylem, že pokročilejší programátor by to za těch 21 dní zvládl, ale...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
mephi0
Expert
4. 12. 2007   #20
-
0
-

survik1 napsal:
To mephi : Věř mi, že si budeš muset procházet jednotlivé kroky několikrát, abys je pochopil a skutečně se je naučil. Je to sice psáno stylem, že pokročilejší programátor by to za těch 21 dní zvládl, ale...


tu knihu mam precitanu 2x. Ucil som sa z nej od nuly. Dokonca bez internetu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
A.G.
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
12. 7. 2008   #21
-
0
-

21 dní je jinak řečeno 504 hodin.Jestli se někdo bude učit podle této knížky třeba hodinu denně,může mu studium trvat 504 dní.To je asi zhruba rok a půl.Takže název toho titulu je podle mě pravdivý a zcela v pořádku

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.112.175.–
Scorpiusix0
Newbie
12. 7. 2008   #22
-
0
-

Hosi toto je diskuse... nic proti vam a vasim nazorum ale dovolim si sem neco pripsat...
1) Mistrovstvi v C++ mam doma, cetl jsem ji a nikdy bych si netroufal tvrdit ze je psana rozptylenou formou - praveze naopak - mam otazku: vnimal jsi co ctes?? (je to snad nejlepsi kniha o C++ kterou jsem kdy videl pokud se chcete naucit C++ a mate vlastni motivaci)
2) Co kdyz je ta doba u knizek za jakou se to da naucit obrazne recena a je udelana tak aby ti co ji ctou videli jak postupuji a neupadala jejich motivace - to je to co je smyslem teto diskuse - aspon trochu se tu knihu snazili zprijemnit

zdravim nevi nekdo o nakej zabavnej forme uceni se c++ nez je uceni se z knizky? (ja se to ucim z naskenovanyho mistrovstvy v c++)


3) a 21 dni znamena kazdou lekci za den... do 24 hodin a pokud ji zvladnes tak nepotrebujes ani 10 hodin na celou knihu.. ovsem pochybuju ze by nekdo kdo nema zkusenosti s programovanim zvladl pojmout tolik informaci co je v jedne kapitole za jeden den - mozna ze zacatku

A jeste abych se vratil k tomu o co tu jde... podle me se programovat musis CHTIT naucit.. nepocitat s tim ze to do tebe nekdo naleje a ty budes sedet u televize... proc maji programatori prumerne nejlepsi platy? protoze se musi porad ucit, umet myslet a takovych lidi je malo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.111.4.–
gaben0
Stálý člen
12. 7. 2008   #23
-
0
-

Knihu "Naučte sa C++ za 21 dní" mám doma a tiež sa z nej učím. Tých 21 dní určite nie je myslené ako skutočných 21 dní....podľa môjho názoru je nemožné zvládnuť načerpať toľko informácií do seba za taký krátky čas...Ja som pri výbere knihy z ktorej sa učiť C++ rozhodoval z "Naučte se programovať za 21 dní" a "Místrovství v C++". Keďže v tom čase som nemal žiadne skúsenosti s týmto jazykom, zobral som radšej C++ za 21 dní (rozhodovala u mňa cena). Zatiaľ mi táto knižka vystačí, neskôr si možno kúpim Místrvství...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.23.–
C, C++
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
13. 7. 2008   #24
-
0
-

Já měl knihu co se jmenovala Learn CSS in 10 minutes :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
13. 7. 2008   #25
-
0
-

To Nefaritus : A tys to dal za devět minut, že? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
gaben0
Stálý člen
13. 7. 2008   #26
-
0
-

To Nefaritus : ty voe...strašne hrubá kniha to musela byť :smile6:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.17.–
C, C++
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
14. 7. 2008   #27
-
0
-

To survik1 : Noo...mělo to určitě přes 100 stran :D a 10 stran za minutu nedavam :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
15. 7. 2008   #28
-
0
-

Scorpiusix napsal:]2) Co kdyz je ta doba u knizek za jakou se to da naucit obrazne recena a je udelana tak aby ti co ji ctou videli jak postupuji a neupadala jejich motivace - to je to co je smyslem teto diskuse - aspon trochu se tu knihu snazili zprijemnit

zdravim nevi nekdo o nakej zabavnej forme uceni se c++ nez je uceni se z knizky? (ja se to ucim z naskenovanyho mistrovstvy v c++)


3) a 21 dni znamena kazdou lekci za den... do 24 hodin a pokud ji zvladnes tak nepotrebujes ani 10 hodin na celou knihu.. ovsem pochybuju ze by nekdo kdo nema zkusenosti s programovanim zvladl pojmout tolik informaci co je v jedne kapitole za jeden den - mozna ze zacatku



To je sice velice milý názor.Ale takové názvy jsou podle mě čistý marketingový trik sloužící k většímu prodeji.Jedna věc je přečíst knížku.Druhá naučit se podle ní opravdu programovat,což podle mě vyžaduje psaní programů a plnění úkolů obsažených v té publikaci.Na oboje tolik času podle mě nestačí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.112.175.–
milanmichal0
Stálý člen
17. 7. 2008   #29
-
0
-

Ještě k té hře colobot , neexistuje k tomu čeština ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.227.–
Věnuji se jazyku C++ a baví mě.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 25 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý