Hranice HTML – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Hranice HTML – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.comHranice HTML – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com

 

Jeyekomon0
Stálý člen
30. 11. 2007   #1
-
0
-

Zdravim, umim zatim v html jen par zakladnich tagu, ale zajimalo by me, jakou to ma budoucnost, tedy, kdybych chtel vytvorit treba takovouto stranku:
http://www.freerun.cz/
(stranka z kritiky webu na Programujte.com)
tak jestli mi k tomu staci html a hromada uceni, nebo se pak prechazi k necemu vyssimu ??
Neboli - co jeste jde a co uz nejde vytvorit v HTML ??
Dik.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.31.–
jjk
Zelenáč0
Posthunter
30. 11. 2007   #2
-
0
-

V samotnem (X)HTML nejde delat prakticky nic. (nadpisy, nejake to formatovani textu, nevzhledne tabulky, odstavce, obrazky a samozrejme odkazy). Na "slozitejsi" graficke zpracovani budes potrebovat CSS.

Dal je potreba vedet, ze HTML je ZNACKOVACI jazyk, nikoli jazyk PROGRAMOVACI, takze na veci jako navstevni kniha, forum, prijatelnou spravu clanku apod. budes potrebovat jeste nejaky ten programovaci jazyk na strane serveru (napr. PHP)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Jeyekomon0
Stálý člen
30. 11. 2007   #3
-
0
-

To Zelenáč : jj, dik, jen, vsiml jsem si, zes vynechal takovou tu vetev od Microsoft, myslim Frontpage a spol., ale, jak jsem uz z nekolika nazoru vycitil, tak to pry neni nejlepsi volba.
Takze cesta dal vypada IMHO asi takhle HTML -> CSS -> PHP (uvidim, kam az se dostanu ..)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.31.–
jjk
Blujacker
~ Moderátor
0
Grafoman
30. 11. 2007   #4
-
0
-

FrontPage je jenom editor HTML podobně jako NVU... Nicméně je lepší si kod psat sám než si ho nechat generovat těmito programy...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.226.–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Curo
~ Šéfredaktor
+8
Hero
30. 11. 2007   #5
-
0
-

Jen bych doplnil, že znalost PHP bez znalosti HTML je pro freelancera vcelku na nic.

To není o vynechání větve MS, to je o pouze o programu, ve kterém budeš programovat. To bychom mohli říct, že bychom vynechali i pspad, nvu.. Frontpage v nové verzi office už není tak hrozný.. nicméně frontpage je pro tvorbu osobních stránek, ne rozsáhlejších prezentací.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.4.–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Blujacker
~ Moderátor
0
Grafoman
30. 11. 2007   #6
-
0
-

To Curo : Byl jsem první :smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.226.–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
pawlik0
Grafoman
30. 11. 2007   #7
-
0
-

To Blujacker : Nemachruj :smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
bukaj0
Věrný člen
30. 11. 2007   #8
-
0
-

Jeyekomon
Důležité je uvědomit si, k čemu co slouží. HTML je značkovací jazyk sloužící k logickému rozdělení textu. Nic víc, nic míň. A v budoucnu bude stále k tomu samému.

zes vynechal takovou tu vetev od Microsoft, myslim Frontpage a spol.
Frontpage a jiné WYSIWYG editory jsou tu jen k tomu, aby usnadnily práci tím, že místo psaní kód prostě strukturuješ text (a bohužel i design) jako v textovém procesoru. Prostě jde o to ,,just works``, ale za jakou cenu... (Kód vycházející z WYSIWYGu je většinou objemný a používá věci, které jsou dosti ,,prasácké``, pokud ho sám nezedituješ.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.13.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
Paja2
~ Moderátor
+2
Věrný člen
30. 11. 2007   #9
-
0
-

To bukaj : Máš pravdu FP produkuje docela mizerný html kod. Asi nejlepší WYSIWYG editor bude Dremweaver.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.215.–
pawlik0
Grafoman
1. 12. 2007   #10
-
0
-

Ale nesnášim ty, kdo tomu vůbec nerozumí a dělají v tom. Vůbec neví, co jim to píše a když něco po*****, tak vůbec neví. Třeba můžou mít v headeru   bez středníku a neví, co to tam dělá..

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
pawlik0
Grafoman
1. 12. 2007   #11
-
0
-

btw Někdo by mohl namítnout JavaScript, ale já radím: Přeskočit a nevidět se s ním. Nejvíc jsem promarnil času, když jsem se ho učil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
Zelenáč0
Posthunter
1. 12. 2007   #12
-
0
-

pawlik napsal:
btw Někdo by mohl namítnout JavaScript, ale já radím: Přeskočit a nevidět se s ním. Nejvíc jsem promarnil času, když jsem se ho učil.


Naprosty souhlas.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
1. 12. 2007   #13
-
0
-

JavaScript je náhodou dobrý, já se však učím stylem "co potřebuju, najdu - naučím". Největší jeho výhodu vidím ve spojení s PHP (Ajax)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Orcslayer0
Stálý člen
1. 12. 2007   #14
-
0
-

To pawlik : Naprostý nesouhlas. :) Vhodně použitý JavaScript (a ošetřený v případě vypnutí) má ve webových technologiích svůj význam. Sice se pro (dlouhý) začátek dá obejít bez něj, ale stále ho ignorovat nejde. ,) Je to prostě další skok pro větší uživatelskou příjemnost. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.82.–
Zelenáč0
Posthunter
1. 12. 2007   #15
-
0
-

To Orcslayer : Kolikrat se divim, ze misto kutaleni sutru nedonutili Sisyfa programovat v Javascriptu... Udelat aplikaci, ktera funguje ve vsech prohlizecich, a navic i s vypnutym JS je casto nadlisky ukol..

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
bukaj0
Věrný člen
1. 12. 2007   #16
-
0
-

pawlik
Někdo by mohl namítnout JavaScript, ale já radím: Přeskočit a nevidět se s ním. Nejvíc jsem promarnil času, když jsem se ho učil.
Stejně, jak jsem psal u HTML, musíš si uvědomit, k čemu JavaScript slouží. Pak bys nemlel takové nesmysly. JavaScript je k dynamické změně obsahu či vzhledu stránky bez toho, aby ji celou musel načítat znovu. Opět nic víc, nic míň.

A jak poznamenal survik1, ve spojení se serverovými technologiemi (nemyslím tím jen PHP), je mocným nástrojem šetřící síťový provoz.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.13.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
pawlik0
Grafoman
1. 12. 2007   #17
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
7. 12. 2007   #18
-
0
-

To Jeyekomon : Ještě abych se vrátil k tomu co potřebuješ na vytvoření takového webu...nejsou to jen značkovací, scriptovací jazyky, ale potřebuješ taky grafický editor na zpracování obrázků :) z freewarů je dobrej PhotoFiltre :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
pawlik0
Grafoman
7. 12. 2007   #19
-
0
-

To Jeyekomon: Ale může si sehnat i nějaký 30ti denní shareware, spíše na vyzkoušení, jestli to stojí za to..

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.87.–
Sa Nata A Na. Howgh
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý