Jakou knihu? – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jakou knihu? – Java – Fórum – Programujte.comJakou knihu? – Java – Fórum – Programujte.com

 

Palda0
Duch
11. 12. 2007   #1
-
0
-

Jakou knihu si mam podle vas koupit k nauceni se Javy? Nejvice me zaujaly tyto dve:Java 6 - Vyukovy kurz,Myslíme objektove v jazyku java 5 ktera je podle vas lepsi? vyplatily by se mi koupit obe najednou? jsou velke zmeny javy 6 od javy 5?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
d.j.
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
17. 12. 2007   #2
-
0
-

To Palda : Ahoj, no já s těma dvouma, cos jmenoval nemám zkušenost. Já mám knížku Učebnice jazyka JAVA od Herouta. Přijde mi dobrá. GUI se v ní ale nenaučíš, je to pro první kroky v JAVĚ. GUI už vysvětluje Herold zastarale.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.123.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
23. 12. 2007   #3
-
0
-

Co já vím, tak kamarád byl velmi spokojený s Myslíme v Javě (Thinking in Java) ;o)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
rudyment0
Návštěvník
24. 12. 2007   #4
-
0
-

Pro začátečníka mezi oběma verzemi žádné významné rozdíly nejsou.
Nicméně každá z jmenovaných knih má jiný cíl a učí čtenáře něco jiného.

"Myslíme objektově v jazyku Java 5.0" učí objektově orientované programování a ukazuje, jak je třeba při tomto způsobu programování přemýšlet. Ze syntaxe a knihoven probírá jenom to, co je pro základní kurz OOP potřeba. O výjimkých a vláknech se zde proto dovzíš opravdu jen minimum.

Naproti tomu "Java 6 - Vyukovy kurz" se soustředí především na syntaxi jazyka a jeho knihovny, takže se pro změnu neodzvíš skoro nic o tom, jak se takový OO program vymýšlí.

Takže by asi bylo nejlepší si pořídit obě, ale pozor, "Myslíme objektově..." je už prakticky doprodané a nakladatel další dotisk nechystá.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.36.–
byF0
Návštěvník
27. 12. 2007   #5
-
0
-

"Java 6 - Výukový kurz", doporučuji. Nicméně, jak pravil pan Pecinovský, principy OOP je lepší se naučit někde jinde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.75.214.–
radar0
Newbie
22. 1. 2008   #6
-
0
-

Pro naprostého začátečníka je dobrá "Java pro zelenáče" od Miroslava Viriuse.

Heroutovy učebnice jsou spíše pro céčkaře, kteří se přeučují na Javu...

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.108.153.–
stepan0
Newbie
22. 1. 2008   #7
-
0
-

Zvážil bych knihu Ivora Hortona Java 5, která je v současné době za velmi příznivou cenu http://www.neo.cz/java5.html. Kromě základů zasvětí do Javy hlouběji než zmiňované knížky pro začínající a naopak je aktuálnější a pochopitelnější než klasika od Bruce Eckela.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.61.–
Janina0
Návštěvník
15. 4. 2008   #8
-
0
-

Já mam knihu Java bez předchozích znalostí a myslím, že je to dobrej základ.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.235.32.–
wokena0
Stálý člen
2. 5. 2008   #9
-
0
-

no, já mám 120-ti stránkové skripta z nějaké školy a dobrej základ to určitě je :smile2:

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.102.32.–
md5-generator.wokena.com | blog.wokena.com | wokena.com
sikus0
Duch
14. 5. 2008   #10
-
0
-

Nejlepší je od Herouta, má víc dílů, takže se můžeš postupně naučit všechno. Učí nás a je to skvělý týpek, všechno skvěle vysvětlí stejně jako v knize.
Ale doporučuji pročíst více knih, v každé je to jinak podané, Herout se pak dá dobře použít, když něco zapomeneš. Pro oživení, jak se s čím pracuje.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.207.–
keet0
Newbie
30. 8. 2008   #11
-
0
-

Zdravim, minulý týden jsem si objednal Java 5 od Herouta a jak to tu pročítám, tak jsem určitě udělal dobře. Už se nemůžu dočkat až mi přijde :-).

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.79.22.–
keet0
Newbie
30. 8. 2008   #12
-
0
-

ještě bych se rád zeptal, jestli jsou velké změny mezi JAVA 5 a JAVA 6?

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.79.22.–
Payne
~ Anonymní uživatel
37 příspěvků
30. 8. 2008   #13
-
0
-

Zmeny v ramci API, nie co sa tyka jazyka... Pre blizsie info hladaj changelog, pripadne whitepaper...

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.244.219.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Jakou knihu? — založil Goumba

Jakou knihu? — založil knizka123

Jakou Knihu vybrat — založil Pejka

Jakou knihu vybrat? — založil Zelenáč

Jakou knihu koupit — založil goldýn

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý