Počítač napsal knihu... realita nebo marketingový tah? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Počítač napsal knihu... realita nebo marketingový tah? – Offtopic – Fórum – Programujte.comPočítač napsal knihu... realita nebo marketingový tah? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

to_jsem_ja0
Stálý člen
Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.132.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
14. 12. 2007   #2
-
0
-

Tak to je zajímavý, ale absolutně to nechápu :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
14. 12. 2007   #3
-
0
-

No jestli je to pravda, tak super :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.146.114.–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
to_jsem_ja0
Stálý člen
14. 12. 2007   #4
-
0
-

Lukáš Chadraba napsal:
No jestli je to pravda, tak super :)


ale je to pravda?
já programátor nejsem-snažím se o to, ale nejsem- a proto jsem se rozhodl potlačit svoji bezprostřední reakci earkce a neříct 'ti je volovina!' a zeptat se někoho kdo se v tom vyzná. kdo myslí že to pravda je a kdo ne?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.132.–
mates0
Grafoman
14. 12. 2007   #5
-
0
-

No tak to čumim. jestli je to fakt. ale moc tomu nevěřím. podle mě do něj nacpali literaturu za posledních 1000 let a on to pak vytvořil. podobně pracuje ten počítač jak hraje šachy ne? nemůžu si vzpomenout na jméno. měl v sobě všechny partie několik desítek let zpátky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
pawlik0
Grafoman
14. 12. 2007   #6
-
0
-

Obsah knihy tají? Něco jako 100101010010110 ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
Gadael0
Návštěvník
14. 12. 2007   #7
-
0
-

To mates : Deep Blue od IBM?

Az bude literatura, hudba a vubec veskere kulturni produkty dilem umele inteligence, tak tu snad radsi ani nebudu chtit byt...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.165.2.–
Nejhorsi, co se Vam v zivote muze prihodit je, ze narazite na blbce...
midin0
Věrný člen
14. 12. 2007   #8
-
0
-

To mates: Ano, je to v podstatě o tom, že tam napsali kvanta algoritmů pro zpracování charakteru postav a podobně, jenže díky tomu je ta kniha stejně dílem člověka.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.5.–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
14. 12. 2007   #9
-
0
-

až AI bude psát AI tak je s námi konec

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.153.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
tom*p0
Stálý člen
15. 12. 2007   #10
-
0
-

Neříkám, že to není možné, ale podle toho článku mám pocit, že jde spíše o marketingový tah.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.246.–
Don't waste your time, or time will waste you.
Dragonis0
Duch
15. 12. 2007   #11
-
0
-

Také si myslím, že jde o marketingový tah, protože pokud by program (nebo AI) dokázal myslet byl by to důkaz evoluce, což by mohlo vést, ke zkáze lidí. Jenže každý rozumný člověk si z toho vyvodí to co většina lidí tady, že vytvořili program, do kterého nasázeli fráze z knih nebo celé knihy. A jak někdo řekl, je to výtvor člověka (byla by sranda, kdyby ten program někdo žaloval za porušování autorských práv :smile5: ) Já osobně si myslím, že se jedná o stejnou věc jako ty šachy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.0.219.–
Všichni jsme jednou začínali, buďme ohleduplní.[br] Nepodporujme crackery a spammery.[br] Stále používáte IE? Přejděte na Mozillu FireFox![br]
_k_
Duch
15. 12. 2007   #12
-
0
-

Tyjojo... A ten ste poculi, ze v rusku vymysleli betonovu lod a drevenu raketu ?
... dam krk na to, ze je to dajaky oj*b, iba kebyze je to dielo dadaisticke... to by som uveril ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
mates0
Grafoman
15. 12. 2007   #13
-
0
-

To Gadael : jj to bude on.

midin napsal:
To mates: Ano, je to v podstatě o tom, že tam napsali kvanta algoritmů pro zpracování charakteru postav a podobně, jenže díky tomu je ta kniha stejně dílem člověka.


he na tom něco bude

survik1 napsal:
až AI bude psát AI tak je s námi konec


:smile5:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
tmi0
Věrný člen
15. 12. 2007   #14
-
0
-

To to_jsem_ja :
no... predpokladam ze mohl/la byt vytvoren/na nejaka neuronova sit/expertni system, ktera/y by mela simulovat mysleni spisovatele, a behem toho roku do ni/neho rvali knihy ktere tim byly analyzovany. takze vznikla kniha by se dala oznacit tak maximalne za nejaky vytah existujicich knih. nedokazu si predstavit zadny heuristicky algoritmus ktery by v te situaci mohl fungovat.
v clanku je reseno cosi o matrici charakteru. dokazal bych si predstavit nejaky kombinatoricky algorimus ktery by vytvoril pribliznou dejvou linii tvorenou menicimi se vztahy mezi jednotlivymi charaktery. pote by dej prenesl do psane podoby, coz by pravdepodobne probihalo pres ona data zanalyzovana z jinych knih, tedy vyhledavani podobnych situaci a aplikovani onech popisnych metod.
ovsem netvrdil bych ze o knize se neda rict ze by ji napsal pocitac. jestlize by nekdo tvrdil ze pri tom pocitac vyuzil nejake jine knihy, pak musim kontrovat s tim ze clovek se chova uplne stejne. pri tvorbe jakekoli veci vychazi predevsim z kombinace svych zkusenosti. zadne dilo podle me neni ciste originalni.
stejne ale pochybuji ze by pocitac dokazal vytvorit cistou knihu bez editace lidi s tim ze pouziti algoritmus by byl obecny. a hlavne samotny clanek mi prisel dost stupidni, na technicke detaily skoupy a tezkou reklamu evokujici.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
midin0
Věrný člen
15. 12. 2007   #15
-
0
-

To tmi :

samotny clanek mi prisel dost stupidni, na technicke detaily skoupy a tezkou reklamu evokujici.


Technet...

jestlize by nekdo tvrdil ze pri tom pocitac vyuzil nejake jine knihy, pak musim kontrovat s tim ze clovek se chova uplne stejne. pri tvorbe jakekoli veci vychazi predevsim z kombinace svych zkusenosti.


Vychází ze svých zkušeností, ale neměl by kopírovat jiná díla...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.5.–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
tmi0
Věrný člen
15. 12. 2007   #16
-
0
-

vzdy nejakou jejich cast kopiruje, at uz podvedome nebo umyslne. kdyz ti reknu abys neco napsal/nakreslil, urcite v tom bude prvek neceho co uz jsi nekdy videl

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý