Web server - jak si ho udělat – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Web server - jak si ho udělat – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.comWeb server - jak si ho udělat – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.com

 

mustafa0
Stálý člen
29. 12. 2007   #1
-
0
-

Mám k dispozici počítač (dobře použitelný jako server, velké disky, RAM, intel xeon), pevné připojení, pevnou IP adresu.

Chci na serveru mít webové stránky (nejlépe přes Apache s PHP, MySQL) spravovat několik stanic s Windows XP a Vista. DNS bych si zařídit mohl, to by problém být nemusel, ale teď řeším problém se softwarem a konfigurací?

Neznáte zdroje o této prodlematice, máte nějaké typy na Linux distribuci nebo zkušenosti s Microsoftím serverem?

Díky za jakékoliv poznatky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.244.–
Co říct? Nic, mluví příspěvky.
_k_
Duch
29. 12. 2007   #2
-
0
-

Na server hadam Debian ak linux (www.debian.org)
Mohlo by ti pomoct aj nieco z tohoto: http://www.linux.org/lessons/advanced/index.html

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
geon0
Grafoman
29. 12. 2007   #3
-
0
-

JJ, pokud chceš skutečněj webovej server, a časem třeba i poštovní, ftp, jabber, svn, samba a další servery, tak rozhodně linux. Na serverovým poli vede jednoznačně Debian, i já ho mám, ale jsou i další. XP nebo VIsty bych rozhodně jako základ stabilního serveru nedělal, nejen kvůli bezpečnosti, ale i stabilnosti. TO pak leda 2003, ale to je o jiných penezích .....

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.69.40.–
geon. volume doprava.
mustafa0
Stálý člen
29. 12. 2007   #4
-
0
-

To geon : tak jo díky za rady. asi fakt půjdu do debianu, i když to je složitější na začátku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.244.–
Co říct? Nic, mluví příspěvky.
Jinx0
Newbie
30. 12. 2007   #5
-
0
-

Ok, na tema bezpecnost windows/linux serveru bych nerad vytvarel flamewars, protoze ten server je bezpecny tak jak schopny je jeho spravce (napadlo uz treba nekoho z vas pouzit treba openbsd nebo opensolaris?). Server na debianu je sice super volba ale doporucuji cist security novinky a odebirat zpravy + mailinglisty ;-) http://www.debian-administration.org/ tenhle web ti na zacatek hodne pomuze

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.146.–
Al0
Věrný člen
30. 12. 2007   #6
-
0
-

no a pokud bude na tebe debian těžkej, tak zkus Ubuntu(samozřejmě tu verzi pro servery..)

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.132.–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
geon0
Grafoman
30. 12. 2007   #7
-
0
-

To Jinx : Myslím, že není třeba.

To mustafa : Asi i to Ubuntu Server by byla dobrá volba, ale i na Debian si můžeš dát nějaké to KDE/GNOME. U Ubuntu Serveru budeš mít i skvělou podporu na jejich foru, nevím, možná spíš to. Ostatně Ubuntu stojí na Debianu. Skvělé administrátorské rozhraní, které pak můžeš spopusštět z jakékoliv stanice, je webmin - běhá nad apachem a perlem. JInak instalace v Linuxu/debianu/ubuntu jsou fakt lahůdka: aptitude install webmin a stáhne se vše, co potřebuješ ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.69.40.–
geon. volume doprava.
mustafa0
Stálý člen
30. 12. 2007   #8
-
0
-

To geon : právě jsem hledal a vzpomínal a ráno jsem si stáhl Ubuntu pro servery ;) je postavený na debianu, jak říkáš, což se mi na něm líbí. Měl by tedy být stabilní, můžu čekat, že se bude dál vyvíjet a je hodně dokumentace. Dám se do toho a když to půjde dobře, udělám asi návod tady na programujte, myslíte že to má smysl? Kdybych popsal, co všechno jsem musel udělat a jak? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.244.–
Co říct? Nic, mluví příspěvky.
Socca0
Super člen
22. 1. 2008   #9
-
0
-

Taky můžu doporučit ubuntu, sám mám takhle udělaný server na testování a občas se to gnome hodí (sem strašně línej:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.250.196.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Jak udelat online web game??? — založil Vojtas

Web server v C++ — založil hmmm:)

Jednoduchý web server — založil TyBorec

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý