Pomoc-puleni intervalu – Pascal – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pomoc-puleni intervalu – Pascal – Fórum – Programujte.comPomoc-puleni intervalu – Pascal – Fórum – Programujte.com

 

huck0
Newbie
29. 12. 2007   #1
-
0
-

Ahoj,
potreboval bych pomoc. Napsal jsem program, ktery metodou puleni intervalu hada ktere cislo si myslite.
Fungujemi, ale chybi mi takova malickost, mel by poznat, kdy uzivatel podvadi, meni cislo behem hry.
Je to ukol, tak tady nechci davat zdrojak, protoze by to nejaky dobrak odevzdal stejne a pak by me vyhodili z vysky a to se
mi moc nelibi:).

Ale je to jednoduche, v zasade pocitac vezme max hodnotu intervalu na kterem se hada treba 100 a rozdeli ho na pul 100 div 2.
Pak se zepta jestli je to cislo vetsi, mensi nebo rovno tomu co si uzivatel mysli a tak porad dokola. Kdyz je vetsi deli horni pulku intervalu a kdyz je mensi tak tu spodni.

Me jen nenapada spusob, jak to udelat, aby poznal kdy uz si uzivatel vymysli. treba vezmeme radu:

100 >> 50 75 87 93 96 98 97, ale tady uz ma skoncit a ja potrebuju vedet jak to mam poznat, aby kdyz pak uzivatel treba zmackne ze je vetsi, abych poznal kdy mam vypsat treba hlasku "podvadis".

Diky za kazdou pomoc

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.100.30.–
_k_
Duch
29. 12. 2007   #2
-
0
-

takto musis uhadnut cislo prinajhorsom na 7 (alebo osmy, uz si nepamatam... a nechce sa mi to dokazovat ;) ) pokus takze ak ti na 7 (8) pokus povie vacsie/mensie tak podvadza...

EDIT: zabudol som ze ten 7/8 pokus ked tipujes zo 100 cisel

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
huck0
Newbie
29. 12. 2007   #3
-
0
-

To _k_ : Diky, ale asi pred minutou uz jsem to vyresil, takze vzkaz pro moderatory:
"muzete smazat tohle vlakno".

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.100.30.–
Osiris0
Stálý člen
29. 12. 2007   #4
-
0
-

Já bych si definoval hodnoty min, max a ptal bych se na hodnotu (max - min ) / 2 + min (prostredni v tom intervalu). Jakmile max=min, pak jsi nasel to cislo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.130.–
huck0
Newbie
29. 12. 2007   #5
-
0
-

To Osiris : Presne tak jsem to udelal:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.100.30.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Python- půlení intervalů — založil Simon5

Opakované půlení pole — založil john22

Prvocisla v intervalu — založil zemlra

Horni, dolni mez intervalu — založil vitamin

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý