Validace nového webu, co to po mně chce? – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Validace nového webu, co to po mně chce? – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.comValidace nového webu, co to po mně chce? – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com

 

Genua0
Newbie
31. 12. 2007   #1
-
0
-

Dělám nový web pro jednu masérku, mám web téměř validníaž na dvě chyby a nějaké upozornění. Jsem rodilý grafik a xhtml dělám krátce, tudíž, co s tím?
Web je na http://azzurra.cz/test
validace http://validator.w3.cz/check?uri=http%3A%2F%2Fazzurra.cz%2Ftest
mě ukazuje Řádek 8, znak 78: znaková data nejsou povolena na tomto místě. Což jsem zkoušel nějak opravovat, ale přesněji ani nevím, co to po mě chce. Říká, že tam je text, který tam nemá, co dělat, ale když tam žádný text není?

Tu druhou chybu už vůbec nemám šansi opravit. A také mě to ukazuje upozornění na lomítko u nepárových tagů, přitom lomítko, tam je u xhtml povinně, ne?

Děkuji moc za rady, už se s tím piplám od rána. :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
Al0
Věrný člen
31. 12. 2007   #2
-
0
-

hmm, tak ty lomítka oddělej..

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.132.–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Genua0
Newbie
31. 12. 2007   #3
-
0
-

To Al : to je divný, že to zmizlo, ale přeci xhtml vyžaduje u nepárových tagů lomítko, ne?

jsem z toho teď úplně zmatenej:(

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
Genua0
Newbie
31. 12. 2007   #4
-
0
-

Podle toho všeho, co jsem teď četl na netu a validatorech, tak žádné xhtml validní neexistuje, je to tak?
To mám vše přepsat do HTML nebo používat pouze ofic validator?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
Lighter0
Návštěvník
31. 12. 2007   #5
-
0
-

Existuje validní XHTML, jak 1.0 tak 1.1 . Problém v 1.1 je akorát ten že pokud dodržíš validaci správnou (dodržíš i MIME typ) pak když někdo pujde na tvoje stránky přes IE tak mu prohlížeč navrhne pouze tvoji stránku uložit a ne zobrazit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.95.–
Genua0
Newbie
31. 12. 2007   #6
-
0
-

Aha...Ne, že bych nějak podporoval IE, ale přeci jen, když 60 procent lidí ho používá..
Tak to je pěkně na nic..Teď nevím, co dělat.. Nechám to asi html 4.01. je to validní a funguje.

Akorat jsem si nějak vytvořil vůči html averzi, tak s tím budu muset bojovat. :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
Lighter0
Návštěvník
31. 12. 2007   #7
-
0
-

Genua: Jde o tvůj postoj, to jeslti to napíšeš v HTML 4.01 nebo XHTML 1.0 na věci nic nemění. Vypadá to úplně stejně, akorát že možná trochu nevýhoda pro vyhledávače když to nemáš přes CSS, ale budiž.

Když jseš ale tvrdohlavej jako já a chceš mít všechno novější, tak prostě html 4.01 je pro tebe už starý. Ted třeba dělám svoje osobní webovky a místo toho abych to udělal v html 4.01 a měl to hned hotový si radši budu už asi třetí den lámat hlavu, proč se mi to zobrazuje v IE správne a ve Firefoxu špatne. Zdrží me to ještě třeba pár dní, dávám přednost tomu těžšímu, sám to nechápu, ale kdybych udělal webovky v html 4.01 tak to je pro me ostuda a stránek bych si nevážil, ještě když to dělám vlastně pro sebe a je to moje vizitka.

Mno o používání IE je to tak trochu obecný, protože záleží pro jaký okruh svoje stránky píšeš. Když děláš web o praktikách programingu, pak se nemusíš bát o těch pár uživatelu, kteří používají IE (měla by být samozřejmost že človek který se zajímá o programování nebude používat děravej Explorer)

Když píšeš portál na kterém se nacházejí ruzne zdroje z odborné literatury, referaty atd... tak asi bude převaha uživatelu s IE než ostatními prohlížeči.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.95.–
Genua0
Newbie
31. 12. 2007   #8
-
0
-

Přesně tak. Nakonec jsem to hodil do html. Je to pro jednu klientku, tak to překousnu...
A jak jsi psal, že by to mělo být pomocí CSS, tak podobné hnusy jako tabulky nebo pane bože frame bych v životě nepoužil. Čistý validní css je moje..

Jinak Optimalizace pro operu a IE zaroven, tak to jsem nedavno prisel na malickost, jak jsem zatim vyresil vsechny problemy a to je vzdycky problematicky prvek vice zapouzdrit treba do odstavce nebo divu a pak me to nějak vždy vyjde. Neptej se mě jak....:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
hrach
~ Redaktor
+1
Boss
29. 1. 2008   #9
-
0
-

To Genua : POZOR! to že je dokument validní, neznamená že dodžuje standardy. =>

validní znamená, že dokument splňuje DTD -> a vněm se nic o mimetype nepíše ;)
splňuje specifikaci znamená, že mimo jiné také je validní

existují validní dokumenty XHTML 1.0!! a dodžují specifikaci -> protože XHTML 1.0 to pouze doporučuje.
existují validní dokumenty XHTML 1.0!! ale už nedodržují specifikaci, -> protože XHTML 1.1 přikazuje použít ony mimetype které IE nebere.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.169.–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Názor na mne? - Java — založil Michal

Validace css — založil kall_ell_001

Validace adresy — založil ospaly.stanislav

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý