Mapa ČR s aktivními odkazy na kraje? – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Mapa ČR s aktivními odkazy na kraje? – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.comMapa ČR s aktivními odkazy na kraje? – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com

 

Genua0
Newbie
2. 1. 2008   #1
-
0
-

Krásný novoroční večer,
chtěl bych se zeptat, jak by bylo možné vytvořit mapu ČR s aktivníma odkazama na kraje, poté na z kraje na města zvládnu sám...

Jestli mám rozřezat mapu a pak to nějak poskládat? To asi nepujde, nebo pomocí JS?
Půjdu se podívat, jak to mají jiné realitní weby..

Děkuji Vám za odpověď.

ps: nevěděl jsem do jaké sekce to zařadit, v případě chyby, promiňte...:-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
Genua0
Newbie
4. 1. 2008   #2
-
0
-

Opravdu nikdo nevíte, jak na to?:(...Našel jsem nejaky divny tag

area href
, coz jsem ani netusil, ze existuje.. Ale nechapu, podle ceh s ezadavji hranice...Diky za odpovedi

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
Figa0
Super člen
4. 1. 2008   #3
-
0
-

Tady mas popis toho tagu http://www.jakpsatweb.cz/html/obrazky.html#map nrbo ji rozrezej a udelej zvlast normalni odkazy a pouzij a:hover

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.249.133.–
Santas0
Věrný člen
4. 1. 2008   #4
-
0
-

pouziva sa na to map area, ako pisal figa
nevyhoda je, ze musis kazdemu kraju presne urcit suradnice, na to sa daju vyuzit programy (nedavno sa to tu preberalo)
no, ale ak hladas mapu cr, tak odporucam najprv pohladat este na googli ci uz ju niekto nerobil

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
Orcslayer0
Stálý člen
4. 1. 2008   #5
-
0
-

Genua: Ano, přes map area se to dělá. ,) Hranice pro mnohoúhelník se zadávají dle souřadnic bodů na obrázku a hodnoty se oddělují čárkami. ,) Takže pokud nemáš nějaký editor, kde si to budeš moci naklikat (nevím, v jakých se to dá, nepoužívám), bude robení mapy dost těžký.

Tady se víc dozvíš o tagu map atd: http://www.jakpsatweb.cz/html/obrazky.html#map
Jinak tady si můžeš zkusit naklikat mapu taky (jakmile si změníš obrázek za vlastní - je tam na to input): http://www.rs.webzdarma.cz/map/

Ale je to můj výtvor, takže používat na vlastní "nebezpečí" - funguje v IE6 a FF2 (O9 mi to jakosi nežere, aneb musím na ni najít pořádný JS debugger) - v těchto prohlížečích by to mělo fachčit a házet jakž takž stejný souřadnice.
Má to několik nedomyšleností - například jsem v době tvorby nevěděl, jak sebrat souřadnice scrollování, takže tam mám scrollování po obrázku vlastní (ty šipky nahoře - pokud máš velký obrázek, tak se tím dá celkem pohodlně scrollovat (tohle funguje i v O9 :)) :X )). Finální souřadnice mapy se musí brát přes ctrl A & ctrl C. Tu textarea bych si zvětšil rád, ale nervovat se s webzdarma nechci. :) // Aneb si co nevidět zřejmě koupím doménu & hosting, kam své weby přemístím a udělám např toto opravdu použitelné (bez blbostí jako je to scrollování) a s příjemnějším rozhraním a dokumentací...

// Edit: A já se půl hodiny píšu s odpovědí a uploadováním nové verze a najednou se nahromaděj příspěvky. Pche! :))

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.82.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

MAPA — založil netman92

Mapa — založil Jim

C# - klikatelná mapa — založil pinkys

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý