Nepremenna v kompe:D? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Nepremenna v kompe:D? – Offtopic – Fórum – Programujte.comNepremenna v kompe:D? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Fero_Zezina0
Newbie
2. 1. 2008   #1
-
0
-

Mam taky otaznik. Napada niekoho nieco , co je v kompe originalne? Da sa zisit ale neda sa zmenit? Napr ako je orig Cd-key ze ho ma len jeden clovek, jeden ho pouziva. Bo napr MAC adresa sa da zmenit, IP taktiez, ale je snad nieco v kompe co sa nemeni?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.173.65.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
_k_
Duch
2. 1. 2008   #2
-
0
-

S/N dosky, CPU... Navyse kedysi existovalo nieco ako HW kluce k softu - t.j ak si nemal pichnutu taku malu hovadinu v seriovom alebo paralelnom porte (teraz si uz nepamatam) tak ti soft nesiel...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
tmi0
Věrný člen
2. 1. 2008   #3
-
0
-

no s tim CD-keyem bych tak nechvatal, ne vzdy plati ze jeden CD-key == jeden clovek). co se neda zmenit? no na starejch kompech to bejvala ROMka, ale to uz o dnesnich EEPROMkach neplati(hmm ackoli bezny uzivatel ji asi moc casto neprepisuje). a nemela by bejt nahodou MAC adresa unikatni, napevno napsana v sitovce?

... casem budou mit treba pocitace vlastni genetciky kod)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
_k_
Duch
2. 1. 2008   #4
-
0
-

To tmi : pokial viem tak MAC sa da menit softwarovo, t.j. vonkasia siet si mysli ze mas taku MAC aku chces ty...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
tmi0
Věrný člen
2. 1. 2008   #5
-
0
-

To _k_ : me znalosti siti jsou mizive, zil jsem v iluzi ze MAC by mela byt unikatni aby v ramci site nedochazelo ke kolizim... inu svet je smutne misto...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Fero_Zezina0
Newbie
2. 1. 2008   #6
-
0
-

MAC adresa sa da celkom lahucko zmenit, ci uz v registroch, alebo napr programom macshift... tak rad by som vedel ze co je take co je unikatne..alebo co sa straasne malo meni... Zvysok najdem google powa:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.173.65.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
mates0
Grafoman
2. 1. 2008   #7
-
0
-

já bych řekl že ta MAC adresa je vždycky unikátní. pak by docházelo k těm kolizím jak píše tmi. ty můžeš změnit jen část té MAC adresy ale myslim 6b adresy je pevný od výrobce zbylých 6 můžeš změnit. myslim :-D.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
tmi0
Věrný člen
2. 1. 2008   #8
-
0
-

kazdopadne pokouset se ji zmenit povazuji za prasarnu bez nejakeho smyslu (menit ip by se v jistych pripadech ospravedlnit dalo, ale MAC je proste hardwarova vec nejnizsich urovni)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Zelenáč0
Posthunter
3. 1. 2008   #9
-
0
-

mates napsal:
já bych řekl že ta MAC adresa je vždycky unikátní. pak by docházelo k těm kolizím jak píše tmi. ty můžeš změnit jen část té MAC adresy ale myslim 6b adresy je pevný od výrobce zbylých 6 můžeš změnit. myslim :-D.


IEEE přiděluje výrobcům karet 24b dlouhé identifikátory (OUI), zbylých 24b si doplňují sami (s tím, že když jim adresy dojdou, musí si požádat o další identifikátor). Změnit se samozřejmě dá celá adresa...

Ale souhlasím s tmim, že je to prasárna..

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
pecan9870
Věrný člen
3. 1. 2008   #10
-
0
-

To tmi : Prasárna to je, ale někteří lidé to dokáží využít při sniffování na sítích se switchem.. (něco jsem o tom četl :-D) Samozřejmě normální uživatel nemá proč MAC adresu měnit, ale zjistil jsem, že kdybych si dokázal změnit MAC adresu svého kabelového modemu, tak bych mohl mít rychlejší inet, ale néé z toho by byly problémy :-) a stejně už mám jiného providera.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.78.146.–
Earl Cash0
Věrný člen
3. 1. 2008   #11
-
0
-

nevim co proti zmene MAC adresy mate...nebyt toho nemohl bych a spousta dalsich k internetu pristupovat z jinych pocitacu kvuli filtraci MAC adres u meho providera takze bych musel zavolat/napsat aby mi povolil pristup z dalsich MAC adres cimz by se cely proces protahl...takze pro me je to urcite vitane plus...jediny problem vidim v tom ze sit se musi zabezpecit i jinym zpusobem nez pouhou filtraci....

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.197.150.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
mates0
Grafoman
3. 1. 2008   #12
-
0
-

To Zelenáč : já věděl že to tak nějak je :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
tmi0
Věrný člen
3. 1. 2008   #13
-
0
-

To Earl Cash : co mam proti meneni MAC adres? no tak treba to ze kdyz si pocitac ktery je na siti "prede mnou" nastavi MAC adresu stejnou jako ja tak bude dostavat stejny data jako ja - to de sice udelat i nastavenim karty do promiskuitniho modu (-cetl jsem kdesi), ale pokud by navic sit byla realizovana switchem, ja byl na jiny vetvi a on by se do tablu switche dostal misto me tak me odstrihne od prichozich dat. coz mi celkem vadi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý