Vaše zážitky s elektrikou – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Vaše zážitky s elektrikou – Offtopic – Fórum – Programujte.comVaše zážitky s elektrikou – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Al0
Věrný člen
12. 1. 2008   #1
-
0
-

tento thread volně navazuje na tento: http://programujte.com/index.php?akce=diskuze&kam=vlakno&tema=7489-drsni-typci

Podělte se se svými zážitky s elektrikou, jak vás pokopala, co to způsobilo atd.. jak jsem již psal v hoře zmíněném vlákně:

jo jednou jsem na zkušebně zapojoval svělta, a dável jsem je do toho plechovýho tunelu. No zapoměl jsem na to, že ta k***a probíjí, dostal jsem ránu, a sletěl z 2 metry dlouhýho podía dolů:D docela drsnej zážitek:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.132.–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Tocimanko0
Grafoman
12. 1. 2008   #2
-
0
-

Hehe, tak predsa :D Ako som sa už vyjadril:

Osobne som sa raz (keď som bol menší) pokúšal zapojiť malý zvonček s tenkými káblikmi do zásuvky (keďže sa mi vybila stará dobrá 4,5V batéria) a len to mnou potriaslo, ale nezabilo ma to. Btw: kábliky som držal tak max. 3 sekundy... Každopádne som si odniesol veľmi dobré poučenie :DD

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Zelenáč0
Posthunter
12. 1. 2008   #3
-
0
-

Hehe, me se tedy nastesti nic takoveho jeste nestalo :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
pawlik0
Grafoman
12. 1. 2008   #4
-
0
-

taky_nic(self)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
Jacob0
Věrný člen
12. 1. 2008   #5
-
0
-

S elektrikou moc neexperimentuju, tak zatim nic ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.90.173.–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
pecan9870
Věrný člen
13. 1. 2008   #6
-
0
-

jednou jsem neco zkousel a tak se me zapletly kabely ze jsem vyskratoval starej AT zdroj.. ku*va to byl zablesk jsem nic nevidel :-D mozna to bylo tim ze vsude byla tma kdyz to vyhodilo jistice :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.78.146.–
Tokan0
Grafoman
13. 1. 2008   #7
-
0
-

Jacob napsal:
S elektrikou moc neexperimentuju, tak zatim nic ...

To jsem na tom podobně. Já jen začínám mít strach, páč v září nastupuji na elektrotechniku :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.90.–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
mates0
Grafoman
13. 1. 2008   #8
-
0
-

je tak já mám zážitků. Poprvé jsem začal asi v 10 letech nevěděl jsem o elektrice skoro nic a zapojil jsem přeseknutý kabel od větráku do čokolády ale vyzkratoval jsem to.
nebo jednou rozběhával kompa ale neměl jsem case tak jsem to měl rozhozený na koberci a ten počítač jsem zapínal jumperem na základovce. Hodinu všechno v pohodě pak to blejsklo a vyhodil jsem v půl baráku pojistky a odkouřil monitor.
No a naposled si ještě vzpomínám před rokem ve škole při měření (myslím že smeměřili nějakej motor) a říkám kámošovi ať vypně stůl že rozeberu obvod. A on jo můžeš a vypnul jinej jistič na stole a šáhnul jsem si na kabel no. tak 220 jsem dostal. celej den mě brněla ruka a byla mi zima :-D.
jinak je toho asi víc hlavně z mladejch let kdy jsem experimentoval ale už si to nepamatuju. možná tak ještě ruce v zásuvce. to ale dělal asi každej :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
13. 1. 2008   #9
-
0
-

Zkrat komplu, kdyz sem za plnyho chodu menil mechaniku :D 250V do tela :D dal nevim...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
13. 1. 2008   #10
-
0
-

btw: to jsou rozdilny situace, nedostal sem 250 pri meneni mechaniky - to se me napeti ani netklo :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
yaqwsx+9
Posthunter
13. 1. 2008   #11
-
0
-

To Nefaritus : VY mate v zasuvkach 250V?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.75.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Vasek0
Stálý člen
13. 1. 2008   #12
-
0
-

Zatím se mi nic takového nestali, možná jen cíleně -> ve škole jsme si každý měli donést kvůli laboratorní práci baterie (9V), jednoho kamaráda napadlo, že bychom to mohli spojit a co se nestalo vzniklo napětí o 140V a tak jsme zkoušeli, co to dělá :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.60.–
JMM
~ Redaktor
0
Grafoman
13. 1. 2008   #13
-
0
-

mám se rád takže si s elektřinou nehraju... nejsem hazardér (viděl sem následky, které to může mít, navíc sme měli i učitele s mnohaletou praxí, takže i z jeho příběhů a školeních sem poučen dostatečně)

jinak občas se stane, že dostanu ránu od zásuvky... ale jinak nic

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.16.–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
13. 1. 2008   #14
-
0
-

No, jediny co jsem kdy dostal bylo, když jsem rozložil svůj bývalý počítač na stůl bez casu a měl v něm ještě starej zdroj, kterej měl drát na odvádění zbytkové elektřiny (což jsem samozřejmě nevěděl :-D). Taky jsem jednou zjistil, že mi probíjí PDAčko, když je napojeny do nabíječky :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
13. 1. 2008   #15
-
0
-

já když jsem byl malý (asi 7 let), tak jsem u bratra v bytě strkal drát do zásuvky...a 230V bylo doma:-)

zajímavý je,že si z té doby skoro nic nepamatuju kromě tohohle:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
13. 1. 2008   #16
-
0
-

To yaqwsx : Ne...ve skole, v laboratori fyziky :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
tmi0
Věrný člen
13. 1. 2008   #17
-
0
-

ja mivam docela problemy s dlouhejma vlasama> nahybal sem se vzadu nad comp a vlas se mi dostal do zdirky zdroje, ale nastesti se comp jen zkratoval. jednou sem taky menil mechaniku za behu a trochu sem tam s tema pinama stoural> trosku to modre blejsklo a opet zkrat compu).

k te fotce z bazenu: pokud je ten bazen z gumy tak se jim nic stat nemuze protoze nejsou uzemneny - musely by naraz strcit prst do obou der (toto ale v jinych oblastech nez je elektronika muze byt docela sranda, ale radeji to nebudu dal rozvijet)).

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
palynko0
Návštěvník
18. 1. 2008   #18
-
0
-

To yaqwsx : niektori ludia namerali v obycajnej zasuvke 280V

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.13.–
tom*p0
Stálý člen
18. 1. 2008   #19
-
0
-

musely by naraz strcit prst do obou der (toto ale v jinych oblastech nez je elektronika muze byt docela sranda, ale radeji to nebudu dal rozvijet)).



V zásuvce je střídavý proud, takže se stačí dotknout jen jedné z děr...
Myslíš, že Chrasty by musel strkat drát do obou děr v zásuvce, aby ho to koplo?

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.246.–
Don't waste your time, or time will waste you.
tmi0
Věrný člen
19. 1. 2008   #20
-
0
-

To tom*p : v zasuvce sice stridavy proud je, ale pokud osoba neni uzemnena tak ji proud proste NETECE - je to neuzavreny obvod (navic jedna z der muze byt uzemnovaci). pokud chapes co sem rikal tak si na svoji otakzu zvladnes odpovedet sam.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Fero_Zezina0
Newbie
19. 1. 2008   #21
-
0
-

Eh... Ked sa kazdy pozre do normalnej zasuvky co mate v byte/dome su tam 2 dierky a 1 kolik

Ta lava dierka je FAZA, prava je NULAK, a kolik je PEN(ochranny vodic). Keby dal drat iba do pravej dierky , nic by sa mu nestalo, ani iskricka neprebehne. Ale keby dal do pravej, do fazy, zalezalo by dost na com sedi, lebo sa to nezda, ale ten prud z fazy su vzdy najde ceztu do zeme.A sranda je to ze aj keby stal na betone to s nim poriadne premlati.

to TMI: Nemusi byt osoba uzemnena abi nou pretekal el prud. V zasuvke je striedavy prud, ktory sa lahsie prenasa, preto by si mohol stat aj n abetone, koberci a nemusel by si byt vobec uzemneny na to aby ta to preslahalo. Pozri okolo teba su kovove trubky, v betone je zelezo, radiatory atd. Striedave napatie i najde cestu do zeme.
Ale zasa ked je prud bud v rozvodni galvanicky oddeleny, tak vtedy neni prudookruh medzi fazou a zemou, Fazou a nulakom, tak vtedy by ti to nemuselo spravit nic, tiez to zalezi kde sa nachadzas, ci stojis na drevenej stolicke alebo na radiatore:D

To palynko: V zasuvke mas (nepamatam si presne cislo ale moze to byt do 400V) a tych 230 je len ucinnych(nepamatam si presne slovicko:D)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.222.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
tmi0
Věrný člen
19. 1. 2008   #22
-
0
-

To Fero_Zezina : ja vim - tim uzemnenim jsem proste myslel uzavrenost okruhu. efektivni hodnota napeti je myslim odmocnina ze dvoukrat maximalni hodnota - ovsem pokud meris proud jako stridavy tak by mel meric zjistit efektivni hodnotu. hodnota napeti v zasuvce se lisi podle zeme: napr. v usa maji mnohem mene (zjistil sem to kdyz se mi v ruce rozpadl adapter takovym zpusobem ze ze zasuvky couhali jen koliky - tak sem je capnul a vytah a trochu to se mnou skublo))

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Figa0
Super člen
23. 1. 2008   #23
-
0
-

To tmi : Taky, že v USA mají 110V

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.249.133.–
pecan9870
Věrný člen
24. 1. 2008   #24
-
0
-

To Fero_Zezina : v zasuvce jak rikas, ten proud kmita od +325V do -325V kazdych 20ms (50hz) a tech efektivnich je 230V (doufam ze jsem to napsal spravne :))

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.78.146.–
Tokan0
Grafoman
14. 2. 2008   #25
-
0
-

Nemam nějakej výraznej zážitek s elektrikou, ale strašně mě fascinujou jiskřičky. Na ty bych se mohl koukat věčně. Kdyby mi pokaždý něco nevyhořelo. Naposledy to byl starej modem pod proudem :) sem ho našel ve starých věcech co už dávno nepoužívam, rozebral, zapojil do proudu, zapl a začal si hrát. Ty žlutý jiskry bylo supr, ale ta modrá byla nejlepší. Škoda že jen ve zlomku sekundy. Byla totiž na cívce nebo co to na tom modemu bylo. Nejsem si jistej... Ale všechno co dává jiskřičky je bombový :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.90.–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
Fero_Zezina0
Newbie
14. 2. 2008   #26
-
0
-

To Tokan :
Sak si sprav taky iskic:D , ked najdem navod ti ho sem hodim, napr tesla coil ci ako sa to vola:D. To potrebujes nejaku , napr cievku z emebecky(abo rozdelovac??), z toho spravis niekolko 1000V das nedaleko seba dva kovove predmety, na ktore napojis cievku, a mas taku peknu dlhu "iskru":D

A tak tu to to je http://extreme-projects.wu.cz/tc.htm
a este http://www.richieburnett.co.uk/tesla.shtml

alebo zoper nejaky elektroliticky kondik, a to hadze iskry ako dive:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.222.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
palynko0
Návštěvník
15. 2. 2008   #27
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.9.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

**Vaše výtvory** — založil Al

Linky na vaše programy — založil R4STO

Vaše domovská stránka? — založil Vasek

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý