Bootovani z cd – Hardware – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Bootovani z cd – Hardware – Fórum – Programujte.comBootovani z cd – Hardware – Fórum – Programujte.com

 

Earl Cash0
Věrný člen
14. 1. 2008   #1
-
0
-

mam doma stary pocitac (Cyrix 6x86MX 200Mhz, 64MB RAM, graficka karta 4MB) na ktery jsme se rozhodl nahodit DSL (damn small linux) jenomze kamen urazu nastal pri pokusu nabootovat z CD. pocitat totiz pri startu jakoby nenasel CD mechaniku proste stoji a rika mi at vlozim medium s OS a zmacknu libovolnou klavesu. v Biosu jsem nastavil poradi ze kterych se ma bootovat ale ani v tom to neni. z ostatnich zarizeni (fdd, hdd) bootuje spolehlive. napadlo me jestli se neco nenastavuje primo na mechanice pomoci jumperu ale moc tomu nerozumim. za jakoukoliv pomoc dekuji... btw jeste jsem zapomel zminit ze ani ostatni (bootovatelna) CD nefunguji takze se samotnym mediem nic neni.

EDIT: mechanika je 36x MTRP(tm) :))

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Zelenáč0
Posthunter
14. 1. 2008   #2
-
0
-

To Earl Cash : Treba jsou pocochnena vsechna tva bootovatelna CD :-) Mas tu mechaniku opravdu pripojenou?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Earl Cash0
Věrný člen
14. 1. 2008   #3
-
0
-

To Zelenáč : ano..ve win98(!) mi to normalne precte cokoliv jen s bootovanim je problem :-/

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
midin0
Věrný člen
14. 1. 2008   #4
-
0
-

Asi nevíš o jakou mechaniku konkrétně jde? :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.4.–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
Earl Cash0
Věrný člen
14. 1. 2008   #5
-
0
-

To midin : 36x MTRP vic se mi o ni nepodarilo zjistit. papiry k tomu zadne nemam jelikoz pocitac jsem odkoupil od znameho a ten dost tezko neco takoveho bude archivovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
tmi0
Věrný člen
19. 1. 2008   #6
-
0
-

mel sem trochu podobnej problem, kdyz se mi nedarilo dvd-mechanikou bootovat z dvd (cely proces se seknul), ale z cd ano - a po nabootovani uz dvd cetla bez problemu.
jsi si jisty ze tvuj bios zvlada boot z cd? - zkus si vytvorit spousteci disketu, pomoci ktere z toho cd nabootujes

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Earl Cash0
Věrný člen
19. 1. 2008   #7
-
0
-

To tmi : spousteci disketu mam ale opravdu netusim jak z ni mam nabootovat obsah z CD :smile13:

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Earl Cash0
Věrný člen
23. 1. 2008   #8
-
0
-

tak jelikoz jsem mel delsi dobu volno, zkusil jsem si s timto problemem pohrat. napadlo me bootovatelne soubory DSL nakopirovat na hdd odkud bych je mohl nabootovat. napsal jsem si tedy .bat soubor (geone diky ti za pekny tutorial) s timto obsahem:

@echo OFF

format C:\
xcopy E: C: /E

nasledne jsem si sehnal bootovaci disketu Win98 a na ni nahral program xcopy.exe a xcopy32.dll, protoze ho sama disketa neobsahuje, a muj .bat soubor. nabootoval jsem tedy disketu, spustil .bat - nechal naformatovat C: a nakopirovat z cd (E:) DSL soubory. restart. v biosu jsem nastavil poradi bootovatelnych medii 1. hdd. restart. kdyz jsem nechal znovu nabehnout pc vyplivlo to na me text: vymente medium a zmacknete libovolnou klavesu. zkusil jsem tedy veskery postup vyzkouset znova tentokrat rucne bez pouziti .bat v dobre vire ze jsem nekde udelal chybu. nepomohlo. takze problem neni nejspis u mechaniky ale zrejme nekde jinde. posledni moznosti pro me zustava nabootovani Debianu pres disketu ale tomu taky moc neverim.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
midin0
Věrný člen
23. 1. 2008   #9
-
0
-

To Earl Cash : Zkus to.. me se neco podobneho stalo, a problem byl nekde na motherboardu..

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.4.–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Bootovani — založil matouch

Bootování z CD — založil Elitper

Vista+XP -> bootovani — založil ada.acs

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý