Špatný HDD – Hardware – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Špatný HDD – Hardware – Fórum – Programujte.comŠpatný HDD – Hardware – Fórum – Programujte.com

 

mates0
Grafoman
16. 1. 2008   #1
-
0
-

Ahoj mám problém s harddiskem. Problém je v tom, že když na něj zapisuji větší množtsví dat (cca >1GB) tak po chvíli mi disk vypne. ale tak že je jako by vůbec nebyl připojenej k pc. z ničeho nic prostě vypadne a už nenaběhne. jediné co pomůže je když vypnu na chvíli počítač (aby do disku nešlo napájení), po zapnutí disk zase vidím. Restarty nepomáhají.
Můj odhad je ten že je disk zničenej nebo podle mě pravděpodobnější že když se disk zahřeje tak se vypne. Myslíte že může docházet k přehrátí disku? Může to být tím způsobeno? Je možné ho nějak otestovat?
Budu rád za každou radu. zkusím asi ho dát v case někam jinam a třeba s větráčkem. jestli to není tím přehříváním. nejdřív budu muset ale zálohovat :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
xp0
Věrný člen
16. 1. 2008   #2
-
0
-

pro každý případ si disk zálohuj, jaká je konfigurace pc? jaký je to typ hdd? jaká je jeho teplota? jak je starý? když nekopíruješ tak velký objem dat tak ti systém nespadne? výrobci mívají na svým stránkách různé utility pro testování disků, tak se tam podívej

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.120.–
Není čas ztrácet čas
mates0
Grafoman
16. 1. 2008   #3
-
0
-

Konfigurace: Win XP SP2 512RAM
Typ:myslím western digital (podívám se zítra)
Teplota: tu najdu v biosu? nevím kde. zjistím zejtra ;)
Starý: asi 2 roky
Když kopíruju méně disk je ok. systém nespadne protože na něm systém nemám (ikdyž xpčka občas ani tohle nerozdejchaj)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
xp
~ Anonymní uživatel
401 příspěvků
17. 1. 2008   #4
-
0
-

na teploty použij např. everest je freeware

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.190.–
mates0
Grafoman
17. 1. 2008   #5
-
0
-

tak jsem si stáhl ten everest. disk je western digital. ale teplotu mi to ukazuje jen u toho disku, kde mám systém. ale když najedu do nosičů dat disk tam je a ukazuje mi tohle.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
xp0
Věrný člen
17. 1. 2008   #6
-
0
-

asi tě moc nepotěším, je možný že disk půjde brzy do křemíkového nebe, máš tam hodně vadných sectorů, jestli si ještě nezálohoval tak okmažtitě zálohovat, zkusit formát, a utility výrobce a buď to pomůže nebo umře :(, ale tomu disku bych asi už nevěřil a nedával na něj důležitý data
edit:
optimální teplota disku bývá od 18 do cca 40stupňů

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.120.–
Není čas ztrácet čas
mates0
Grafoman
17. 1. 2008   #7
-
0
-

To xp : no to si mě moc nepotěšil :-D, ale ty data si zazálohuju a disk asi vyhodim. dneska jsou disky celkem levný takže nebudu nechávat nefunkční 80ku.
Ale i tak ti děkuju aspoň vím na čem jsem

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Špatný výsledek — založil Bryant

Špatný program? — založil Avidius

Spatny zapis — založil nevim

Špatný den? — založil Garret Raziel

Float - špatný formát — založil Like

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý