Počet zobrazení článku – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Počet zobrazení článku – PHP – Fórum – Programujte.comPočet zobrazení článku – PHP – Fórum – Programujte.com

 

DraXík0
Newbie
19. 1. 2008   #1
-
0
-

Jak vypsat kolika lidem byl článek zobrazen, musím všechny IP uložit do databáze?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.196.–
bukaj0
Věrný člen
19. 1. 2008   #2
-
0
-

DraXík
Pokud ti jde čistě jen o počet zobrazení článku a počítáš s tím, že si uživatel může článek zobrazit vícekrát, nemusíš ukládat žádnou IP. Prostě jen při načtení stránky zvýšíš počítadlo o jedničku.

Jestli ale jedním zobrazením článku mýníš načtení stránky jedním konkrétním uživatelem, budeš si muset nějak zajistit, aby se počítalo pouze první načtení. Můžeš si logovat informace o uživateli, podle kterých ho rozpoznáš. Můžeš mu nastavit cookie. Záleží jen na tobě. Ale podle mě je teď důležitější ptát se: Má to cenu? Má cenu vytvářet tabulku, které i při normálním provozu dokáže za pár dní nabýt neuvěřitelných rozměrů kvůli takové prkotině jako je zjišťení, jestli uživatel na stránku náhodou nepřišel dvakrát?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.13.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
DraXík0
Newbie
19. 1. 2008   #3
-
0
-

A co když mám dejme tomu malý blog na který příjde asi 10 lidí denně a chci vědět jaké téma lidi nejvíce zajímá. Je lepší vědět (např. když jeden uživatel příjde na stránku 14x), že článek má 14 návštěv a nebo, že na něj klikl 1 člověk?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.196.–
Paja2
~ Moderátor
+2
Věrný člen
19. 1. 2008   #4
-
0
-

To DraXík : Můžeš to vyřešit pomocí update v sql

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.215.–
19. 1. 2008   #5
-
0
-

Taky to mozes pofiltrovat pomoci cookies

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
DraXík0
Newbie
19. 1. 2008   #6
-
0
-

To Paja2 : Samožřejmě to mi je jasné, ale jak ošetřit aby se od každého návštěvníka(IP) zapsal pouze jeden.
To CommanderZ : Ano, zatím to vypadá jako nejrozumější řešení.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.196.–
hrach
~ Redaktor
+1
Boss
19. 1. 2008   #7
-
0
-

To DraXík : V tomto pripade bych pouzil google analytics a nestval bych se s vlatnim resenim. A nejenom v otmto pripade.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.169.–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
Paja2
~ Moderátor
+2
Věrný člen
19. 1. 2008   #8
-
0
-

To DraXík :

tak to můžeš vyřešit např. pomocí mysql_num_rows, a pomocí podmínky if

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.215.–
DraXík0
Newbie
19. 1. 2008   #9
-
0
-

To hrach : Spíš bude rozumější počkat do budoucna, až nasbírám pár zkušeností.
To Paja2 : Ale pouze v případě, že jsem se rozhodl ukládat IP jednotlivě do tabulky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.196.–
Paja2
~ Moderátor
+2
Věrný člen
19. 1. 2008   #10
-
0
-

To DraXík : jo...ale myslím si že by to šlo vyřešit, kdyby ti IP byly v jiné tabulce

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.215.–
illi
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
20. 1. 2008   #11
-
0
-

Můžeš si je ukládat do db, IP většinou nestačí (lidé za NAT a podobně), nejlepší se mi zdá udělat md5 z věcí jako je IP, prohlížeč, OS a podobně a tu uložit do db.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.28.–
pawlik0
Grafoman
20. 1. 2008   #12
-
0
-

To DraXík : Nestačila by nějaká anketa typu

Které druhy článků byste chtěli rozšířit?


? ani by ses nemusel štvát vlastním řešením :smile11:
http://blueboard.cz/sluzby-anketa
http://vsevjednom.cz/sluzby/anketa
:smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
DraXík0
Newbie
20. 1. 2008   #13
-
0
-

To pawlik : Zase to není sto-procentní... :smile13:
Spíš by mě zajímalo jak se to řeší např. v RS2 a ostatních systémech, ale v těch zdrojácích se moc nevyznám :smile19:

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.196.–
20. 1. 2008   #14
-
0
-

Vem si co mas k dispozici:

IP
session id
cookies
prohlizec, verze
OS

a to je asi vsechno, rozhodne neocekavej, ze ti tu nekdo poradi, jak pomoci prohlizece ziskat vyrobni cislo zakladni desky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 50 hostů

Podobná vlákna

Zobrazení alt — založil roman.jaros

Chybné zobrazení — založil fonadius

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý