Prevod designu do kódu (HTML+CSS) – Photoshop – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Prevod designu do kódu (HTML+CSS) – Photoshop – Fórum – Programujte.comPrevod designu do kódu (HTML+CSS) – Photoshop – Fórum – Programujte.com

 

Tocimanko0
Grafoman
24. 1. 2008   #1
-
0
-

Ahoj. Chcel by som sa spýtať, či sa nedá nejak jednoducho previesť grafický návrh v PSku do HTMLka (a CSS). Vôbec ma neláka prácne písanie kódu a umiestňovanie rozrezaných častí designu :( Nejaký program či čo by sa zišiel...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Tocimanko0
Grafoman
24. 1. 2008   #2
-
0
-

Môj návrh portfólia je takýto:

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
mylan40
Super člen
24. 1. 2008   #3
-
0
-

OT: Takýto jednoduchý design hádam dokážeš "porezať" :-D Btw, ty máš rozlíšenie 640x480 ? :-D Ale ináč to vyzerá dobre...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
JMM
~ Redaktor
0
Grafoman
24. 1. 2008   #4
-
0
-

O něčem takovým nevým. Budeš tu muset udělat pěkně ručně... ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.16.–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
24. 1. 2008   #5
-
0
-

PS CS2 to umi CS3 nevim, tam mam ten pocit defaultbne neni ImageReady, kde se tyhle veci delaj. Ja sam to ale nikdo nepouzil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tocimanko0
Grafoman
24. 1. 2008   #6
-
0
-

To mylan4 : To mylan4: Díky :) Pôvodne to bolo 800x600 :D
To JMM : Nééééé :smile10:
To CommanderZ : Nj, o ImageReady v CS2 viem, ale ja mám CS3 a tam to nie je :(

Ak nikto neviete pomôcť, najskôr sa do toho budem musieť pustiť sám :( Ale teraz mám horúčku a som dosť chorý a nebudem mať na nejaký čas nervy :) Ale díky za ochotu..

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
24. 1. 2008   #7
-
0
-

Nekde jsem cet, ze to zrusili kvuli tomu, ze Fireworks umi skoro to same. Jestli mas cele CS3 (nebo alepson tu webovou edici, tam snad FW je), tak si to zkus nainstalovat, treba to umi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tocimanko0
Grafoman
24. 1. 2008   #8
-
0
-

To CommanderZ : Moje PSko žiaľ nemá FireWorks :( A ten balíček je zrejme tiež komerčný, čo? :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
24. 1. 2008   #9
-
0
-

Mas jen PS nebo nejake CS?

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tocimanko0
Grafoman
24. 1. 2008   #10
-
0
-

To CommanderZ : PS CS3

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
24. 1. 2008   #11
-
0
-

Neeeee, Adobe Photoshop se da koupit bud jako soucast Adobe Creative Studio (odtud to CS) nebo samostatne. CS je balik vsechn moznych programu od adobe - da se koupit ve 4 edicich zamerenych na ruzne druhy prace s webem a multimedii + jako ultimatni verze ktera ma vsecko. To je smutny, kdyz ti musim vysvetlovat tohle ;)

Jak ho mas ty? (jak sis ho poridil se ani neptam :P ) Mas ten balik nebo jen ten PS?

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tocimanko0
Grafoman
25. 1. 2008   #12
-
0
-

jak sis ho poridil se ani neptam :P


Diky ;) Mám balík Adobe Photoshop CS3, ktorý obsahuje:

[seznam]Adobe Bridge CS3[/seznam]
[seznam]Adobe Device Central CS3[/seznam]
[seznam]Adobe Stock Photos CS3[/seznam]
[seznam]Adobe Photoshop CS3[/seznam]

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Sopta0
Návštěvník
2. 3. 2008   #13
-
0
-

No takhle. Photoshop nám sice vygenruje HTML kód s poskládaným webem. Jenomže to má svoje nevýhody.

Gneruje to do tabulek což je dneska stará záležitost ale stále žije. No a druhá je taková že design se skládá z obrázků. A jak přece chcete do obrázků napsat nějkaý text ?. Kdysi jsem to zkoušel ve FrontPagu. Text se mě podařilo vložit ale obrázek ztratil kvalitu. Takže web byl nepoužitelný.

Jediné vhodné řešení je rozřtíhat web a poskládat ho v CSS a pomocí DIVů jej dostat do HTML stránky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.233.–
Sotolář Zdeněk
Gabo0
Newbie
4. 3. 2008   #14
-
0
-

Tak tak, sú síce programy, ktoré ti web "poskladajú" ale vo väčšine programov je to pomocou tabuliek. Takže ak chceš mať niečo kvalitne nakódené, tak jediným spôsobom je naučiť sa xhtml a css.

btw u mňa je to presne naopak. Grafika ma nejak extra neláka, ale kód áno :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.11.–
Tocimanko0
Grafoman
4. 3. 2008   #15
-
0
-

Tabuľky mi nevadia :) (X)HTML a CSS - nj, nie je problém ;) Ale ako som povedal: vôbec ma neláka párať sa s kódom :D Možno dám len nejakú statickú prezentačku alebo nič :) Ale s webdesignom som oficiálne skončil.. Ja už len PHP programming ;) v spolupráci s nejakým grafikom v budúcnosti ;) Ale ďakujem za návrhy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Tokan0
Grafoman
4. 3. 2008   #16
-
0
-

To Tocimanko + Gabo: dejte to dohromady. Tocimanko bude dělat grafiku a ty kód :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.90.–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
Tocimanko0
Grafoman
5. 3. 2008   #17
-
0
-

No pozor!

Ale s webdesignom som oficiálne skončil.. Ja už len PHP programming ;) v spolupráci s nejakým grafikom v budúcnosti ;)



Čítaj pozorne ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
mylan40
Super člen
5. 3. 2008   #18
-
0
-

To Tocimanko : Aaaaale... veď ty robíš skoro každý mesiac v niečom inom... Teraz si oficiálne skončil s grafikou, o mesiac oficiálne skončíš s PHP a o pol roka sa vrátiš späť ku grafike... :smile5:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Tocimanko0
Grafoman
5. 3. 2008   #19
-
0
-

To mylan4 : :smile5: Nie, teraz vydržím aspoň tie dva mesiace ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
ToVa
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
6. 8. 2015   #20
-
0
-

Co takhle zkusit GraphicLetter, nová služba, kde stačí nahrát psd/jpg, přidat odkazy a nechat si vygenerovat html email, který stačí poslat přes oblíbený nástroj na rozesílku. Není potřeba žádné kódování. Celá služba je zdarma v beta verzi na www.graphicletter.com

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.253.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

(x)html a css kodér — založil Minnoc

HTML/CSS kodér — založil dcap

Problém s CSS a HTML — založil Jespak

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý