Koupě levného NTB – Hardware – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Koupě levného NTB – Hardware – Fórum – Programujte.comKoupě levného NTB – Hardware – Fórum – Programujte.com

 

geckon0
Návštěvník
28. 1. 2008   #1
-
0
-

V době nepříliš vzdálené plánuji koupit si notebook. Nepotřebuji žádný supervýkonný stroj a hlavně mám dosti omezené finanční možnosti, takže to vypadá na jeden z nejlevnějších ntb. Předběžně a letmo jsem se rozhlížel a díval jsem se např. na

Acer Extensa 5220-050508Mi,
ASUS X51R-AP166,
BENQ Joybook A52E,
HP 530.

Poprosil bych o vaše názory na tyto (popř. jiné levné) notebooky a zkušenosti s nimi. Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
DeaLer+2
Hero
29. 1. 2008   #2
-
0
-

To geckon : Zapoměl jsi na jednu podstatnou věc, cenovej limit. 10K? Z tebou jmenovaných bych vybíral mezi Acerem a Asusem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
geckon0
Návštěvník
29. 1. 2008   #3
-
0
-

Cenový limit není úplně pevný. Ale byl bych rád, kdyby to bylo kolem těch 10k. Dejme tomu, že když se najde lepší notebook třeba za 11,5k, tak to snad dám taky, pokud to bude stát za to. Jinak ty dva se mi předběžně taky líbily nejvíc:) Najde se někdo další s názorem nebo ještě lépe vlastní zkušeností klidně i s jiným ntb?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
xp0
Věrný člen
29. 1. 2008   #4
-
0
-

acer ti nedoporučuju, je hodně problémový, ikdyž za takovou cenu asi nic moc kvalitního nepořídíš, navrhoval bych ti spíš našetřit pár tisíc na víc a koupit něco lepšího
edit: spolužák si koupil acer za 11tis.(nepamatuju si konkretní typ) a nastavení biosu byla šíleně ořezaná, nedalo se tam nastavit téměř nic, možnoti nastavení se dalo spočítat na prstech jedné ruky, po mecha taky nic moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.120.–
Není čas ztrácet čas
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
29. 1. 2008   #5
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
geckon0
Návštěvník
29. 1. 2008   #6
-
0
-

To xp : Co znamená hodně problémový? Dejme tomu, že bych měl víc peněz - co bys doporučil?To Chrasty : Ten taky nevypadá nejhůř, dík za tip:)

Ještě bych se chtěl zeptat.. Co znamená rozšířitelná RAM? Resp. jak to funguje?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
xp0
Věrný člen
29. 1. 2008   #7
-
0
-

To geckon : pokud jsi četl recenze na notebooky, musel si narazit na silnou kritiku aceru, viz. příklad výše, problémy s reklamací, přehřívání a pověstná mechanická kvalita noťasů, konkrétní typ ti teď neřeknu to bych se musel podívat, ale rozhodně se vyhnout aceru, neříkám, že u ostatních značek nemůžeš narazit na vadné kusy, ale je to lepší volba než acer, osobně doporučuji značku HP, případně lenovo, toshiba, ale tam už jsi trochu více připlatíš za značku

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.120.–
Není čas ztrácet čas
DeaLer+2
Hero
29. 1. 2008   #8
-
0
-

To geckon : Prostě si koupíš paměťovej modul, rozděláš šasi a přidáš ji tam (pokud je volnej slot) ... podobně jako u desktopů.

To xp : Osobně mám s novýma acerama jen dobrý zkušenosti (reklamaci jsem za těch X let ještě nevyzkoušel), ale je fakt, že ve vyšší cenový kategorii. Netřeba je kategoricky odmítat.

Editoval DeaLer: Jedinou náhradou za můj Acer by mohla být snad Toshiba, ale ta už je cenově někde jinde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
xp0
Věrný člen
29. 1. 2008   #9
-
0
-

a v případě koupě OS s notebookem tak se vyhni windows vista home basic, chtěj alespoň home profesional, ale ideálně tam mít windows xp či linux
edit: spolužák si koupil acer za 11tis.(nepamatuju si konkretní typ) a nastavení biosu byla šíleně ořezaná, nedalo se tam nastavit téměř nic, možnoti nastavení se dalo spočítat na prstech jedné ruky, po mecha taky nic moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.120.–
Není čas ztrácet čas
geckon0
Návštěvník
29. 1. 2008   #10
-
0
-

To DeaLer : Takže není problém si tu RAM přidat doma? A jak je to s kompatibilitou paměťových modulů? Je třeba kupovat určitý typ, aby to fungovalo?
To xp : No, uvažoval jsem o linuxu, ale nemám s ním žádné zkušenosti. Existují distribuce, které zvládne i totální začátečník a případně se na nich něco naučí?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
Blujacker
~ Moderátor
0
Grafoman
29. 1. 2008   #11
-
0
-

Já jsem si koupil ACER za 20k bez OS. Je fakt že BIOS je totálně na nic a nainstalovat Windows se mi podařilo až po několika dnech (notebook chtěl nějaké speciální ovladače, které na instalačním cd nebyly, takže jsem si musel vypálit nové s těmi ovladači), ale od té doby šlape jak hodinky bez jediného problému....

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.226.–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
29. 1. 2008   #12
-
0
-

To geckon : Není. Musíš koupit podporovanej typ paměti. Pokud se na to necejtíš, tak se dohodni s e-shopem, aby ti notebook poslali už s rozšířenou RAMkou.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
tommz90
Stálý člen
29. 1. 2008   #13
-
0
-

S 10k bych se poohlédnul spíše po bazarech. Můžeš zkusit třeba aukro. Za ty peníze nic nového a kvalitního asi nekoupíš ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.209.19.–
geckon0
Návštěvník
29. 1. 2008   #14
-
0
-

To tommz9 : Bazary mě taky napadly, zatím jsem nic nehledal. Má někdo zkušenosti s koupí ntb v bazaru? Jsou nějaká rizika nebo velké nevýhody?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
xp0
Věrný člen
30. 1. 2008   #15
-
0
-

s ntb z bazaru nemám zkušenosti, ale rohodně si dávej pozor na baterku, bude pravděpodobné že bude mít malou kapacitu takže se ti může stát že ti vydrží sotva 1hodinu a nová není zrovna levná; nejlepší by bylo kdyby jsi napsal co od toho ntb očekáváš, co u něho vyžaduješ za vybavení a které parametry pro tebe nejsou kritické

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.120.–
Není čas ztrácet čas
geckon0
Návštěvník
30. 1. 2008   #16
-
0
-

Jak jsem říkal, vzhledem k finančním možnostem si nemůžu moc vybírat/vymýšlet. Ani nepotřebuju nějaký silný stroj:) Chci notebook na surfování, psaní dokumentů, programování (resp. chci se to naučit:)), poslech hudby, přehrávání filmů. Prostě běžné nenáročné užívání. Uvažuju, že bych se začal učit s linuxem (musím podle toho vybírat ntb - např. má linux problém s některými částmi HW?). Pokud bych na tom měl rozběhnout nějaké hry, tak mi bohatě stačí starší a nenáročné. Rozhodně to nemá být primárně (snad ani sekundárně) herní počítač :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
30. 1. 2008   #17
-
0
-

To geckon : pokud si tam hodíš Linux, tak by s takovým tím normálním HW problém být neměl, ale nespoléhal bych se na to, že seženeš ovladače na nějaké specifické funkce toho notebooku (třeba u toho lenova na čtečku otisků prstů)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
geckon0
Návštěvník
30. 1. 2008   #18
-
0
-

To Chrasty : Tak, že bych využil čtečku otisků, to nepředpokládám:) Navíc aspoň ze začátku bych tam asi chtěl i XP, než do Linuxu aspoň trochu proniknu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
Blujacker
~ Moderátor
0
Grafoman
30. 1. 2008   #19
-
0
-

geckon napsal:
To Chrasty : Tak, že bych využil čtečku otisků, to nepředpokládám:) Navíc aspoň ze začátku bych tam asi chtěl i XP, než do Linuxu aspoň trochu proniknu :)


Já čtečku prstů mám na desktopu, dostal jsem ji k vánocům. Docela šikovná věcička. Během sekundy jsem přihlášen a nemusím psát heslo...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.226.–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
geckon0
Návštěvník
30. 1. 2008   #20
-
0
-

To Blujacker : Neříkám, že to není šikovná nebo užitečná věc, ale rozhodně se bez ní obejdu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
geckon0
Návštěvník
31. 1. 2008   #21
-
0
-

Máte ještě někdy tipy na nějaký levnější ntb? Popřípadě zkušenosti s bazarem? Díky:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
xp
~ Anonymní uživatel
401 příspěvků
31. 1. 2008   #22
-
0
-

To geckon : myslel jsem že mi napíšeš konkrétně co tam ccheš a ne tak obecně! měl jsem na ymsli velikost disku, mechanika, diplej, wifi, bluetooth atd. Zapomeň že pořídíš nový ntb ještě levněji, to jdi do bazarovýho, ale můžu ti dát typ jak ušetřit pár tisíc, ale musíš umět jazyky. Ntb můžeš objednat ze zahraničí např USA či jiná země. Osobní zkušečnosti sice nemám, ale mnoho lidí si tento způsob koupě velmi chválí a vše nakupují ze zahraničí. Zboží tě tak vyjde mnohem levněji než z ČR. Menší problém nastává s reklamací, protože ho musíš poslat zpět kde si ho koupil. Také si musíš hlídat záruční dobu, protože v jiných zemích bývá odlišná od té naší.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.190.–
xp
~ Anonymní uživatel
401 příspěvků
31. 1. 2008   #23
-
0
-

geckon napsal:
Uvažuju, že bych se začal učit s linuxem (musím podle toho vybírat ntb - např. má linux problém s některými částmi HW?).

často bývají problémy s wifi

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.190.–
geckon0
Návštěvník
31. 1. 2008   #24
-
0
-

To xp : Velikost HDD by se mi líbila třeba 120GB, ale spokojil bych se i s 80GB, RAM 1024MB (i rozšířená). Dál bych tam chtěl CD/DVD vypalovačku a wifi. To jsou asi základní požadavky.
K tomu zahraničí.. Nemáš nějaký tip na zahraniční e-shop? Že bych se aspoň mrknul. Máte s tím někdo zkušenosti?
AD wifi a linux.. Jaké problémy? Dá se to nějak předem eliminovat? Co se s tím dá dělat? Zrovna wifi, bych dost chtěl.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
Zavi-unreg
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
31. 1. 2008   #25
-
0
-

ja bych ti doporucil to lenovo, osobni zkusenost s nim nemam, ale ibm/lenovo patri mezi to nejlepsi ohledne ntb, taky podpora v linuxu je u nich asi nejlepsi

muzes se taky podivat na MSI, kolem 10000 maj docela dobrou vybavu

problemy znamena, ze to pude, ale musis se chvili snazit

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.139.–
_k_
Duch
31. 1. 2008   #26
-
0
-

To geckon : To wifi sa pod linuxom vacsionou rozbehat nejako da a ak mas intalacku wifinu tak ti to takmer isto pojde bez problemov...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
codaa
~ Anonymní uživatel
9 příspěvků
31. 1. 2008   #27
-
0
-

Ano, ale Lenovo už se tak nějak tradic IBM nedrží. Thinkpady jsou ještě tak nějak dle kvalit IBM. Pokud chceš kvalitní stroj, který je odolný a má nějaký ten výkon, mrkni sem http://usanotebook.cz/. Jsou to vyřazené NB z amerických firem, který nekupují zrovna levný hw.

Někde na netu je i článek o tom, že nižší cenová kategorie notebooků není zrovna tím pravým ořechovým. Co se týče nb typu Acer, Asus atd., tak ty v nižší cenové kategorii neoplývají zrovna chválou. Osobně kdybych kupoval NB, šel bych do IBM Thinkpadů T41, R50 atd. Tam je kvalita opravdu znát, i když designově nevypadají zrovna stylově.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.183.–
geckon0
Návštěvník
31. 1. 2008   #28
-
0
-

http://www.agen.cz/produkt/56331/MSI-VR601X-VR601X-025CZ.htm
Máte k tomuhle nějaké připomínky? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
xp0
Věrný člen
31. 1. 2008   #29
-
0
-

za tu cenu nevypadá nejhůř, ale má nevhodně umístěny konektory jack pro mikrofon sluchátka, hrozí jejích poškození při používaní s ntb na klíně i při normální práci tam budou také překážet, dále lze očekávat že mechanická část nebude kvalitní jako u většiny ntb této cenové relace, velkou výhodou je numerické klávesnice

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.120.–
Není čas ztrácet čas
geckon0
Návštěvník
31. 1. 2008   #30
-
0
-

geckon napsal:
http://www.agen.cz/produkt/56331/MSI-VR601X-VR601X-025CZ.htm
Máte k tomuhle nějaké připomínky? :)


Viděl někdo ten ntb? Nejsou kvůli numerické klávesnici zúženy klávesy? Nebo jsou klávesy obvyklé velikosti? Notebook je široký srovnatelně s ostatními výše uvedenými, tak mě zajímá, jestli je ošizena velikost kláves nebo se to tam prostě vleze:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
geckon0
Návštěvník
11. 2. 2008   #31
-
0
-

Teď jsem zaslechl názor, že notebooky MSI jsou nekvalitní. Že to v nich hodně vrže a podobně. Myslíte, že to bude v této cenové relaci všechno stejné nebo jsou MSI vážně vyjímka?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
Earl Cash0
Věrný člen
11. 2. 2008   #32
-
0
-

ja bych ti doporucil Fujitsu Siemens..na tu cenu jsou dost vykonne...doma mam Amilo Pa1538 a jsem zatim spokojen...problem vidim jen v plastech ktere jsou mozna az prilis krehke a s vybavou se take nikterak nepredali..na muj vkus se trochu prehriva (nejcasteji v oblasti u prave strany touchpadu)....na obcasne hrani a programovani to bohate staci :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Earl Cash0
Věrný člen
11. 2. 2008   #33
-
0
-

To geckon : to si moc nemuzes u te nejlevnejsi kategorie vymyslet bud ti tam daji vykonny HW na ukor kvality sasi a nebo presne naopak...v tvem pripade bych spis volil kvalitu - 1.5 Ghz, 512MB RAM a nejaka integrovana grafika ti kdejake distro utahne i aplikace by mely bezet svizne....

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

NTB — založil Sběratel

Pískanie z NTB — založil marioff

NTB do školy — založil ITLover

NTB do školy — založil ITLover

Problém s připojením ntb — založil Anonymní uživatel

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý